2594 találat a(z) számla cimkére

Ezt kell tudni a számla kötelező adattartalmáról Cikk

Mikor kell gondoskodni számla kibocsátásáról? Melyek a számlán feltüntetendő kötelező alapadatok, a speciális előírásokhoz kapcsolódó adatok, az egyéb jogszabály alapján kötelezően feltüntetendő, valamint a nem kötelező, feltüntethető adatok? Cikkünkből valamennyi kérdésre választ kaphat.

Szükséges-e pénztárgép rendezvényen való könyvértékesítéshez Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk nonprofit kft., oktatással foglalkozik. Készítettünk egy munkafüzetet, melyet rendezvényeinken kívánunk értékesíteni. Mivel hirdetjük a kiadványt interneten is, előfordul, hogy e-mailben történik egy megrendelés, melyet utánvéttel elpostázunk a megrendelőnek. Boltunk nincs, nem a könyvértékesítés a fő profilunk. Szükséges-e pénztárgépet használnunk? Vagy elegendő, ha minden vásárlónak áfás számlát írunk például a rendezvényen való értékesítéskor? Le kell-e ezt jelentenünk a PTGSZLA nyomtatványon? Vagy esetleg elegendő-e, ha csak kétpéldányos soros nyugtatömbből adunk nyugtát a vásárlásról? Köszönjük szépen a segítséget!

Nyakára járnak a görög adótartozóknak és adóelkerülőknek Cikk

A görög pénzügyminisztérium átfogó ellenőrzésekkel és számlák zárolásával igyekszik behajtani az adótartozást és elejét venni az adóelkerülésnek, főleg a turistaközpontokban.

Szállító számla több évre visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás bérel egy helyiséget, a rezsiszámlát nem a tulajdonos, hanem egy másik bérlő számlázza mert nála van a fő leolvasó óra. A bérleményt 2014. évben vették ki, a számlázás elmaradt, most érkezett egy számla áram- és gázelszámolás 2014--2017. 04. 19-éig. Kérdésem a következő áfa szempontjából elszámolhatom a számlát így, hogy már 3 évet érint? Valamint a vállalkozás mikrogazdálkodó beszámolót készít, így ha jól értelmezem, elszámolhatom 2017. évi költségként. Elég a főkönyvben, ha külön soron feltüntettem vagy szét kell bontanom 2017. évi és az előző évekre? Van esetleg még más teendőm a számlával kapcsolatban? Az iparűzési adóban is figyelembe vehetem? Válaszát előre is köszönöm üdvözlettel

Tesztelik a cégek a NAV online számla oldalát Cikk

Már több mint 100 cég regisztrált az online számla tesztoldalán, a 2018. július 1-jén debütáló e-számlázás a gazdaságfehérítés újabb fontos állomása – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Nyugta és számla vásárokon, fesztiválokon: ezekre figyeljen! Cikk

A nyári időszakban sok kereskedő és vendéglős kitelepül alkalmi rendezvényekre, sőt van, aki kifejezetten csak ilyen keretek között működik, értékesít. A számla- vagy nyugtaadás ilyenkor is kötelező. Az online pénztárgép kötelező használata ezen alkalmi rendezvényeken, vásárokon a tevékenység statisztikai besorolásának függvénye. A NAV néhány fontos szabályra hívja fel a figyelmet.

Nemzetközi fuvarozás Kérdés

Egy magyar kft. fuvarozni fog egy német cégnek. A német a megrendelő, és mi fuvarozzuk az árukat Németországba, illetve más tagállamba, harmadik országba. Az áfára lennék kíváncsi, hogy milyen módon számlázom le a német cégnek a fuvarozást? Fordított áfa, terület hatályon kívüli vagy mentes? Előre is köszönöm válaszát!

Számla beérkezése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Befogadható-e 2017 júliusában egy 2016. évre szóló számla? Mi az eljárás, ha a beszállítónk késve küldi el a számláját? Köszönjük!

Kapcsolt vállalkozástól befogadott számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdés tisztázásában kérem a segítségét. Egy kft. a kiva adózási módot választotta. Vele kapcsolt vállalkozásban lévő kata adózású egyéni vállalkozótól fogad be számlát. A Kiva törvény előírja, hogy a szokásos piaci árat kell az elszámolásokban figyelembe venni, amennyiben a befogadott számla eltér a szokásos piaci ártól. Hogy kell eljárnia nyilvántartásai vezetésénél? A "22/2009. (X. 16.) PM rendelet a szokásos piaci ár meghatározásával összefüggő nyilvántartási kötelezettségről" alapján nincs nyilvántartási kötelezettsége, mivel mikrovállalkozásnak minősül, viszont a Kiva törvény alapján mégis kell valamihez viszonyítania a befogadott számlák értékét. Segítségét előre is köszönöm. Bné Piros

Ingatlanvásárlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vásároltam egy ingatlant mint magánszemély egy kft.-től. Foglalóztam, majd havonta fizettem vételárrészleteket. Kérdésem az lenne, hogy várhatok-e számlát az eladótól, vagy csak a birtokbaadáskor? Köszönettel: Erősné

Kata – számlázás az USA-ba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Találtam az oldalukon több ezzel foglalkozó kérdést is a keresőt használva, kezd összeállni a kép, mégsem vagyok 100 százalékig biztos a dolgomban, és sokszor a könyvelők is ellentmondanak egymásnak. Jelenleg két amerikai céggel állok kapcsolatban, akik internetes vásárlók közvetítéséért százalékos jutalékot fizetnek. Tevékenységemet az interneten végzem, különböző weboldalakat üzemeltetek. A következő hónaptól várható folyamatos, havi jutalékfizetés az amerikai cégektől. Ezeknek a cégeknek nem szükséges számlát írnom, a jutalékot USD-ben átutalják magyarországi bankszámlára magánszemélyeknek is, azonban a magyar törvények szerint mivel rendszeres, jövedelemszerzésre irányuló tevékenység csak vállalkozás kereteiben végezhető, így másodállású katás egyéni vállalkozó lennék. Erre a tevékenységre mi a legpontosabb TEÁOR? Áfára alanyi mentességet kérnék, azonban az USA számla tudomásom szerint ebbe nem tartozik bele. Tehát havonta nullás áfabevallást kell készíteni akkor is, ha alanyi áfamentes vagyok? A számlán az áfatörvény hatályán kívüli szöveget elég magyarul írni vagy angolul is kell valami? Ha forintszámlára érkezik az USD-ben érkező tétel, akkor lehet a bank által forintra váltott összeget beírni a vállalkozás nyilvántartásába, vagy egyéb MNB-s árfolyamot kötelező használni? Válaszait előre is köszönöm!

Adóellenőrzés: ezekre a helyszínekre és témákra összpontosítanak a héten Cikk

Elsősorban a turisták által kedvelt helyszíneket, rendezvényeket, a számla- és nyugtaadást, az áruk eredetét ellenőrzik a NAV ellenőrei a héten az adóhatóság „adótraffipaxa” szerint.

Számlával egy tekintet alá eső okirat helyesbítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk számlázóprogramot használ. Júliusban tévesen áprilisi teljesítéssel lett kiállítva egy számlánk. Ennek módosítására kiállításra került egy számlával egy tekintet alá eső okirat, de ezen is sajnos tévesen júliusi időszak lett feltüntetve teljesítési dátumként. A program informatikusaival egyeztetve arra a megállapításra jutottunk, hogy nem lehet módosítani a számlával egy tekintet alá eső okiratot, illetve az eredeti téves számát sem lehet még egyszer módosítani a számlázóprogramban. Havi áfabevallók vagyunk. Az lenne a kérdésem, hogy ön szerint ebben az esetben hogyan lehet szabályosan módosítani a fenti számlákat, hogy ne szerepeljen az áprilisi könyvelésben a téves számla. Természetesen júliusi teljesítéssel ki lett állítva már a helyes teljesítési időpontú számla. Segítségüket előre is köszönöm!

Teljesítés megállapítása EXW paritás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítés számlázásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Egy gyártó cégről van szó, aki Ex Works paritással értékesít. Az egyik romániai partnerrel történő megállapodás szerint, amikor a termék elkészült, értesítik a vevőt, aki megszervezi, hogy mikor tud az áruért jönni. A kérdés az, hogy ebben az esetben, EXW paritás mellett mi a teljesítés időpontja a számlázás és áfabevallás szempontjából? Amikor a termék elkészült, és a vevő által átvehető, vagy amikor a vevő ténylegesen érte jön és elviszi a terméket? Az elszállításkor kitöltött CMR-en és egyéb dokumentumokon (EKÁER) szereplő dátumnak meg kell-e egyeznie a számla teljesítésével, vagy leszámlázható az értékesítés a gyártás befejezésekor, függetlenül attól, hogy mikor tud érte jönni a vevő? (A vevő a számla végösszegét az elszállítás előtt fizeti ki.) A kérdésem másik része arra vonatkozik, amikor olyan termékértékesítés történik, aminél a számlán szereplő vevő egy viszonteladó (angol), és egy harmadik közösségen belüli ország a célország, ahová a terméket ténylegesen szállítani kell. A termék szállítása közvetlenül a gyártótól a célországba történik. Ebben az esetben CMR készül, ez kerül a számla mellé. Kell-e valami egyéb dokumentum a számlához, illetve mennyiben tér el az eljárás, ha a célország nem EU-s tagország? Válaszukat előre is köszönöm!

végszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérjük, hogy a jelenlegi adó- és számviteli törvények alapján adjanak állásfoglalást arról az állapotról, hogyan kell kizárólagosan vagy alternatívákkal szemléltetve a kifizetett előleg összegét a végszámlán feltüntetni, illetve a végszámlán az előleggel csökkentett értéket feltüntetni fizetendő összegként.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink