2594 találat a(z) számla cimkére
Áfa teljesítési dátum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tervezői munkáját elvégezte (befejezte) 2017.03.17-én, de a munka elvégzéséről a teljesítésigazolást csak 2017.11.13-ei dátummal kapta meg. Ebben az esetben milyen teljesítési dátummal kell a számlát kiállítania? Sajnos rendszeresen kapja így a teljesítés igazolásokat és nagy összegű teljesítésekről van szó. Melyik áfabevallásban kell a számlát bevallani? Köszönettel:
Adóellenőrzés a héten: ezeken a helyeken számíthat revizorokra Cikk
Elkezdik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) revizorai az ellenőrzéseket az adventi vásárokon, s szerdán kiemelt figyelmet kapnak a ferihegyi repülőtérre fuvarozó taxisok is. Továbbra is a számla- és nyugtaadási kötelezettség, az alkalmazottak bejelentése teljesítésének vizsgálata a fő csapásirány.
Számla könyvelése Kérdés
Ügyfelünk könyvelésében van egy katás vállalkozótól 200 000 Ft összegben egy számla, amire ez van írva: "üzletviteli tanácsadás", de nincs hozzá szerződés és teljesítésigazolás. Szerintünk szükséges lenne. Jól gondoljuk? Köszönöm a segítséget.
2018. év, katás egyéni vállalkozó Kérdés
Kérem, írják meg, hogy milyen jogszabályok változnak az egyéni vállalkozókra. Kata 50-75 ezer forint változik-e? Online számlázás kötelező-e? Ha marad a számlatömb, akkor jelenteni kell-e havonta? Áfa? Bankszámlanyitás alanyi mentesnél. Tudom, hogy sokrétű de szeretnék választ kapni. Esetleg ha kihagytam valamit, akkor köszönném, ha felhívnák figyelmemet. Köszönöm
NIP szám Kérdés
Egyéni vállalkozó katás, Lengyelországba számláz egy webes szolgáltatást. A cégnek nincs közösségi adószáma, csak a számlán egy NIP számnak nevezett 10 számjegyű azonosító. Mit kell tennem ezzel a számlával, hogy történik a bevallása? Válaszát előre is köszönöm!
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatás adni arra vonatkozóan, hogy ha egy adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadási tevékenységgel rendelkezik, vásárol 34 db egymás mellett levő garázst és azt mind bérbe is adja, akkor azt ő mint magánszemély bérbeadhatja vagy az már üzletszerű tevékenységnek fog minősülni? Mekkora mennyiségnél van korlát? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan kell majd neki a garázs bérbeadását kiszámlázni? Válaszát köszönöm!
Ügyeleti díj számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Háziorvos 24 órás ügyeletet tartott azon a hétvégén, amikor az óraátállításra sor került. Jogosan számlázza-e a 25 órára eső díjat, mivel így 1 órával többet kellett az ügyeleten töltenie? Tavasszal az óra visszaállításánál ilyen esetben akkor 23 órát lehet csak számlázni? Válaszukat köszönöm. Némethné T. Krisztina
Élőállat értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem lovat értékesített Magyarországról Szlovéniába magánszemélynek (vagyis nincs a partnernek közösségi adószáma). Az a kérdésem, hogy ebben az esetben – lévén szó élőállat értékesítésről – milyen áfatartalmú számlát kell kiállítani a szlovén magánszemély felé. Köszönettel: Kriszti
Ingatlan értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kft.-nk értékesíti a saját tulajdonát képező irodaépületét az egyszemélyes tulajdonosa részére, amely egy német cég. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy számlázhatunk-e áfamentesen, valamint, hogy az adásvételi szerződésben és a számlán különválasztva kell-e feltüntetni az épület és a telek értékét? A teljesítés időpontja az adásvételi szerződés aláírásának időpontja lesz, valamint forintban kiállíthatjuk-e a számlát? Válaszukat köszönöm.
Könyvelés Kérdés
T. Szakértő! Vendéglátó Kft. az EURÓ M.O. Kft.-n keresztül pizzát szállít ki. Az EU Kft.-től online rendeli a vevő az árut, amit bankkártyával fizet ki az EU Kft. bankszámlájára, a Vendéglátó Kft. pedig kiszállítja. A kiszállító kft.-nek be kell-e ütni a pénztárgépbe az összeget? Véleményem szerint nem, mivel sem készpénzes, sem bankkártyás fizetés nem érkezik a kasszába. Az EU Kft. havonta összesítve küld egy számlát az összegről, levonva a költséget és utalja a vendéglátó kft. számlájára. Hogyan kell ezt könyvelni? A Vendéglátó Kft. futár, hogyan tudja igazolni, hogy a megrendelt pizza ki van fizetve, ha a NAV ellenőr esetleg megállítja? Válaszát köszönöm.
Katás ügyvezető táppénze Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. ügyvezetője jelenleg határozott idejű szerződéssel, mely 2018. 06. hóban jár le, heti 4 órás munkaviszonyban van főállása, a bt. fizeti a havi 25 000 forintot utána mint katás ügyvezető után. Az úr november végével szívműtéten fog átesni és az orvosai nem javasolják, hogy dolgozzon, mert minden megterheléstől óvni kell, a leszázalékolását is javasolják majd. Egyelőre a műtét után táppénzen lesz, ami maximum még 7 hónapig lehetséges, mert a szerződése akkor jár le. 2018. júliustól főállású katássá válik, ha továbbra is táppénzen van, akkor nem kell utána a katát megfizetni. Csak akkor kérheti az orvosi javaslattal a leszázalékolását, ha egy évig táppénzen van? A bt.-nek, ha nincs más alkalmazottja, akkor nem is számlázhat ki semmit? Szakértői, tanácsadói tevékenységet végez a bt., ezért kérdezem? Továbbá a bt. kültagja családtag, de ő 100 százalékos rokkant. Ő végezhet-e munkát a bt.-ben, vagy lehet-e ő a bt. új ügyvezetője?
Online szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar kft. online társkereső szolgáltatást üzemeltet, ahol a magánszemély (főként magyar, de előfordulhat külföldi is) regisztrálók bizonyos díjért cserébe online szolgáltatásokat vehetnek igénybe. A regisztrálók bankkártyával, online fizetnek. A szolgáltatás bruttó bevétele megjelenik a cég bankszámláján. Köteles-e a cég e tevékenység kapcsán a számla-, illetve nyugtaadásra, és amennyiben igen, miképpen tudja azt teljesíteni?
Export adómentességének feltétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi adóalany angol vevő részére értékesít árut. Mindketten rendelkeznek közösségi adószámmal. Az angol vevő kérése, hogy a belföldi eladó az árut közvetlenül Kínába (vagy Hong-Kong-ba), tehát 3. országba szállítsa, tehát az ő vevője részére. A szállítási idő és költség optimalizálása érdekében ésszerű megoldás lenne, azonban az alábbi problémát veti fel: A belföldi adóalanynál ez exportnak minősül (nem közösségi értékesítés), az adómentes számlázás feltétele a Közösség területéről történő kiléptetés, mely tényt a vámhatóságnak kell igazolni. Az angol vevő viszont a saját értékesítési számlájával szeretné beléptetni Kínába az ő vevője felé, ami értelemszerűen eltér a belföldi eladó számlájától. Tehát az áru mellé nem lehetne számlát csatolni. Kérdésem, hogy kivitelezhető-e fenti ügylet az áfatörvénynek megfelelően? Köszönöm a segítségüket.
Export értékesítés Szerbiába Kérdés
Tisztelt Cím! Belföldi cég (kft.) termékét értékesíti Szerbiába. Az adó alóli mentesség az áfatörvény szerint: "Mentes az adó alól a belföldön küldeményként feladott vagy belföldről fuvarozott termék értékesítése a Közösség területén kívülre, feltéve, hogy a termék küldeménykénti feladását vagy fuvarozását a) az értékesítő maga vagy – javára – más végzi;" A javára azt jelenti, hogy a fuvarozással az értékesítő bíz meg egy fuvarozó céget, vagy a vevő is szervezheti a fuvarozást? A vevő előlegbekérő alapján fog előleget utalni. A számla euróban lesz kiállítva, milyen kötelező elemei vannak ebben az esetben? A vevő adószámának kell rajta szerepelnie? A számlát áfa nélkül kell kiállítani. Hivatkozni kell arra, hogy miért áfamentesen van a számla kiállítva? A teljesítéskor kiállított számlán az előleg levonásra kerül. Az árfolyam-elszámolás könyveléskor hogyan működik? Milyen bizonylatokkal kell alátámasztani, hogy 3. országba történt az értékesítés? Köszönöm.
Fordított adózás, mínuszos számla helyesbítés II. Kérdés
Tisztelt Hunyadiné Szűcs Veronika! A következő URL cím: http://adozona.hu/kerdesek/2017_11_9_Forditott_adozasminuszos_szamla_h_rvc alatt feltett kérdésre adott válaszát köszönöm. Felmerült bennem, hogy a számviteli törvény 47 § (9) bekezdése miért nem alkalmazható fenti esetre? A szóban forgó gazdasági eseményben is az üzembe helyezést követően történik módosítás (csökkenés) a bekerülési értékben. A számviteli törvény említett bekezdése arról rendelkezik, hogy amennyiben az üzembe helyezésig a számla nem érkezik meg, a rendelkezésre álló dokumentumok alapján kell megállapítani a bekerülési értéket. Az üzembe helyezést követően, a ténylegesen számlázott, vagy később módosított fizetendő (kivetett) összeg alapján keletkezett különbséget – amennyiben a különbözet összege jelentősen nem módosítja az adott eszköz bekerülési értékét –, a végleges bizonylatok kézhezvétele időpontjában, egyéb bevételként, illetve egyéb ráfordításként kell elszámolni. A „… vagy később módosított fizetendő (kivetett összeg) …” szövegrész – értelmezésem szerint – arra enged következtetni, hogy a tényleges számlázás mellett, az egyéb módosításra is alkalmazható az említett paragrafus bekezdése. Válaszát előre is köszönöm!