287 találat a(z) távmunka cimkére
Erre vágynak a magyar munkavállalók, de sokan nem kapják meg Cikk
Nagyobb rugalmasságra vágynak a magyar munkavállalók, ugyanakkor a hazai vállalatok még le vannak maradva ezen a téren. A Randstad Workmonitor első negyedéves felmérése szerint míg nemzetközi szinten már tízből négy munkavállaló dolgozik rugalmas munkarendben, nálunk mindössze tízből három. Pedig a dolgozók szerint a távmunka és a rugalmas időbeosztás növeli a hatékonyságot, ami a vállalatok számára is egyértelmű előnyt jelent.
Home office Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató „home office” szabályzata alapján a munkáltató havi 5 munkanap erejéig átengedi az általános munkarend szerint foglalkoztatott munkavállalók részére a munkavégzési hely kijelölésének jogát. A szabályzat alapján a munkavállaló köteles az adott munkanap tekintetében a közvetlen felettesének jóváhagyását kérni, ha munkáját a munkáltató telephelyétől eltérő helyen (pl. otthonában) kívánja végezni. A közvetlen felettes jóváhagyása esetén az adott munkanapon a munkavállaló tevékenységét információtechnológiai vagy számítástechnikai eszközzel végzi és eredményét elektronikusan továbbítja. A munkavállaló munkavégzése az Mt. 196. § (1) bekezdése szerinti távmunkavégzésnek minősül-e? Jogszerű-e, ha a munkáltató csak korlátozással (közvetlen felettes jóváhagyása) engedi át a munkavállaló részére a munkavégzési hely kijelölésének jogát? Tisztelettel.
Magyarországon bejelentett munkaviszony távmunkában Németországból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállalónk Németországba költözik (családjával) és onnan végezné távmunkában a munkáját, hogyan adózik, a tb megfizetése hogyan teljesül? Hol lesz jogosult egészségügyi ellátásra? Hogyan néz ki a gyakorlatban a magyarországi bérszámfejtése (járulékok levonása stb.)? Tudomásom szerint egy belföldi illetőségű munkavállaló külföldi foglalkoztatás esetén is belföldön marad adóztatható a munkaviszonyból származó jövedelme után, ehhez az egyik feltétel a 183 napot meg nem haladó külföldi tartózkodás (vagy a kiköltözést követően nem az adóévet vesszük alapul, hanem folyamatosan kell a kint töltött időt számbavenni Németország esetében?). Mi a helyzet, ha az illető belföldi (magyarországi állampolgár) munkavállaló, belföldi a munkaviszonya (Magyarországon bejelentett munkajogviszony),csupán külföldről végezné azt távmunkában? Mikortól kell (ha kell) állandó lakcímmel rendelkeznie Németországban, azaz meddig lehet ideiglenes lakcímmel Németországban tartózkodni, azaz mikortól beszélhetünk arról, hogy az illető életvitelszerűen él kint és dolgozik onnan távmunkában? Milyen kötelezettségei/kötelezettségeink (nekünk mint munkaadónak) vannak? Megállja-e a helyét az a szabály a fentiek alapján, hogy nekünk mint munkáltatónak gondoskodnunk kell arról, hogy a járulékkötelezettségeket a jogszabályoknak megfelelően kell megállapítanunk, szem előtt tartva, hogy az EU-s szabályozás és általában a szociális biztonsági egyezmények a munkavégzés helyéhez rendelik a járulékfizetést? Csilla
Román munkavállaló foglalkoztatása távmunkában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországon bejegyzett társaságunk romániai munkavállalót szeretne foglalkoztatni távmunkában kéthavi egyszeri magyarországi megjelenéssel. Bérét társaságunk fizetné. Ez esetben kell-e Magyarországon biztosítási jogviszonyt létesíteni, illetve a járulékok és az adó levonása, illetve bejelentése miként történik? Magyarországon kell-e adóbevallást beadnia? Köszönettel: Németh József
Távmunka: így kell megállapítani az szja-t Cikk
Napjainkban gyakran olvashatunk olyan álláshirdetéseket, melyek szerint a munka otthon végezhető. Ilyen munkakörök többek között a számítógépes adatfeldolgozás, a bérszámfejtés, a könyvelés, a fordítás. Melyek a távmunkára vonatkozó szja-szabályok, az utazással, az értékcsökkenési leírással, valamint a tárgyi eszközök részletfizetéssel történő megvásárlásával kapcsolatos tudnivalók? Mutatjuk.
Tandíjat átvállalja a munkáltató Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató egy külföldi egyetemen gépészmérnöknek tanuló, távmunkában részmunkaidős alkalmazottjának átvállalná az egyetemi tandíját azzal a feltétellel, hogy a tanulmányai befejezésével a támogatás időtartalmával megegyező időt köteles a cégnél dolgozni. A cég kohászattal foglalkozik, tehát a tevékenységi körébe vágó szakmáról lenne szó. Van-e a átvállalt tandíj után adókötelezettség (béren kívüli juttatásként)? Válaszát előre is köszönöm.
Van, ahol már 4 napos a munkahét Cikk
Az online végezhető új szakmák megjelenése és a munkavállalók preferenciáinak változása nyomán Magyarországon is előtérbe került az otthoni munkavégzés.
Távmunkás szeretne lenni a dolgozók több mint harmada Cikk
Nem jellemző Magyarországon a rugalmas foglalkoztatás, részmunkaidőben alig 200 ezren dolgoznak. Több cég bevezette a munkaidőkeretben a törzsidőt és a peremidőt, például elegendő 9 és 14 óra között a munkahelyen tartózkodni – mondta a Világgazdaságnak Szűts Ildikó, az Országos Humánmenedzsment Egyesület elnöke.
Távmunka Kérdés
Mi történik, ha valaki külföldre (Svédországba) költözik és a munkáját továbbra is hazai munkáltatójának végzi, távmunkában? Milyen bejelentési kötelezettségei lesznek a munkáltatónak, illetve hogyan kell számfejtenie a dolgozó munkabérét? A dolgozó hogyan válhat a Magyarországról származó jövedelme alapján Svédországban biztosítottá?
Távmunka költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egyik munkavállalónk "home-office"-ban dolgozik. A munkavégzés helye és a cég székhelye eltérő városban van. A munkavállaló havonta 1-2 alkalommal ellátogat a cég székhelyére (értekezletekre). Ez kiküldetésnek minősül? Téríthető a munkavállalónak a saját gépjárműhasználat utáni költségtérítés? És az autópálya-matrica költsége saját gépjárműre? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Magyar munkáltató – szlovákiai munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három éve dolgozik nálunk magyar székhelyünkön egy szlovák állampolgár telefonos kiegészítő, nem értékesítő munkakörben. Úgy döntöttünk közösen a munkavállalóval, hogy hazaköltözik Szlovákiába, viszi magával az internet alapú telefont és ott fogja felvenni a magyar beérkező hívásokat távmunkában, nem kiküldetésben. A munkavégzés Szlovákiában van, de a munkáltatója magyar és a fizetést is tőlünk, Magyarországról kapja. A kérdésem az, hogy hol fizeti meg társaságunk az adókat? Szja, tb, szochó stb. Amennyiben a dolgozónk eljön munkavégzés céljából Budapestre 1-2 napra, milyen útiköltség, étkezés, esetleg napidíjfizetési kötelezettségünk keletkezik? Úgy gondolom, tao. szempontból nem keletkezik telephely Szlovákiában. Ez helyes gondolat?
Ezt kell tudni a távmunkáról és a bedolgozásról Cikk
Napjainkban sok az olyan álláshirdetés, mely otthon végezhető munkát kínál. Távmunka keretében különösen a számítógépes adatfeldolgozás, illetve a programfejlesztés keretében találunk munkaköröket, de jellemző a bérszámfejtés, könyvelés, fordítás, ingatlanpiac területén is. A bedolgozói munkaviszonyra tipikus példa a varrás, borítékolás, kézműves termékek készítése vagy a kisebb összeszerelési munkák.
Külföldről végzett távmunka telephelyet keletkeztet? Kérdés
Tisztelt Szakértők! Budapesti székhelyű cégünk egyik alkalmazottja az unión kívülre költözne, és ottani lakhelyéről távmunkában dolgozna, mint a budapesti cég alkalmazottja. Keletkeztet-e ez telephelyet az adott országban, illetve milyen adóterhekkel kell számolnunk ebben az esetben?
Távmunka 40 órás munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 40 órás munkaviszony mellett távmunkaviszonyt is szeretne létesíteni. Kb heti 40 órát dolgozna a távmunkában is. Az óraszámok miatt van ennek valami akadálya, illetve közelező jelenléti ívet vezetni a távmunkáról? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Azonnali járulékcsökkentést sürgetnek a munkáltatók Cikk
A gazdasági növekedést leginkább segítő szektorokban, az iparban és a mezőgazdaságban azonnal meg kell kezdeni a munkához kapcsolódó vállalkozói adóterhek érdemi csökkentését – közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).