2822 találat a(z) számlázás cimkére
Törölt adószámú adóalany ingatlanértékesítése III. Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016 augusztusában két alkalommal tettem fel kérdést "felszámolási eljárás alatt álló törölt adószámú társaság ingatlanvagyonának értékesítésével és annak bizonylatolásával és áfával kapcsolatosan. Azt a választ kaptam, hogy a NAV felé továbbították állásfoglalás kérése céljából. Érdeklődni szeretnék, hogy a NAV-tól érkezett-e Önökhöz állásfoglalás. Fáradozását köszönöm. Tisztelettel: Szalainé
Külföldi bedolgozás feltételei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik könyvelt cégünk külföldi bedolgozással szeretne foglalkoztatni munkavállalókat, nem teljes foglalkoztatásban, az Amerikai Egyesült Államokban. Kérdésünk az lenne, hogy milyen bejelentési kötelezettségek terhelik a belföldi cégünket ezzel kapcsolatosan, milyen igazolvánnyal/engedéllyel kell ehhez rendelkezni, illetve amennyiben nem számlaképes a partner, milyen teendők vannak ezzel kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm!
Webáruházi értékesítés – személyes átvétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk kizárólag webáruházon keresztül értékesít elektronikai készülékeket. Most jelentkezett egy magánszemély vásárló, aki szeretné személyesen átvenni a megvásárolt árucikkeket. Minden vásárlásról számlát állítunk ki, és a feladott postai csomagban megkapják a vevők a saját példányukat. A vállalkozásnak nincs nyílt árusítási üzlete vagy telephelye. Tevékenységét a székhelyén végzi, ahol az adminisztráció is történik. Kérdésünk, hogy ez esetben kell-e a PTGSZLAH nyomtatványt alkalmazni a magánszemély vásárló személyes átvétele miatt, vagy ez a vásárlás – függetlenül az átvétel módjától – továbbra is online értékesítésnek minősül? Válaszát előre is köszönjük!
Részletfizetés elvégzett szolgáltatásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglakozó vállalkozás társasházakban a világítás korszerűbbé, költség hatékonyabbá tételére a következő konstrukciót találta ki: felszereli az energiatakarékos lámpatesteket, fényforrásokat, melyeknek az ellenértékét a társasháznak a munka elkészülte után 48 hónapos kamatmentes részletfizetési konstrukcióban kell megfizetni. Az első részlet a munka elvégzését követő hónapban van. Ez esetben mi a számlázás helyes módja, egy vagy több számlát kell kiállítani, mikor van az ügylet teljesítése, mikor keletkezik az árbevétel? Kell-e részletfizetési megállapodást kötni, vagy elegendő ennek tényét a számlán megjegyzésként feltüntetni? Gyors válaszukat előre is köszönöm!
Munkaerő-kölcsönző – fordított áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkaerő-kölcsönzőn keresztül foglalkoztatja dolgozóit. A számlát fordított áfával állítják ki részünkre. A következő hónaptól plusz két szerződést kötöttünk, melyben ugyanezen munkaerő-kölcsönző cég biztosítja ugyanezen dolgozók munkavégzési helyre juttatását és az étkezésüket. Kérdésem, hogy ezen két további tevékenységüket is fordított áfával kell számlázniuk kapcsolódó szolgáltatásként, vagy egyenes áfával? Válaszát előre is köszönöm!
Dohányáru – kereskedelmi mennyiség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves segítségét az alábbi kérdés megválaszolásához. Nemzeti dohányboltot üzemeltetünk, a nyári időszakban előfordul, hogy külföldi fiatalok kereskedelmi mennyiségű (800 szál) cigarettát vásárolnak. Illetőségük külföldi, se lakóhelyük, se tartózkodási helyük nincs belföldön. Ismereteink szerint, ilyenkor kötelező számlát kiállítani, a számlán feltüntetni, hogy a számla a jövedéki termék származását nem igazolja. Kérdésem: milyen törvényi előírásoknak kell még megfelelnünk, van-e még ezzel kapcsolatban egyéb teendőnk, kötelezettségünk? Kell-e a vásárlónak (EU-s) adószámmal rendelkeznie? Van-e bejelentési kötelezettségünk az értékesítésről bármely hatóság felé? Válaszát köszönöm.
Fordított áfa alanyi mentes egyesületnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem építésiengedély-köteles beruházást végez 1-es adószámos egyesületnek. Ebben az esetben csak egyenes áfával tudja a számlát kiállítani. Ügyfelem a munka elvégzéséhez alvállalkozókat alkalmaz. Jól gondolom, hogy az alvállalkozó már fordított áfás számlát fog felénk kiállítani, mert épitésiengedély-köteles tevékenységhez végzi a munkáját? Válaszát előre is köszönöm.
Itt a zsebpénztárgép, online és nemzeti – lehet számlázni Cikk
Bemutatta első hazai hordozható online pénztárgépet a Micra-Metripond Kft. a cég 25 éves születésnapja alkalmából rendezett siófoki konferencián. A piacvezető pénztárgép-forgalmazónál fejlesztés alatt áll az online taxióra is, amely egy pénztárgép és taxaméter kombinációja, és az év végén kezdik meg a tesztelését.
Hálózatos jegyirodai értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: cégünk jegyirodai értékesítéssel foglalkozik, amelyért a kibocsátótól jutalékot kapunk. Az általunk értékesített jegyekről áfás számlát állítunk ki a vásárló részére, árbevételként számoljuk el. A kibocsátó meghatározott időszakonként részünkre a jegyforgalomról szintén áfás számlát állít ki a jutalékkal csökkentett árról (mellékletben részletezve a forgalmunkat, valamint a ráeső jutalékot). A kérdésem az lenne, hogy helyesek-e a fenti számlázási módok, valamint az, hogy hogyan kellene könyvelnünk a kibocsátó számláját? Elábé, valamint jutalékbevétel? Segítségüket előre is köszönöm.
Számlázás áfaregisztrált partnernek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha vállalkozásunk (áfás, közösségi adószám van) olyan EU-országbeli külföldi partner felé számláz, amely Magyarországon áfaregisztrációval, adószámmal rendelkezik, akkor a számlázás során milyen módon kell eljárni? Szolgáltatásnyújtás esetén (például tervezés, nem ingatlanhoz kapcsolódó), illetve termékértékesítés esetén (elhagyja az országot) magyar áfakulccsal kell-e számlázni vagy adómentes lesz az értékesítés? Partnerünk magyar közösségi adószámát adta meg (HU...) ezt fel kell tüntetni a számlán? Esetleg a magyar adószámot (...-2-51) ? Köszönöm.
Képzési költség megtérítése felmondáskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozónk felmondott, de a tanulmányi szerződése alapján meg kell térítenie a cégnek az oktatása ellenértékét. A dolgozó leszámolása előtt ezt cégünk felé rendezte. Később jelezte, hogy ahová megy, az a cég átvállalná ezt a költséget. Mi a bizonylata (ha a dolgozó, ha a cég fizet) ennek a szerződés megszegéséből fakadó követelésünknek? Szükséges számlát kiállítani a dolgozó vagy az átvállaló cég felé? Köszönöm válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa
Fitnesz – katás bt. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fitneszszolgáltatást végző katás bt.-ről lenne szó, amely tulajdonosa bérel egy termet, ahol fitneszórákat tart. Mindemellett a katás bt. megbízási szerződéssel vagy munkaviszonyban alkalmaz edzőket, akik a teremben lévő eszközöket használják, és egyéni edzéseket tartanak. Ezeknek az edzéseknek a bevétele a bt.-é, az edzők a megbízási díj vagy munkaviszony szerint kapják meg díjukat, fizetésüket. Tíz alkalmas bérlet bérbeadásnak tekinthető-e? Vagy legyen a "bérlet" szó helyett tíz alkalmas edzés vagy spinning stb. Kérdésünk az lenne, hogy a fenti esetek bérbeadásnak minősülnek? Tisztelettel: Pálkerti Norbert --
Kártérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy logisztikai cégnél raktároztat, és az oda szállított áruk a szállítás során megsérültek a szállító hibájából. Cégünk szeretné az ezzel okozott károkat megtéríttetni a logisztikai céggel, mert ezeket az árukat egyik partnernek sem tudjuk így eladni, sőt egy átcsomagolás alkalmával a sérült kartonokat és fóliákat le is kell selejteznünk, és újat használni hozzá. Kérdésem, hogy kártérítésről állíthatunk-e ki számlát, milyen árat használhatunk (önköltségi, haszonnal növelt), ezt áfával növelten vagy áfa nélkül kell elkészíteni. Köszönöm válaszát.
A teljesítés időpontjának meghatározása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk utazásszervezéssel foglalkozik. Ennek során áfa értelemben árrésadózó. Hogyan és hány számlát kell a helyes teljesítési idővel kiállítani tekintettel az áfaszabályokra az alábbi esetekben? 1.) Vevő bejön az utazási irodába és befizet készpénzzel egy utazásra 125 ezer forint 2016. 04. 25-én. Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 2.) Vevő bejön az utazási irodába, és megrendel egy utazást 125 ezer forint értékben 2016. 04. 25-én, melyet átutalással fog megfizetni, legkésőbb 2016. 05. 28-áig Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 3.) Vevő bejön az utazási irodába, és foglalóként az utazásra befizet 12 500 forintot. 2016. 04. 25-én Tényleges utazás 2016.06.03.-a és a teljes összege 125 ezer forint. A foglaló és a teljes összeg különbözetét legkésőbb 2016. 05. 28-ig kell megfizetnie utalással. Válaszát köszönöm.
Távmunka Magyarországról EU-s országba Kérdés
Szoftverfejlesztő magyar szakember dolgozna itthonról egy EU-s országbeli vállalkozásnak. Mivel itthon dolgozik, az adózási és járulékfizetési kötelezettségét is itt kell teljesíteni, gondolom. Hogyan kell ez esetben teljesíteni a bevallási kötelezettséget, hiszen az EU-s országnak nincs magyar adószáma, amit a bevallásba beírhatnánk? Hogyan kell az EU-s cégnek a kötelezettségek befizetését teljesíteni? Egy itthoni könyvelő cég végezné a bérszámfejtést. Ez a cég hogyan számlázzon az EU-s cégnek?