2594 találat a(z) számla cimkére
Olaszországban gázolaj vásárlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás autómentés végez, útközben Olaszországban több helyen is tankolt, bankkártyával fizetett. Viszont semmilyen számlát nem hozott, csak a fizetést bizonyitó bizonylatot, valamint egy nyugtaszerű papírt, amin nyomtatva rajta van a kiállító cég neve, viszont a vásárlóé nem, nincs rajta pecsét és aláírás. Befogadható így a bizonylat, és ha nem. milyen tételként lehet kivezetni a könyvelésből? Köszönettel
Több számla egyben helyesbítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérem a következőkben: ha ügyfelem belföldi, áfát tartalmazó számlákat állít ki több áfa-elszámolási időszakban, majd ezeket negatív értékkel helyesbíteni kívánja, csak egy negatív egyenlegű számlát állít ki, és – tegyük fel – az utolsó számla teljesítési dátumát használja ehhez a számlához. Helyesen gondolom, hogy mivel ezt a számlát a negatív előjel miatt a folyó hónap áfa-bevallásában tudom lekönyvelni és bevallani, nincs igazán jelentősége, hogy számlánként készít ügyfelem jóváírást, vagy a fenti módon rendezi azt? Köszönettel Miksa Viktor
Ha a nyelvtanár magánszemélynek számláz 2.0 Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! A fenti kérdésben adott válaszával kapcsolatban szeretnék további kérdést feltenni. Jól értem, ha tehát az adószámos magánszemély magánszemélynek állít ki számlát olyan összegről, ami meghaladja a minimálbér 30 százalékát, akkor mint kifizető neki kell gondoskodni a bejelentésről és a járulékok levonásáról, megfizetéséről? Köszönettel.
Számla, teljesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy zálogházat működtető kft. pénzintézettől kapja a hitelt. A megmaradt zálogtárgyakat eladja a pénzintézet a kft.-nek, a hónap utolsó napjával számolnak el. Kérdés: a számlát milyen teljesítési és fizetési határidővel kell kiállítani? Tisztelettel
Cégautó magánhasználat Kérdés
Tisztelt Antretter Erzsébet! Hivatkozva a"Külföldi autópályadíj, benzin-és parkolásszámla" kérdésre adott válaszára, az lenne a kérdésem, ha megfizeti a társaság a cégautóadót, abban az esetben is kell-e útnyilvántartást, illetve kiküldetési rendelvényt írni és az utazás célját feltüntetni? Ha a külföldi tankolás számlán nincs ráírva a cég neve elszámolható? Válaszát köszönöm.
Utazási költség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra szeretnénk választ kapni, hogy köznevelési intézmény, nyertes hazai pályázatának részeként hogyan számolhat el utazási költséget "külső megbízottak" részére. Intézményünk találkozót szervez, ahol a környező országokból néhány iskolás csoport lesz jelen. Az egyes csoportok szintén oktatási intézményekből jönnek, jellemzően Erdélyből, tanárok néhány diákkal. Utazásuk költségeként elszámolható-e a saját gépkocsi használata a NAV által megadott fogyasztási norma és a kilométerenkénti 15 forintos amortizációs díj számításával? Ha igen, milyen dokumentáció szükséges mindehhez? Például megbízási szerződés a tanár részére, aki egyben a sofőr is? Számla ellenében – gondolom – nem lenne akadálya az utazási költség elszámolásának, de a számlás költségként megoldott utazás valószínűleg megdrágítaná és megnehezítené utazásukat. Minden megoldás érdekel. Segítségét köszönöm!
Megbízási díj kiegyenlítése termék átadásával Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszeméllyel kötött megbízási szerződés alapján a nettó ellenértéket nem pénzbeni kifizetéssel, hanem termék átadásával teljesíti a cég.A termék átadásáról áfás számlát állít ki. Jól gondolom-e, hogy a megbízási díj nettó ellenértéke kell hogy megegyezzen a számlázott bruttó értékkel? Megteheti- a cég, hogy az átadott terméket beszerzési ár +áfa összegben számlázza és ezt tekinti a nettó megbízási díj kiegyenlítésének? A megbízási díj utáni céges közteher és a levont egyéni járulék természetesen a NAV felé elszámolásra kerül. Válaszukat előre is köszönöm.
Tárgyi eszköz értékesítése tulajdonjog-fenntartással Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ügyfelem korlátolt felelősségű társaság (kft.), amely egy nagy értékű nyomdagépet vásárolt. Ügyfelem a vételár felét előlegként kifizette, erről az eladó előlegszámlát bocsátott ki a banki jóváírás napját szerepeltetve teljesítési időpontként. A gép birtokbaadása, beüzemelése megtörtént, a nyomdagép üzemel. Az értékesítésről készült adásvételi szerződés szerint a kft. a vételár második felét 12 havi részletben fizeti meg az eladónak. A szerződében kiemelik, hogy mindaddig, amíg a kft. ki nem fizeti a teljes vételárat, addig a nyomdagép az Eladó kizárólagos tulajdonát képezi. Az Eladó nem hajlandó kiállítani a számlát a nyomdagépről, mivel arra hivatkozik, hogy a kft. még nem fizette ki a vételárat, így nem is szerzett tulajdont felette. Mindezen túl az Eladó az esedékes részletekről áfás számlát kíván kiállítani. Álláspontunk szerint a teljes vételárról kellene kiállítani a számlát, amelyen teljesítési időpontként a birtokbaadásnak kellene szerepelnie, az egyes részleteket pedig nem kell számlázni, mivel ott már csak a vételár részletekben történő megfizetése fog történni! Kérjük a szíves iránymutatását a számlázásra vonatkozóan! Köszönettel, Kiss Zoltán
Beolvadás utáni számla áfatartalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lakóingatlannak nem minősülő ingatlan bérbeadásával foglalkozó kft .beolvad ugyanilyen tevékenységet folytató másik kft.-be. A beolvadó cég adókötelessé tételt választott, így áfásan számlázta a bérleti díjakat. A jogutód az áfatörvény általános szabályai szerinti áfakörbe tartozó volt, és az áfatörvény 86. § (1) l) pontja értelmében áfamentesen számlázta a bérleti díjakat. A beolvadás után a jogutód áfa szerinti besorolása nem változott. (Maradt az általános szabály szerint, bérbeadásnál mentességet élvező.) Ebben az esetben a beolvadás után hogyan történik a számlázás? Vannak eredetileg és jogutódként is a bérbeadó céghez tartozó bérbe adott ingatlanok. Előzőek az áfamentes, utóbbi, jogutódlással szerzettek az áfás bérbeadáshoz tartoztak. Befolyásolja-e a kiállított számlák áfa tartalmát, hogy a beolvadó cég korábban áfásan számlázott? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: SG
Így lát bele a NAV a tranzakciókba Cikk
Az online számlázás tesztüzeme sikeresen zajlik, a számlázó programok adóhivatalhoz történő bekötésével évi 50 ezer milliárd forint összegű számlaforgalom válik láthatóvá és követhetővé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal számára – közölte Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-vel.
Feles bérlet, terményértékesítés bizonylata, áfatartalom Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az értékesítés formájával és az áfával kapcsolatos lenne. A feles bérleti szerződés értelmében annak díját – megállapodás alapján – terményben egyenlíti ki a bérlő. A bérbeadó a terményt cégünk felé értékesíti. Mivel őstermelői tevékenységet nem végzett ezzel a terménnyel kapcsolatosan, őstermelőként ezt nem értékesítheti felénk, kompenzációs felárra ezzel kapcsolatosan nem jogosult (tudomásom szerint). Kérdésem, hogy akkor hogyan értékesítheti a terményt? Felvásárlási jegyet így nem állíthatok ki, akkor csak egy szerződés alapján történjék a vásárlás, és így nem kell kiállítani más dokumentumot, vagy mégis ki kell állítani bizonylatot, de milyet? Az elszámolásban a magánszemély 8-as adószámával értékesít? Mivel kukoricáról van szó, ami fordított áfás, van-e itt valamelyik félnek áfafizetési kötelezettsége? Nekem mint cégnek van-e jelentési kötelezettségem a 1708-as bevalláson? Köszönöm válaszát.
Őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdéseim a következők lennének: – Őstermelőnek, ha nem áfaalany, akkor is ki kell váltania az adószámot? – Ha igen, akkor ezt milyen nyomtatványon teheti meg? – Őstermelő vállalkozásnak értékesíthet vagy csak magánszemélyeknek? Milyen bizonylatot állithat ki, ha nem magánszemélynek értékesít? Számlát vagy felvásárlási jegyet? Nyugta magánszemélynek? Köszönöm!
Elvesztett számlatömb Kérdés
Adószámos magánszemély (aki a bérbeadásról számlát állít ki) elvesztette a számlatömbjét. Milyen kötelezettsége van, hova kell ezt bejelenteni? Elég, ha jegyzőkönyvet készít, és esetleg a másolatokat beszerzi a bérlőtől?
Sokat költünk számla nélkül privát orvosra Cikk
Egy felmérés szerint évente 54 milliárd forintról nem kap számlát a lakosság a magánegészségügyi ellátása után Budapest és Pest megyében, ez az összeg a becslések szerint országosan meghaladhatja a 100 milliárd forintot is.
Folyamatos teljesítés Kérdés
Az alábbi kérdésem merült fel. A általam könyvelt távközlési cég folyamatos teljesítés szerint számláz. A példa alapján levezetném a kérdésem okát: A számla sorszáma: 2017/00136. A teljesítés kelte: 2017. 05. 24. Kelte: 2017. 05. 03. Fizetési határidő: 2017. 05. 24. Viszont a soron következő számla sorszáma: 2017/00137. A teljesítés ideje: 2017. 05. 16. Számla kelte: 2017. 05. 08. Fizetési határidő: 2017. 05. 16. A számla sorszáma és a teljesítés ideje nem követi soron egymást, hanem teljesítésben visszamegy. Lehetséges ez folyamatos teljesítésnél? Válaszukat előre is megköszönve!