2594 találat a(z) számla cimkére
Internetjuttatás lehetőségei dolgozóknak Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cikk: http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Internethozzaferes_szamitogepjuttatas_a_dol_SIZ7S7 Úgy látjuk, a jogszabály alapján két lehetőség van internet-hozzáférés juttatására: 1. Adómentesen – munkavégzéshez szükséges: ha a munkaszerződés, munkaköri leírás alapján a munkavégzésből adódóan a munkahelyen kívül is szükséges az internetkapcsolat. Bizonylatolás: munkáltató nevére szóló számla alapján+kifizetési bizonylat+belső bizonylat. Ha belső szabályzatban rögzítem az otthoni munkavégzés lehetőségét, akkor az elegendő? Mindenképpen a munkáltató nevére szóló számla szükséges az elszámoláshoz? 2. Egyes meghatározott juttatás: Minden munkavállalónak azonos feltétellel (vagy bizonyos kör), vagy cafeteria keretében belső szabályzatba foglaltan. Adóteher: 1,18*(15+22%) Milyen bizonylatolás szükséges ebben az esetben? Adhatok havi 3000-4000 forint juttatást oly módon, hogy arról csupán belső szabályzatban nyilatkozunk és nem kérünk sem cégnévre, sem a dolgozó nevére szóló számlát? A cikkben azt írják, hogy a cégek számára a legegyszerűbb az lenne, ha költségtérítés fizetésével segítenénk a dolgozók internethasználatát. Ez melyik kategóriába tartozik? Ilyen esetben kell a cég nevére szóló számla? A jelenlegi gyakorlat nálunk a következő: A munkavállalóknak lehetőségük van bizonyos összeösszeghatárig internetköltséget elszámolni otthoni munkavégzés miatt dolgozó nevére szóló számlával, melyet adóztatunk:1,18*(15+22%). Jó ez a gyakorlat? Köszönjük a választ!
Kéményseprés számla pontosítás Kérdés
A délelőtt feltett kérdésemet pontosítanám. A vállakozás ebben az esetben gazdasâgi társaság, kft.
Online pénztárgép: ezek a legfontosabb teendők Cikk
Tájékoztatót közölt honlapján a NAV az online pénztárgépekkel kapcsolatos legfontosabb teendőkről.
Áfa alanyi mentes értékhatár túllépése Kérdés
Katás nyugdíjas egyéni vállalkozó szezonális tevékenységet végez és ezért évente 3-6 hónapot szünetelteti a vállalkozását. Abban az esetben, ha az éves bevétele 6,5 millió forint, és 5 hónapot szünetelteti a vállalkozását, akkor a kata fizetési kötelezettsége 7 hó x 25 ezer forint. Kérdés: hogyan alakul az áfa alanyi mentessége? Kell-e arányosítani a 8 millió forint felső értékhatárt 7 hónapra, vagyis 8 000 000/12x7=4 666 667 forint, vagy ez az arányosítási kötelezettség csak az év közben kezdő vállalkozóra vonatkozik alanyi mentesség választása esetén? Így a példabeli esetben átlépte az alanyi mentesség időarányos értékhatárát és elvesztette az alanyi mentességét és a 4 666 667 forintot elérő számlától áfásan kell-e számláznia? Ha ezt elmulasztotta, akkor mi a teendő? Önrevízióval helyesbíthető?
Láncügylet számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ukrán cég terméket ad el egy magyar cégnek, amely továbbszámlázza a terméket Hollandiába. A holland cég vámoltat és az áru is közvetlenül a holland céghez érkezik be. A fuvart az ukrán cég szervezi. Kérdésem: hogyan kell a magyar cégnek számláznia és hogyan szerepelteti ezt az áfabevallásában?
Őstermelőként számláz csed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném segítségét, hogy 40 órás munkaviszonnyal rendelkező őstermelő ha a munkaviszonyából csedben részesül, akkor számlázhat-e őstermelőként úgy, hogy ne veszítse el a csed jogosultságát? Nem biztosított őstermelőként a 36 órát elérő munkaviszonya miatt, így úgy értelmezem, hogy ez nem minősül keresőtevékenységnek attól, hogy számlázik csed alatt, de azért várnék egy megerősítést. Köszönöm
Alvállalkozói díjak elismerése Kérdés
Kérdező társaság alvállalkozók igénybevételével végez építési, mérnöki, kivitelezési szolgáltatásokat, munkákat. Kérdező társaságnál bevett gyakorlat, hogy nem fogadja el addig az alvállalkozói teljesítésekről szóló beérkező számlákat, amíg a megrendelőnek a munkát nem számlázta, nem zárta le a teljesítést. Azzal az indokkal, hogy az esetleges hibákat, hiányosságokat nem tudja az alvállalkozóval érvényesíttetni. Kérdésünk, van-e a fenti helyzetre jogszabályi háttér, mi a gyakorlat? Segítségüket előre is köszönjük, M.Consulting Bt.
Online pénztárgép – nyugtatömb Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Online pénztárgép használatára kötelezett adózónak rendelkeznie kell-e nyugtatömbbel, ha számlatömbbel rendelkezik, és a pénztárgép meghibásodása esetén számlát állít ki a bevételekről? Melyik jogszabályhely írja elő, hogy nyugtatömbbel kell rendelkeznie ilyen esetekben? Illetve létezik-e kizárás, hogy ezen esetekben számla nem állítható ki. Köszönöm szépen a tanácsát előre is.
Térítés nékül átadott áru számláját így könyvelje! Cikk
Áru térítés nélküli átadása esetén hogyan kell könyvelni a pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Használtautó-értékesítés számlatartalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldről vásárolt (magánszemélytől) 2000 cm3 diesel 2004 évjáratú EUR1 besorolású autó esetében a vásárlási érték 170 ezer, mely 200 ezer forintért lesz értékesítve .A kereskedő különbözeti adós. Kérdés: 1. Minek kell szerepelni a számlán áfa-megjegyzésben? ( "különbözet szerinti szabályozás - használt cikkek") 2. Minek kell szerepelni termékdíj szempontjából a kimenő számlán, ha a kereskedő a kollektív teljesítést, a készletre vételt választja az akkumulátor, gumiabroncs és az egyéb kőolaj termékek esetében? 3. A vásárolt 170 ezer értékű autót autókereskedőnek értékesíti? 4. A vásárolt autót roncsként értékesíti, akkor mi kerül a számlára áfaügyileg és termékdíj-ügyileg? Köszönöm válaszát.
Bérleti díj számla? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozásunk egyik ingatlanát kiadja bérbe egy vállalkozás részére. Szerződésben állapodtunk meg velük, hogy az ingatlanon beruházást (felújítást) valósít meg. A ráfordított összegig nem kell bérleti díjat fizetnie. A kérdésem az lenne, hogy arra az időszakra míg „lelakja” a ráfordított összeget, kell-e bérletidíj-számlát kiállítanunk (akár nullás számlát?) A bérlő a felújítás számláit nem számlázza nekünk tovább. Hogy fog a mi könyvelésünkben a beruházás – mint értéknövelő beruházás – szerepelni, ha semmilyen számlát, iratot nem kapunk a bérlőtől? Válaszát előre is köszönöm.
Elbukott foglaló rendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk eladó pozícióban van, és egyik vevőjének korábban kiszámlázott foglalót (27% áfásan). Az ügylet nem jött létre a vevő hibájából, a vevő a foglalót elveszítette. Milyen számlázási teendőnk van? Eredeti foglaló számla: 100 000 Ft + 27% áfáról szólt. Az eredeti foglaló számlát jóváírjuk - 100 000 Ft + 27% = - 127 000 Ft összegben, és ezzel együtt egy következő sorban kiszámlázunk 127 000 Ft-ot mint "elbukott foglalót" (áfamentesen). Jó-e így a logika? Mi lesz a számla teljesítési ideje? Amikor a vevő szerződésszegése bekövetkezett? Köszönöm válaszát előre is!
Készpénzes vásárlás Kérdés
Egy bolti készpénzes vásárlás során a vevő nem fogadta el az egyszerűsített adattartalmú számlát a 70 ezer forintos vásárlásakor. Hivatkozott az áfatörvény 176. § (1) d. pontjában foglaltakra. Kérdésem: milyen számlát kell az eladónak kiállítania az eladásról, ami készpénzben megtörtént?
Ezekre a helyszínekre mennek a NAV ellenőrei Cikk
A következő napokban a NAV munkatársai rendezvényeken és más helyszíneken ellenőrzik, hogy szabályos-e a foglalkoztatás, a számla- és nyugtaadás.
Családi gazdaság – számla kiállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy családi gazdaság egyik tagja rendelkezik egy szőlőterület földhasználati jogával. Ennek megfelelően az ezen a területen termett gyümölcsről az ő nevére állítják ki a szőlő származási bizonyítványt. A családi gazdaság alanyi adómentes, kompenzációs felárra jogosult. A szőlőfelvásárlónak kinek a nevére szóló felvásárlási jegyet kell kiállítania, ha a családi gazdaság az apa nevén van és a lánya a tag, akié a földhasználati jogosultság, ezáltal a szőlő származási bizonyítvány is az ő nevére fog szólni? Alapesetben családi gazdaság tagjai közül ki jogosult számla kiállítására és befogadására, kinek a nevére kell szólnia? Köszönöm válaszát!