2594 találat a(z) számla cimkére
Ingatlan foglalójánál számlázás és áfa Kérdés
Tisztelt szakértő! Ingatlan foglalónál (ami fordított adózású lesz) a számlát hogy kell kiállítani? Áfa nélkül gondolom. A foglaló előlegnek számít vagy nem? Amiatt áfamentes, mert foglaló és nem előleg vagy a fordított adó miatt? A foglaló számlájára rá kell-e írni a "fordított adózás" szöveget?
Kötelező adatszolgáltatás - számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy azon adózók, akik számlázóprogram helyett továbbra is kézi számlát állítanak ki, hogyan kell majd adatot szolgáltatniuk 2018.07.01-től a NAV részére a 100 ezer forintot meghaladó áfát tartalmazó számláikról? Van már erre vonatkozólag valamilyen törvényi előírás? Válaszát előre is köszönöm!
Kifizetői eho Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi egy szerzői jogvédő iroda vagyunk. Minden esetben a színháztól megkapott jegybevétel után számoljuk ki az örökösök és szerzők díját, amit az szja levonása után utalunk nekik és be is valljuk. Kérdés merült fel, mert az eho-fizetési terhet mi kiszámlázzuk a színháznak, aki részünkre megfizeti, mi pedig bevalljuk és elutaljuk a NAV felé a szerzők, örökösök után. Most egy színház azt mondta nekünk, hogy ezt nem nekik kell fizetni. Szerintem ebben az esetben ők a kifizetők és nekik kell fizetni, mert mi csak közvetítők vagyunk. Kérdésem: kinek van igaza, hogyan kell eljárni? Köszönöm
Láncügylet áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft. termékét belföldön áfásan eladja "B" Kft.-nek, de az áru nem mozog. "B" Kft. eladja "C" Kft.-nek, aki egy magyar cég, de rendelkezik osztrák adószámmal (de Ausztriában se címe, se telephelye, semmi sincs). Árumozgás itt sincs. "B" számláz "C"-nek. A kérdés az, hogy megteheti-e "C" osztrák adószámára, áfa nélkül , azaz EU-n belüli értékesítésként? "C" osztrák adószámú Kft. osztrák áfás számlát állít ki "D"-nek. Az árut "D" osztrák cég közvetlenül "A" Kft.-től fuvarozza saját eszközzel.
Ingatlan rezsijének áfa kulcsa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy társaság leszámlázza egy másik társaság felé a bérbeadott ingatlan bérleti díját. A számlázás áfamentesen történik, mivel a bérbeadó társaság nem kért áfásságot e tekintetben. Más tekintetben az általános szabályok szerint áfakörös. Egy későbbi számlán átszámlázza a társaság a rezsit is, mely áll áfakörös villanyszámlából, gázszámlából, vízdíjból, illetve mivel az energiafelhasználásnak van bizonyos áfa hatályán kívüli része áfakörön kívüli szolgáltatásból, illetve eleve mentes megítélés alá eső biztosítási díjból. Ezt a számlát a bérbeadó társaság tárgyi mentes áfakulccsal számlázta ki, hasonlóan a bérleti díjhoz. Két külön számlán történik tehát a bérleti díj és a rezsi számlázása minden hónapban. Véleményem szerint ez így helytelen, és a rezsit megbontva általános kulcsú, hatályon kívüli és tárgyi mentes részre kellene a számlán szerepeltetni. Talán más lenne a helyzet, ha a rezsi egy számlán szerepelne a bérleti díjjal.Helyesen jár el a bérbeadó? Ebben a kérdésben várnám véleményét, azt előre is köszönve.
Pénztárgép használatára kötelezett-e? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét kérném, a következőkben: kft. bolti kiskert folytat (lakberendezés) és természetesen a boltban pénztárgépet használ. Kitelepülnének rendezvényekre egyszer-egyszer, de az üzlet nyitva lenne ezeken a napokon is. A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e új pénztárgépet beszerezni a rendezvényekre, vagy nyugtázhatnak is? Nagyon sürgős lenne a válasz! Köszönöm!
Kártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunknál a gépjárművezetők üzemanyagkártyával tankolnak, melyről kapnak egy nem adóügyi bizonylatot. A havi tankolásról gépjárművenként a hónap végén összesített számlát kapunk. Kérdésem az lenne, hogy a hóközi tankoláskor kapott bizonylatot le kell-e adni az üzemanyag elszámoláshoz, vagy elég a hónap végén kapott hivatalos, összesített számla? Válaszát várva Tisztelettel: Suhajdáné
Háznál végzett mosógép-javítás, pénztárgéphasználat Kérdés
Változott-e a vállalkozó kötelezettsége az új NAV-szemlélet alapján? Adott egy egyéni vállalkozó, aki háztartási gépek javításával foglalkozik Teáor: 95.1-95.2. A szerviz boltjában is történik alkatrészek eladása és javítása is. Ezekről a bolti tételekről online pénztárgépet használva nyugtát állít ki, illetve céges megrendelések esetén számlát állít ki, és azokat a tételeket a pénztárgépben nem rögzíti. A bevételeinek több mint 70 százalékát háznál történő helyszíni javítás (mosógép, hűtőgép) teszi ki. Ez utóbbiakról számlát vagy nyugtát állít ki, de ezeket sem rögzíti a pénztárgépben. Helyes-e az eljárása, illetve kell-e adatot szolgáltatnia a számlával kísért eladásairól? Válaszukat előre is köszönöm.
Pénztárgép használatára nem kötelezettre vonatkozó előírás Kérdés
Számla küldése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk évi 6000 számlát bocsát ki, melyet ügyfeleinknek postázunk. Megspórolhatjuk-e a postaköltséget (gyakran előfordul, hogy nem is kapja meg a vevő számlánkat) azzal, hogy e-mailben, esetleg távnyomtatással küldjük el ügyfeleinknek? Mi fogadunk be távnyomtatott számlát, ügyfélnek is küldünk e-mailen, ha nem kapta meg, de sok esetben kérnek "hiteles" másolatot postai úton. Várom véleményét!
Számla helyesbítése Kérdés
Ügyfelem a 2016. évben bérleti díjról számlát állított ki. Majd ez a számla stornózásra került. Idén kiderült, hogy a stornózott számla helyett nem került újabb számla kiállításra. Érvényes szerződés van a két fél között, csak a számla nem került újból kiállításra. Kérdés az, hogy most kiállíthatunk-e tavalyi teljesítéssel bérleti díjról számlát? Köszönöm.
Katás vállalkozás Kérdés
Kettős könyvvitelt vezető bt. 2017. 01. 01-jétől katás vállalkozásként működik. Főtevékenysége autószerelés (pénztárgépet üzemeltet), két fő alkalmazottat foglalkoztat. Kérdéseim: a kettős könyvvitel szabályainak megfelelően kell-e könyvelni a bért és járulékait, valamint a bevételeit? Amennyiben nem, milyen nyilvántartás vezetésére kötelezett? Készpénzfizetési számla kiállítása esetén a számla összegét be kell-e ütni a pénztárgépbe? Ha igen, a kiállított számlát mellé kell-e csatolni a gépi bizonylatnak vagy a tömbben hagyható? Köszönettel.
Számlahelyesbítés folyamatos szolgáltatásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság a folyamatos szolgáltatásról (bérbeadás) szóló áfát tartalmazó számláján a teljesítési időpontot helytelenül állította ki, amely hibát minden hónapban elkövette: helytelen időpont: 2017. 06. 10., helyes időpont: 2017. 05. 17.; helytelen időpont: 2017. 05. 10., helyes időpont: 2017. 04. 17. és így tovább .... Mi a pontos eljárás a számlakiállító részéről? Kell-e önrevíziót készteni minden hónapra (havi bevalló)? A befogadó cégnél van-e tennivaló, hogyan jár el helyesen? Különös tekintettel a NAV által a közelmúltban közzétett iránymutatásra merültek fel a kérdések: “Abban az esetben, ha az ügylet teljesítési időpontja hibásan szerepel a számlán, és ezért a gazdasági esemény tényleges teljesítésének időpontja, valamint a számlában feltüntetett teljesítési időpont eltér, a tényleges teljesítés időpontja az irányadó. Attól függetlenül, hogy a számlán szereplő, téves teljesítési időpont és a valós teljesítési időpont azonos adómegállapítási időszakba esik-e vagy a téves teljesítési időpont a valósat megelőző adómegállapítási időszakba tartozik, a levonási jog gyakorlásához módosítani kell a számlát. A teljesítési időpont helyes feltüntetése, a számlamódosítás megtörténte esetén a levonási jog legkorábban a keletkezése szerinti adó-megállapítási időszakban gyakorolható." Megtisztelő válaszukat előre is köszönjük !
Áfamentes cég az építőiparban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alanyi áfamentes cég dolgozik az építőiparban. Azt tudja, hogy a megrendelője kérésére még nem szeretne áfakörbe tartozni, de mi a helyzet akkor, ha normál esetben FAD-os számlát kellene adnia? Ilyenkor milyen számlát állít ki? Előre is köszönöm válaszukat!
Itt számítsanak adóellenőrre! Cikk
Pénztárgéphasználatot, számla és nyugtaadás, alkalmazottak bejelentését, a jövedéki termékek forgalmazási szabályainak betartását ellenőrzi országszerte a legfrissebb adótraffipax szerint a napokban a NAV.