2822 találat a(z) számlázás cimkére
Székhelyszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás székhelyszolgáltatással foglalkozik az alábbi TEÁOR számokkal: főtevékenysége: 6420 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése; egyéb tevékenysége: 8211 összetett adminisztratív szolgáltatás Számlázhatja-e a társaság a székhelyszolgáltatás díját bérleti díjként, közérdekű, vagy egyéb speciális jellege miatt áfamentesen, vagy pedig a székhelyszolgáltatás nem a bérleti díj kategóriába sorolandó, és azt áfával növelten kell számlázni?
Fordított adózás 2014-ben vásárolt árura Kérdés
Partnerünktől áfás számlát kaptunk 7214-es Vtsz. számú áru számlázása során 2015 áprilisában. Jeleztük felé, hogy ezt fordított adózással kellene kiállítania, de ő állítja, hogy 2014-ben szerezte be ezt az árumennyiséget, és amíg neki tart a készlete, addig rá nem vonatkozik a fordított adózás. Hogyan tudjuk meggyőzni arról, hogy ez nem igaz? És nem azt kell figyelembe venni, hogy mikor szereztem be készletre, hanem, hogy 2015. január 1-je után értékesítettem, és akkor az már fordított adózás hatálya alá tartozik. Mit tehetünk?
Fuvardíjak összevont számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk fuvarozással foglalkozik. Jelenleg egy megrendelővel áll üzleti kapcsolatban. Állandó szerződésük nincs egymás között, szükség esetén szóban vagy e-mailen történik a megállapodás a fuvarozás feltételeiről. A teljesített fuvarozások száma egy hónapban általában 6-7 darab. Társaságunk a fuvarozásról egy hónapban egyszer állít ki számlát. A számlán soronként feltünteti a fuvarlevelek sorszámát és a fuvar teljesítési időpontját, a számla fejrészében a teljesítés időpontjához az adott hónap utolsó napját, a számla keltéhez a számla kiállításának napját írja, 8 napos fizetési határidővel. Kérdésem, hogy társaságunk helyesen jár-e el a fenti esetben? Vagy a havi számlázáshoz szükség lenne a két társaság között írásbeli szerződésre, amiben megállapodnak a gyűjtőszámlázásban? És amíg nincs szerződés, szükséges fuvarozásonként a számlát kiállítani a fuvarozás teljesítése után? Válaszukat előre is köszönöm!
Tanfolyamdíj kiszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új ügyfelem nem akkreditált képzést nyújt magánszemélyeknek, időtartama 2015. 05.hótó 2016. 05. hóig tart. A képzés díját 2015. 05. hóban egyösszegben fizetik be a hallgatók a kiküldött számla alapján, de vannak, akik részletekben, több hónapon keresztül, és vannak akik ösztöndíjként üzletpolitikai kedvezményt kapnak a tandíjból. A kérdésem a számviteli- és adózási elszámolásra irányul. Jól gondolom-e, hogy a két év tandíját számvitelben időarányosan meg kell osztanom, és a 2016. évre jutó árbevételt év végén a passzív időbeli elhatárolásokba át kell vezetnem? A kiszámlázással kapcsolatos kérdéseim: 1./ Aki a képzés díját egyösszegben fizeti ki, a számlán szereplő dátumok (teljesítés időpontja, fizetési határidő) mik? 2./ Akivel a megállapodás az, hogy részletekben fizet, nála milyen teljesítési időpontnak és fizetési határidőnek kell lenni a számlán? 3./ Lehet-e üzletpolitikai kedvezményként kezelni a néhány diáknak adott kedvezményt, ami azért van, mert hátrányos helyzetű, de tehetséges? Ha nem, megoldás-e, hogy különböző tandíj árakat határoznak meg? Milyen lehetőség van ezeknek a diákoknak a támogatására? Köszönettel: Kaukerné
Adómentes termékértékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítésről kiállítandó számlával kapcsolatban kérek segítséget. Egy magyar kft. eddig magyar partnerének szállított, és számlázott. Most ez a partner a következőt kéri: a kész terméket szállíttassuk ki Szlovákiába futárpostával, adott szállítási címre. A számlát állítsuk ki a cég eddig ismert nevére és címére (ez magyar), de szlovák adószámra, adómentesen. Megfelel ez a kérés a jogszabályoknak?
Import – vám – áfa Kérdés
Internetes oldalon rendeltünk forgácsológéphez szerszámokat Kínából. Előzetesen kaptunk árajánlatot, kártyával ki kellett fizetni ahhoz, hogy útnak indítsák az árut. Mindez megtörtént. Az áru repülőgéppel érkezett a Liszt Ferenc Repülőtérre. A DHL futárszolgálatnak adtunk megbízást a vámoltatásra, amit el is végzett, a költségeket kifizettük. Megérkezett telephelyünkre az áru, a vámhatározatot is elküldték. Ekkor láttuk, hogy az áruval küldött számlán feltüntetett egységárak nem egyeznek azokkal az árakkal, amelyet velünk közöltek, kártyával kifizettünk, s mely összegről e-mailben megkaptuk a számlát. A termékkel küldött számlán feltüntetett érték megközelítőleg 1/3 része a kialkudott vételárnak. Telefonon felvette a kollégám a kapcsolatot a kínai céggel, s közölték, hogy a vámoláshoz adták ki a kisebb összegű számlát, valamilyen náluk érvényben lévő szabályok miatt. Ami minket érint, és a mi problémánk: a fentiekből adódóan a vámhivatal kisebb vámérték alapján kevesebb áfát, vámot vetett ki, mint a valós számla alapján kellett volna. Ezt utólag kell-e, illetve hogyan tudom korrigálni? Mi a teendőm ezzel kapcsolatban? Erre várom válaszukat, amit előre is köszönök. Üdvözlettel: Boskó Lászlóné
Jövedéki kisokos: így bukott le a peches borkereskedő a légópincével Cikk
1,3 millió forintjába és a lefoglalt árukészletébe került a jövedéki ellenőrzésen megbukott kereskedőnek az, hogy nem fordított kellő figyelmet a „papírmunkára”. Más vállalkozók okulására, cikkünkben részletesen bemutatjuk, miként lehet igazolni a jövedéki adó hatálya alá tartozó áru eredetét.
Hatalmas áfacsalás számlázási trükkökkel Cikk
Másfél milliárd forintos adócsalás miatt vádat emelt a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség egy parfümökkel kereskedő bűnszervezet tagjai ellen – tájékoztatta a megyei főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
Faktorálás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nk, hogy a kiállított számlánk ellenértékét a fizetési határidő előtt megkapja, faktorálási szerződést kötött egy pénzügyi vállalkozással, amely a bruttó 10 millió forint értékű számla 80 százalékát utalta át a bankszámlánkra 2014. decemberben. A fennmaradó 20 százalékot 2015-ben kaptuk meg, amikor a tényleges fizetési határidő lejárt. Nem a teljes összeget kaptuk meg, ugyanis számláztak felénk faktordíjat, ügyleti kamatot, bankköltséget. Ezek különbségével jött az utalás. Kérném, hogy a leírt esemény helyes könyvelését ismertesse! Továbbá kérdezném, hogy van-e egyéb tudnivaló a zárásnál, beszámoló-készítésnél, társasági adóbevallásnál, amivel tisztában kell lenni?! Hálás köszönettel!
Képviseleti szerződés Kérdés
Sportoló képviseleti szerződést kötött egy kft.-vel. A kft. képviseleti díjat kér a sportolótól –ami a nettó jövedelmének bizonyos százaléka –, erről a kft. számlát bocsát ki. A kibocsátott számla áfás?
Ingatlan-bérbeadás katásként Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katás egyéni vállalkozó vagyok. Résztulajdonosként (a társtulajdonosok hozzájárulásával) egy cégnek szeretném a közös tulajdonú ingatlant bérbeadni. A leendő bérbevevő a rezsiköltségekről is számlát (továbbított szolgáltatás?) kér. Szeretném, ha tájékoztatnának a feladataimról és kötelezettségeimről. Eddig még nem volt ilyen jellegű feladatom, és nem szeretnék az adóhatósággal vitába keveredni. Válaszukat előre is köszönöm.
Webes értékesítés számlája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk internetes megrendelések alapján készít és postáz egyedileg, kézzel készített, személyre szóló ajándékokat. A megrendelés e-mailen érkezik, díjbekérőt kap a megrendelő, majd az utalás után kiállítjuk a számlát. A számla számlázó programmal készül, nem e-számla. Kérdéseim: 1. A számlát kiküldhetem-e e-mailen a megrendelőnek, és elegendő-e ez a kézbesítési mód, vagy postán is ki kell küldeni? 2. Szabályos-e az, hogy a számla nem kerül bele a csomagba? A megrendelő a csomagot egy harmadik személynek rendeli, ajándékba küldi, tehát abban nem lehet benne a számla. Hogyan lehet szabályosan eljárni ebben az esetben? Tudom, hogy a NAV próbavásárlásokat tart, és keresi a számlát a csomagban. Ilyenkor mi a jó megoldás? Várom megtisztelő válaszát. Üdvözlettel: Székely Erzsébet Netvestor Kft.
Különbözeti adózással kapcsolatos szabályok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy használtcikk-kiskereskedelemmel (ékszer-kiskereskedelem) foglalkozó, különbözeti adózást választó cég esetén milyen szabályok vonatkoznak a számlakiállításra? A 2007. évi CXXVII. áfatörvény 222. paragrafus (1) pontja szerint a termékbeszerzéshez kapcsolódó előzetesen felszámított adó levonására nem jogosult, valamint a kiállított számlán áthárított adó nem szerepelhet. Az alábbi hivatkozás értelmében a használt ékszer felvásárlásakor a számlán kell-e feltüntetni valamilyen információt, illetve ezek szerint áfatartalom nélkül kell kiállítani minden esetben a vételi jegyeket, számlákat, függetlenül attól, hogy ki a vevő? (Többnyire magánszemélyek.) További kérdés még, hogy a nem ékszerkereskedelemmel összefüggő költségszámlák (például irodaszer, közüzemi díjak, stb.) elszámolására milyen szabályok vonatkoznak ebben az esetben? A cég törzsadatában "az áfa-fizetési kötelezettséget az általános szabályok alapján állapítjuk meg” és a „viszonteladóként ezen tevékenységünk egészére nem alkalmazzuk az áfatörvény XVI/2. alfejezetének rendelkezéseit” szerepel. Köszönöm válaszát: Crimpware Kft.
Ingatlaneladás számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 3/5 arányban birtokol egy, az ingatlan-nyilvántartásban "kivett lakóház, udvar, egyéb épület" megjelölésű ingatlant körülbelül 15 éve. Az ingatlan adásvétellel jutott a birtokába, melyet már az előző tulajdonos is használt. Ezt az ingatlant most szeretné értékesíteni. Kérdésem, hogy helyesen járunk el, ha az áfatörvény 86. paragrafusának j) pontja alapján áfamentesen számlázunk? További kérdésem, hogy a fent hivatkozott törvényhelyen "a beépített ingatlan (ingatlanrész) és az ehhez tartozó földterület" megjelölésből az "ehhez tartozó földterületen" pontosan mit kell érteni: azt a területet, amin az ingatlan áll, vagy idetartozik az ingatlant körülvevő terület, például udvar is? Köszönöm, és elnézést kérek, ha a második kérdés egyértelmű kellene, hogy legyen: Szabóné Sós Ildikó
Építési munka számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra szeretném a segítségüket kérni. Egy cég szerződést kötött egy csarnok felépítésére. A számlát 7 részletben fogja kiszámlázni az alábbi ütemezésben. 0. Tervezési díj. I. Kivitelezés előleg. II .Az alapozás a csarnoképülethez tartozóan elkészül. III. Az acélszerkezet főtartói a helyszínre érkeznek. IV. A szendvicspanel burkolatok a csarnoképülethez a helyszínre érkeznek. V. A csarnoképületre a tető szendvicspanelek felkerülnek. VI.A csarnoképületre az oldalfal szendvicspanelek felkerülnek. VII. Az épület végső átadása, a szerződés teljesülése. A kérdés az lenne, hogy számlázáskor hogy járunk el helyesen? Hiszen a munkában van tervezés, van anyagköltség és kivitelezés. Hogyan számlázzunk helyesen? Van amiről áfásan, és van amiről fordított áfával kell kiállítani a számlát az egyes részmunkák számlázásakor? Köszönöm szépen a segítséget!