2715 találat a(z) számla cimkére

Tehergépjármű-beszerzés külföldről Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk Németországból autókereskedőtől használt tehergépjárművet vásárolt. A kereskedő a számlát áfamentesen állította ki. Feltételezzük, hogy az autókereskedő a különbözeti áfa szabályozás szerint járt el. Szükséges nyilatkoztatni a kereskedőt, ha a különbözeti adózás tényét nem tüntette fel a számláján? Amennyiben nem ad a kereskedő nyilatkozatot, keletkeztethet az ügylet adófizetési kötelezettséget Magyarországon? Köszönettel.

Szlovák számla áfája, annak elszámolása Kérdés

Az egyéni vállalkozó áfás, közösségi adószámmal rendelkezik. Szlovákiából szerez be anyagot vállalkozásához, a szlovák számla forintban van kiszámolva. Ebben az esetben a számla nettó összege költség, az áfája 20%, azt visszaigényelheti, és hol kell ezt vallani melyik soron, illetve a 1865 mellett a 1865A nyomtatványt is be kell adni?

Import használt személygépkocsi bt.-nek Kérdés

Betéti társaság közösségi adószámmal rendelkezik, áfaalany. Használt személygépkocsit szerez be Németországból. A beszerzést igazoló számlán 19 százalékos áfa került feltüntetésre, a bt. közösségi adószám nincs a számlán. (Csak a bt. neve és az ügyvezető neve került feltüntetésre, közösségi adószám nem szerepel.) Magyarországon terheli-e áfafizetési kötelezettség? Az áfabevallásban szerepeltetni kell-e a behozott gépkocsi értékét és milyen összegben?

Kényszertörlés alatti számlakibocsátás Kérdés

Egy betéti társaság – amelytől vállalkozásom részére üzlethelyiséget béreltem – 2017. szeptember 10-étől kényszertörlés alatt áll. 2017. november 30-ai teljesítéssel és dátummal bérleti díjról kaptam tőlük számlát, olyan megjegyzéssel, hogy márciusi bérleti díj számlázása. A kérdésem az volna, hogy a bt. a kényszertörlés megkezdése után állíthat-e ki számlát, illetve én egyéni vállalkozóként lekönyvelhetem-e azt?

Dropshipping termékértékesítés számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagykereskedelmi cég vagyunk, akik szeretnénk, hogy termékeinket közvetve is tudjuk értékesíteni, úgynevezett dropshipping keretén belül. Az lenne a kérdésem, hogy a vevő megrendeli a weboldalt üzemeltető cég oldaláról a kívánt terméket, mi pedig postázzuk a raktárkészleten lévő terméket, termékeket. Ki köteles a vevő felé számlát kiállítani a termékértékesítésről? Mi, akié a termék, vagy a weboldalt üzemeltető cég? Várom mielőbbi válaszukat. Üdvözlettel: Karóczkai Enikő

Őstermelő nemleges nyilatkozata Kérdés

Őstermelő nemleges nyilatkozatot tesz. Kérdésem az lenne, hogy a 20 százalék számlával igazolt költségeknél figyelembe vehető-e a magánszemélynek szerződés alapján kifizetett termőföld haszonbérleti díj? Számla nincs róla, csak szerződés és átvételi elismervény. Válaszát előre is köszönöm.

Közös költség továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott Kft. ingatlan-bérbeadást számláz 27 százalék áfával. Kérdésem, hogy új bérlő esetén, ha szerződés alapján az első havi közös költséget, mint a birtokbavétel feltételeként megfizeti bérbeadó részére, úgy azt számláznia kell-e, illetve, ha igen, akkor ugyanúgy 27 százalék áfával vagy más módon? Későbbiekben a bérlő szerződés szerint közvetlenül a társasház részére fizeti majd a közös költséget. Válaszát előre is köszönöm szépen.

Norvég cégtől beszerzés belföldről (láncügylet) II. Kérdés

Kedves Nagy Róbert! Köszönöm szakmai válaszát. Álláspontja szerint a "C" Kft. jól számláz, hogyha a megrendelőknek "D" cégeknek 27 százalék áfával növelten számláz, ha belföldi, ha közösségen belüli akkor mentes és szintén áfamentes export, ha harmadik országba számláz. További kérdéseim merültek fel: 1. A norvég cég mit kell, hogy tegyen, hogy helyesen járjon el? A "C" Kft. a gépekre eddig nem áfás számlákat kapott, mert a norvég cég nincs itt Magyarországon. Gondolom a gyártó "A" egyéni vállalkozó sem számláz a norvég felé áfásan. Mit kell, hogy tegyenek, hogy megfeleljenek a jogszabályi előírásoknak? 2. A "C" Kft. fuvarozó céget bíz meg minden egyes kiszállításhoz, melynek a költségeit viseli, de van amikor a gyártó "A" átvállalja a szállítási költségeket, ettől még a "C" Kft. részéről ez az eladás az áfatörvény 26. §-a szerintinek számít? 3. Hogyha a norvég cég "B" cég nem hajlandó magyar áfával növelt számlát küldeni, mit lehet tenni? Köszönöm válaszát előre is.

"Döglött a buli" a NAV ADÓtraffipax oldalán Cikk

Téli álomra szenderült a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ADÓTraffipax oldala, ahol hétfőn délelőtt mindössze négy megye tervezett adóellenőrzései olvashatók – közülük egynél egy hónappal ezelőttiek az információk –, s csak egy megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg közölte napokra lebontva, mikor, hol tervez ellenőrzést az adóhatóság.

Nem feltüntetett rendszám esetén áfa-visszaigénylés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a szíves segítségét kérni. Webáruházunk két gáz üzemű kisteherautót tulajdonol az áruk kiszállítására. Az egyik kisteherautó injektor alkatrésze tönkrement. Ez a szokásos karbantartás alkalmával derült ki. Az autószerelő továbbadta egy általa megbízhatónak tartott cégnek, hogy javítsák meg. (Az autószerelő alanyi mentes, a cég, amelynek továbbadta javításra az alkatrészt, áfakörös, 27%-os.) A cég elvégezte a javítást, erről számlát állított ki webáruházunk részére, de a kisteherautónk rendszámát nem tüntette fel benne, mivel nem látta az autót, csak az alkatrészt. Ezáltal nem tudom konkrét autóhoz kapcsolni a költséget, amiről a számlát kiállította. Az végösszeg 350 ezer forint lett. Visszaigényelhetem így a számlából az áfát, ha nem íródott rá a rendszám? Mi ilyenkor a szabályos munkamenet? Válaszát előre is köszönöm szépen!

Családi gazdaság költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy családi gazdaságban a családi gazdaság vezetőjének és az egyik tagnak is van önálló adószáma. Az egyik földbérleti szerződés a tag nevére szól, valamint az ahhoz kapcsolodó gázolajszámlák is a tag adószámára lettek kiállítva. Kérdésként merült fel, hogy ezen költségek osztható költségek-e – mivel nem a vezető nevére szól a költségszámla –, vagy csak a tag tudja azokat érvényesíteni? Válaszát köszönöm.

Áfás időszakra vonatkozó számla áfamentesség időszakában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Partnerünk a 2018. évre alanyi mentességet választott az áfában. A 2017. decemberben szállított termékeiről a 2018. évben állította ki a számlát felénk. A számlán áfamentesen szerepelnek a termékek. Ez így nem helyes, jól gondoljuk? Köszönöm.

Katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelünk, egy katás egyéni vállalkozó (szakmai kódja: 823001) rendezvényszervezők által meghirdetett vásárokon asztalok bérbeadásával foglalkozik. (A területet szívességi használatként kapja a rendezvényszervezőktől. A szívességi használatra írásos szerződése nincs.) Az asztalok bérleti díját – vagy annak egy részét előre kéri az asztalokat igénybevevőktől, akikkel szintén nincs szerződése (ezek magánszemélyek egyéni vállalkozók, őstermelők). Kérdésünk az, hogy a pénzösszegek beérkezésekor milyen bizonylatot kell a vállalkozónak kitölteni vállalkozók esetében. Megítélésünk szerint első lépésben előlegszámlát kellene kiállítani, majd a pénz beérkezése után az előleg figyelembevételével végszámlát. Nagy probléma az, hogy a magánszemélyek semmilyen adatot nem adnak meg magukról az átutalásnál, így semmilyen bizonylatot nem tud a vállalkozó kiállítani a bevételekről (csak bankbizonylat áll rendelkezésre). Válaszukat várva köszönettel: Dr. Kovács Károlyné

Év végi számla Kérdés

2017. december 11-én kelt számlában decemberi és januári szolgáltatás is van. Teljesítés a fizetési határidő: 2018.01.29 Szállítóként melyik évben könyvelem? Válaszukat köszönöm.

Katás bt. adhat-e ki számlát csak rezsire? Kérdés

Ügyfelem fodrászüzletet vásárolt, amiben vállalkozóként fodrászt, kozmetikus és manikűr-pedikűröst nulla forint bérleti díjért, csak a ténylegesen elhasznált energia (rezsi) díjat fizettetné meg a vállalkozókkal a vendégkör megnyerése érdekében. Bérleti díjként nem számlázhatja ki csak rezsidíjként. Kérdésem az lenne, hogy egyáltalán a bt. kiszámlázhatja-e, mert az üzletet magánszemély vásárolta, csak székhelyként szerepel. Vagy magánszeméyként vallaná be, de akkor milyen címen?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékvesztés visszaírása

Pölöskei Pálné

adószakértő

Ellátás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink