443 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére
Rokkantsági ellátott kereseti korlátja Kérdés
2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjas, 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátott (jelenleg is). Főállású egyéni vállalkozóként (a rokkantsági ellátás folyósítása mellett) a garantált bérminimum után (mert szakképzettséget igénylő tevékenységet folytat) a következőket fizeti havonta: Vállalkozói kivét: 161 000 Ft Nyugdijjárulék alapja: 161 000 Ft 10% Eg.bizt. járulék alapja 241 500 Ft 8,5% Szja alapja 161 000 Ft 15% Szociális hozzájárulási adót nem fizet. Amennyiben havonta mintegy 300 000 forint értékű számlát bocsát ki, ebben az esetben is a kereseti korlát az egészségbiztosítás alapját képező jövedelem (241 500 Ft), és ha egész évben így működik nem veszítheti el a rokkantsági ellátást? A jövedelem vonatkozásában a 241 500 Ft/hó kivét számít, vagy hozzá kell adni az évvégi nyereség összegét is, ami után szja-t és ehót kell fizetni?
A rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összegének kiszámítása Cikk
A rehabilitációs ellátás, illetve a rokkantsági ellátás társadalombiztosítási szempontból nem minősül saját jogú nyugellátásnak, összegüket is teljesen eltérően kell kiszámítani, mint a korábbi rokkantsági nyugdíjakat.
Szolgálati idő Kérdés
A rokkantsági ellátás időszaka szolgálati időnek minősül-e?
Rehabilitációs hozzájárulás II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban kérdeztem a rehabilitációs hozzájárulásnál beszámítható megváltozott munkaképességű munkavállalóval kapcsolatban. A munkavállaló öregségi nyugdíjban részesül, korábban rokkantsági ellátást kapott, napi 4 órában végez munkát. Munkaképesség-csökkenése orvosszakértői vélemény (1993-Igazságügyi orvosszakértő) alapján 67%, és az állapota végleges. Kérdésem, hogy ezek alapján beszámítható-e a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésénél?
Rokkantsági ellátásban részesülő testvér utáni adókedvezmény Kérdés
Adott egy 36 éves házas nő, két kiskorú gyerekkel. Egy családban lakik a a rokkantsági járadékban részesülő 30 éves húgával. Jól gondolom, hogy így 3 kedvezményezett után jár neki az emelt családi adókedvezmény és mivel a húga nem tud dolgozni, akkor ő tudja érvényesíteni? (3*x220.000 Ft/hó)! Köszönöm!
Kivételes rokkantsági ellátás jön azoknak, akiknek nincs elég biztosítási idejük Cikk
Kivételes rokkantsági ellátásban részesülhetnének a jövőben azok a súlyosan egészségkárosodott személyek, akik hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével – derül ki a Magyarország 2018. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló törvénymódosítási javaslatcsomagból, amelyet tegnap este terjesztett a parlament elé Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Rokkantsági ellátásban részesülő fizetés nélküli szabadsága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a 2015. 11. 08-án már feltett kérdésemmel kapcsolatos. Nődolgozónk (született: 1956. 01. 04-én) 2013. márciustól rokkantsági ellátásban részesül. A felülvizsgálat időpontjáig fizetés nélküli szabadságot kért, azzal az indokkal, hogy a felülvizsgálat után szeretne visszajönni dolgozni. Felülvizsgálatra azóta sem hívták be. Mivel a 61. évét is betöltötte, valószínű hogy már nem is fogják behívni. Kérdésem az alábbi: úgy tudjuk, a munkáltató megteheti, hogy megszünteti a fizetés nélküli szabadság engedélyezését. De a továbbiakban mi a teendő, ha a dolgozónk nem akarja a munkaviszonyát megszüntetni, dolgozni pedig nem tud? Öregségi nyugdíjba csak a 2020. évben mehet. A munkáltató nem akar a dolgozónak felmondani. Kérem segítségüket, mi a teendő, hogy munkajogilag helyesen járjunk el. Köszönettel: F. E.
Felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Női dolgozónk rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Szeretné, ha mi mondanánk fel neki, fizetnénk felmondási időt és végkielégítést is. Tudomásunk szerint erre a kft. nem köteles. Neki kell kérnie a munkaviszony megszüntetését, és a következő naptól igényelheti a rokkantsági ellátást. Kérem segítségüket és köszönöm.
Rokkantsági ellátás – szja-kedvezmény Kérdés
Rokkantsági ellátásban részesülő dolgozónk jogosult-e külön igazolás nélkül súlyos fogyatékossági kedvezmény igénybe vételére? Köszönettel.
Bt. beltag jogviszonya Kérdés
Bt. beltagja rokkantsági ellátást kap, és heti néhány órában munkaviszonyban látja el a bt. képviseletét, ami jelenleg betegsége miatt tevékenységet nem végez. A bt. 1 beltagból és 1 kültagból áll. Kell a bt. beltagjának egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Ez év nyarán betölti az öregségi nyugdíjkorhatárt. Mi változik meg ezzel? Üdv. K
Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_8_rokkantsagi_ellatas_melletti_jaru_pce Hivatkozva a fenti kérdésre, ha a társasági szerződésben szerepelek mint ügyvezető, a megbízási díj nem erre szól, az ügyvezetést javadalmazás nélkül végzem. Ebbe beleköthet a NAV? Köszönöm segítésgét
Rokkantsági ellátás mellett főállású egyéni vállalkozó járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem rokkantsági ellátásban részesül, főállású egyéni vállalkozó, működik a vállalkozása. Mi után, milyen járulékot kötelező fizetnie?
Rokkantsági ellátás melletti járulékfizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét! Rokkantsági ellátás mellett, társas vállalkozás tagjaként, megbízási szerződéssel látom el feladataimat a cégben, mellette heti 20 órás munkaviszonnyal rendelkezem. A társas vállalkozásban ez esetben is meg kell fizetnem az elvárt jövedelem utáni járulékokat, vagy elegendő a megbízási szerződésben foglalt összeg utáni járulékot megfizetnem? Köszönöm válaszát.
Rokkantsági ellátást kap a leendő dolgozó II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ebben a kérdésben mit jelent a "kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható" mondat a rokkantsági ellátást mgállapító határozatban?!
Rokkantsági ellátást kap a leendő dolgozó Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mosogatónak szeretnénk alkalmazni egy leendő munkavállalót. Érthető, hogy nem veszíti el az ellátását, ha a minimálbér heti 20 órában arányos részét fogja keresni. A kérdés az, hogy mint munkáltatónak mit kell vizsgálnom az alkalmazását megelőzően a munkakör betöltésére vonatkozóan? Elég-e, ha az üzemorvos alkalmasnak találja a munkakör betöltésére? Illetve korlátozza-e a foglalkoztathatóságát, kell-e vizsgálnom a rokkantsági ellátást megállapító határozatot, mely szerint D (18%) kategóriába tartozó az állapota, és azt írják, hogy rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható?