2594 találat a(z) számla cimkére
Katás bevétel bankszámlára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi kérdésben: katás bevételnek számít-e, ha az egyéni vállalkozó számlát állított ki 2390 forintról és a bankszámlájára a vevő tévesen 2890 forintot utalt át, a 2890-2390= 500 Ft? Köszönöm a segítséget.
Sportági szakszövetség által kiszámlázott nevezési díj, versenyzési engedély, le- és átigazolás kiszámlázásának áfa tartalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportági szakszövetségként (közszolgáltató), sportegyesületeknek, amatőr és profi sportolóknak nevezési díjról, versenyzési engedélyről, le-és átigazolásokról állítunk ki számlát (áfaalanyok vagyunk). Kérdésünk, hogy az áfatörvény 85. § m) pontja alapján áfamentesen számlázhatjuk-e ki az előbbiekben felsorolt tevékenységeket, szolgáltatásokat, díjakat? Válaszát köszönjük!
Kisadózó esetében számla helyesbítése Kérdés
Tisztelt Cím! Egy általunk könyvelt bt. 2017. február 01. óta a katatörvény hatálya alá tartozik. Minden általa kiállított átutalásos számlájáról lemaradt a „KISADÓZÓ” megjelölés. Szeretnénk megtudni, hogy ha az eredeti számlákra nincs mód pótolni ennek felírását, akkor milyen lehetőséggel tudják ezt utólagosan pótolni? Lehet-e helyesbítő számlával és ebben az esetben milyen adatot kell feltüntetni a számlákon, vagy stornózza le a számlákat és állítson ki új számlákat? Mind a két megoldás járható, és megfelelően pótolja a lemaradt adatot?
Fordított áfa és a júliusi átállás a számlázásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni azt, hogy az áfatörvény értelmében 2018. július 1-je után a 100 forint áfatartalmat meghaladó értékű számlázásnál adatszolgáltatási kötelezettség terheli-e a mezőgazdaságban alkalmazott fordított adózású termékkör értékesítéséről kiállításra kerülő számlákat is? Ha igen, akkor a többi fordított áfa alá tartozó termékkör számlázására is ez érvényes? Köszönöm válaszukat. Törökné
Alkalmazott költségeinek tovább számlázása Kérdés
Az anyavállalat (svájci székhelyű cég) részére tovább számlázzuk a nálunk állományban lévő foglalkoztatott munkabérét, járulékait és egyéb költségeit. Ezt az áfa-bevallásban a EU-n kívüli szolgáltatás sorban jelentjük. Helyesen járunk el, hogy számlát állítunk ki róla? Ha nem, mi lenne a helyes eljárás?
EU-ból igénybevett oktatási szolgáltatás teljesítési helye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. az értékesítői részére a kft. székhelyén értékesítési stratégiákról szóló oktatást szervezett. Az oktató más EU-országból érkezett, és cége áfamentesen állította ki a számlát a kft. részére. A kiállító cég székhelye más EU-országban van, nem Magyarországon. Mi a helyes eljárás áfa szempontból? Ez az eset az áfatörvény 42. § alá tartozik? A kft. az áfát +- szerepeltetheti a bevallásában? Köszönöm a válaszát!
Iskolarendszerű képzés – kinek a nevére szólhat a számla? Kérdés
Iskolarendszerű képzés tandíjának munkáltató általi átvállalása (számla ellenében történő megtérítése a dolgozó számára tanulmányi szerződés alapján) esetén a tandíjról az intézmény által kiállított számla a munkáltató vagy a munkavállaló nevére kell hogy szóljon, avagy mindkettő elfogadható?
Gépkihelyezés és az "ingyenes szolgáltatásnyújtás" Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Cégünk helyben fogyasztható élelmiszer forgalmazásával foglalkozik. A termék fogyasztásához – annak elkészítését biztosító berendezést helyezünk ki. A berendezésért eddig nem szedtünk bérleti díjat és ezért felmerült az áfaköteles ingyenes szolgáltatás nyújtás kérdése. Bár az értékesítési modellünk úgy épül fel, hogy a termék árában kalkulálva van a berendezés értékcsökkenése és a javítási költség – de bizonytalanok vagyunk, hogy ez egy adóhatósági ellenőrzés során megállja-e a helyét. Kérdésünk az, hogy az a megoldás, hogy egy jelképes bérleti díjat számlázunk ki a termékforgalmazási vállalt időszakra (például 3 évre), akkor az megoldást jelent-e az ingyenes szolgáltatás áfavonzatának kötelezettsége alól? Van-e bármilyen jogszabályi előírás, amely független felek között piaci ellenérték számlázását írná elő?
Evaalany számlázása akkreditált oktatásról Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem evás. Oktatási tevékenységről állítana ki számlát olyan iskola részére, ahol akkreditált oktatás folyik. Akkreditált képzés esetén a számla nem tartalmaz áfát. Az lenne a kérdésem, ha az ügyfelem számláz oktatási tevékenységet, akkreditációval rendelkező iskola felé, tekintettel arra, hogy ő evás adózó, a számlájában fel kell-e tüntetni áfát, vagy nem? Várom szíves válaszukat. Üdvözlettel: K. Katalin
Elszámolási előleg elszámolása Kérdés
Fuvarozással foglalkozó cég elszámolási előleget ad a munkavállalónak, euróban. A visszahozott bizonylatokból az derül ki, hogy az összeg egy részét átváltotta szerb dínárra, de nem pénzváltónál, hanem a helyszínen kapott vissza az euróból valamennyi dínárt, és kapta a bizonylatot dínárban az útdíjról. Kérdésem, hogy a kapott bizonylatok alapján kell könyvelni az útdíjat és az átváltott összeget? (Ellenőrzésképpen, ha MNB-árfolyammal számolnánk, akkor ahhoz képest jelentős eltérések adódnak, és ez érinti a társaság költségelszámolását.) Tehát el kell fogadni azt, amit a munkavállaló lead bizonylatként, és az alapján kell egy elméleti átváltással számolni? Kiss Anita
Áfa+tao kedvezmény lakásszövetkezetnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni szakértelmüket. Adva van egy lakásszövetkezet. Jelenleg nem tartozik az áfakörbe. 3 közös üzlethelyiség bérbeadásából jelentős bevétele származik. 2018-ban több milliós felújításokra szeretné költeni a felújításra elkülönített pénzét. Valamint pályázati úton is elnyert összeget. Ezzel a két összeggel tudunk végre több évtizede elhanyagolt épületet rendbe hozni. Az épület építészeti örökségvédelem alatt áll. Mivel a felújítási számlák jelentős összegű áfát tartalmaznak, ezért szeretne bejelentkezni az áfakörbe. Amit jól tudom, hogy év közben is megtehet? Ha ezt megtesszük, akkor az arányosítás szerint fogunk adózni? (A bérleti díjra felszámítom az áfát, a felújítási számlákból az arányos részt veszem figyelembe, ami nekünk igen jelentős kb. 40 százalékot jelent.) Valamint alkalmazhatom-e a Tao tv. 7. §-ának ide vonatkozó csökkentő tételeit is?
Üzleti ajándék minimális összegért Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiállításon az értékesítő kvázi ingyenes ajándékot adna bizonyos értékhatár feletti vásárláskor. Ezt a számlán úgy tüntetné fel, hogy az értéke 1 Ft, vagy 100 Ft. Ezzel megúszható az ingyenes juttatás? Köszönöm válaszukat.
Baromfi bérnevelés kft.-ben Kérdés
Egy kft. csirkeneveléssel foglalkozik, ez fő tevékenysége. Most azonban úgy kapott kiscsibét, hogy csak bérbe kihelyezték és a felneveléshez szükséges tápot is folyamatosan biztosítják a kft. részére. Tehát bérnevelés folyik. A felnevelt csirkék leadásakor azonban számlán csak a kihelyező cég elszámolásán szereplő bérnevelési egyenleget kérik feltüntetni csirkenevelés címén áfával terhelten. Kérdésem, hogy ebben az esetben a kettős könyvitelt vezető kft. könyveiben szabályos az, hogy nem jelenik meg sem a bruttó csirke árbevétele, sem a neveléshez kapcsolódó táp, kiscsibe és egyéb költség? Válaszukat tisztelettel köszönöm!
Közösségi szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi kft.-nek bedolgozna egy német illetőségű német egyéni vállalkozó. Ügynöki jutalékot számlázna. Kértük, hogy kérjen uniós adószámot. A válasza az volt, hogy ő alanyi mentes, ezért neki nem kell uniós adószám. Mi innen nem tudjuk ellenőrizni, hogy a német törvény mit enged, a kérdésem a következő: Jól gondolom-e, hogy amit kapok tőle számlát, azt én be kell állitsam a közösségi összesitő jelentésbe nulla adószámmal, továbbá az áfa-bevallásban feltüntetem az import szolgáltatási áfát oda-vissza? Köszönöm válaszát.
Év végi kimenő számlák időbeli elhatárolása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Év végi munkákról kiállított kimenő számlák könyvelésében szeretnénk segítséget kérni. Takarítással foglalkozó ügyfelünk, időszakonkénti elszámolásban állapodott meg a megrendelőjével, így a számlákon a teljesítés dátuma megegyezik ugye a fizetési határidővel, ami 30 nap. A novemberi és a decemberi takarításokról kiállított számlák könyvelésével kapcsolatosan szeretnénk segítséget kérni. Novemberi takarítás számla 12.02-án lett kiállítva, a fizetési határidő és a teljesítés dátuma 2018.01.02, a decemberi takarítási tevékenység 2018.01.03-án lett kiállítva és fizetési határidő és a teljesítés dátuma is 2018.02.02. A nagyobb partnerekkel az év végi egyenlegközlő kiállításakor probléma szokott lenni amiatt, hogy követelésként kimutathatjuk-e ezeket 2017.12.31-én, vagy csak időbeli elhatárolásként kell az árbevételt lekönyvelni 2017-ben és az áfában és a követelésként is 2018-ban jelenik meg. Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni, hogy jogszabály szerint mi a helyes eljárás. Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter