456 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

Több országban szerzett jogosultság rokkantsági ellátásra – halmozódási ügyben döntött a Kúria Cikk

A társadalombiztosítási szerv a felperes rokkantsági ellátásának összegét a Romániában megállapított rokkantsági nyugdíjának összegével csökkentett összegben állapította meg, mely csökkentés jogszabályi megalapozottságát vitatta a felperes.

Ügyvezető rokkantsági ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tulajdonos és ügyvezető megbízási jogviszonyban tevékenykedik, nulla forint díjért. Rokkantsági ellátásban részesül, ami mellett 40 órás közalkalmazotti jogviszonyban dolgozik. Ebben az esetben kell bármilyen járulékot vagy a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie a vállakozásban? Köszönettel.

Rehabkártyás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen kedves segíteni az alábbi kérdés eldöntésében. Rehabilitációs kártyás egyéni vállalkozó betegség esetén kaphat-e táppénzt, és mellette jár-e neki folyamatosan a rehabilitációs ellátás is? Tudjuk, hogy 2019-től "kártya" nélkül is jár a szochokedvezmény, abban nem vagyunk biztosak, hogy táppénz és rokkantsági ellátás is jár-e egyszerre. Válaszukat köszönjük.

Öregségi nyugdíj mellett kapható-e egyéb hozzátartozói ellátás? Cikk

Rokkantsági ellátásban részesülő személy öregségi nyugdíjkorhatára betöltésekor kaphat-e hozzátartozói ellátásokat? Az Adózóna olvasójának kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülök, de az állapotom romlott, és újra felülvizsgálatot kérnék. 2016. évben a kata adózás alá tartoztam, amikor kiszámították az ellátásomat. 2018. március 1-jétől a minimálbér után fizetek járulékokat, mint egyéni vállalkozó, és azt szeretném tudni, hogy az ellátást – ha most újra megállapitják – mely időszak után, illetve minek az alapja után számolják újra? Köszönöm: János

Katás egyéni vállalkozó 67 százalékos rokkant lett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozónak, aki 67 százalékos rokkant lett – van alkalmazottja is – a rokkantsági ellátás megállapításához szüneteltetnie kell-e egyéni vállalkozását? Mi van ilyenkor az alkalmazottal? Mert a vállalkozónak azt az információt adták, hogy a megállapítás idején nem lehet biztosítási jogviszonya. Szüneteltetni meg csak egy hónapig lehet, egy napig nem.

Öregségi nyugdíj mellett hozzátartozói ellátás Kérdés

Tisztelt Winkler Róbert Úr! Rokkantnyugdíjas (1955-ben született ), aki 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátást kap, mellette hozzátartozói ellátást is kapott. Közben – 2013-ban – kapott a két ellátás mellett ideiglenes özvegyi nyugdíjat, amit 2014-től nem kap. Ha 2019-ben kéri az öregségi nyugdíjazást, akkor továbbra is kapja a hozzátartozói ellátást, és feléled az özvegyi nyugdíj, mert nem telt el 10 év az élettárs halála óta? Kaphatja az öregségi nyugdíjat, a hozzátartozói ellátást és özvegyi nyugdíjat együtt? Mikor rokkantnyugdíjas lett, 21 év 25 nap szolgálati időt vettek figyelembe nála. 2012-től 4 órában dolgozik, a mindenkori garantált bérminimum 4 órára eső munkabéréért. Ha kevesebb lesz az öregségi nyugdíja, mint a mostani rokkantellátás, mondhatja azt, hogy nem kéri az öregségi nyugdíjat, vagy csak az választhat, aki 1954. december 31. előtt született? Válaszát előre is köszönöm.

A foglalkoztató teendője kereseti korlát túllépése esetén Cikk

Gyakori kérdés, hogy a foglalkoztatónak van-e bármilyen bejelentési kötelezettsége, ha a foglalkoztatott személy túllépi a rá vonatkozó kereseti korlátot? Elvben nincs teendője, de a gyakorlatban munkáltatói és foglalkoztatotti érdekből mégis figyelni kell erre a szempontra.

Katás vállalkozás megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó vállalkozásának megszüntetésével kapcsolatban merült fel kérdés, melyben a segítségét kérném. A vállalkozó alkalmazottat nem foglalkoztat. A tevékenysége alanyi adómentes. Az egészségi állapota megromlott, olyan súlyosan, hogy a tevékenységét nem tudja végezni. Az orvos javasolta a leszázalékolást. A korára tekintettel (63 éves) a javaslatot elfogadná. 2019. január, február, március hónapban befizette az 50 ezer forintot. Jelenleg táppénzen van. Az eddigi bevétele 1,5 millíó forint. Kérdései: – El szeretné adni az autót, amivel a vállalkozói tevékenységet végezte (fuvarozás); milyen számlát kell kiállítani? Kell áfát felszámítani? – Az autó eladási értéke beleszámít-e az éves, 12 milliós keretbe? – Leszázalékolást követően, ha nem szünteti meg a vállalkozást, és kiegészítő tevékenységet folytató vállalkozó lesz, és havi 25 ezer forint katát fizet. Ez lehetséges? – Ebben az esetben mennyi árbevételt produkálhat? Van más tevékenysége is a fuvarozási fő tevékenység mellett. Segítségét köszönettel fogadom!

Rokkantsági ellátás módosítása: a valódi fizikai állapotot kell vizsgálni – mondta ki a Kúria Cikk

A Kúriához fordult egy megváltozott munkaképességű személy rokkantsági ellátásának csökkentése miatt, mivel e döntés során az eljáró szerv és a bíróság az érintett tényleges fizikai állapotát nem vizsgálta, hanem csak azt, hogy a jogszabályváltozások miatt javulás következett be. A Kúria tájékoztatót közölt az Mfv.III.10.265/2018. számú ügyben hozott határozatáról.

Rokkantsági és a rehabilitációs ellátás átalakítása öregségi nyugdíjjá Cikk

Milyen feltételei vannak annak, hogy a rokkantsági, illetve a rehabilitációs ellátást öregségi nyugdíjjá alakítsák? Automatikus-e az átalakítás, vagy kérelmezni kell? Ismertetjük a téma legfontosabb szabályait.

Rokkantsági ellátott – munkabér és alkalmi munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülök, mellette dolgozom, de figyelek a kereseti korlátra, minden hónapban néhány ezer forinttal alatta maradok. Kérdésem, hogy ha a feleségem büféjében alkalmanként besegítek, ő alkalmi munkára egyszerűsített foglalkoztatás keretében bejelent (napi 1000 forint), az hogyan befolyásolja a kereseti korlátot? Beleszámít-e az alkalmi munkavégzésből származó jövedelem? Köszönöm szépen!

Rokkantsági ellátás kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő magánszemély rendelkezik munkaviszonnyal, illetve adószámos magánszemélyként az általa készített népi hímzésű kézműves termékeket eladja. Kérdésem, hogy az adószámos tevékenységből származó jövedelmét bele kell-e számítani a rokkantsági ellátás jövedelem kereseti korlátba? Köszönettel!

Személyi kedvezmény rokkantsági ellátás Kérdés

Alapkérdés: https://adozona.hu/kerdesek/2018_3_26_Szemelyi_kedvezmeny_rokkantsagi_e_tdn Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék a kedvezménnyel kapcsolatban, hogy van-e különbség a személyi kedvezmény esetében, hogy a megállapító határozaton rokkantsági ellátás szerepel, nem pedig rokkantsági járadék? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tajti Szabina

Rokkant nyugdíjas munkaviszonya elért nyugdíjkorhatár esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megerősítésüket kérni a következőben. Jól értelmezem-e a jogszabályt, hogy ha egy öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött személy munkaviszonyt létesít, akkor nem alkalmazhatók a saját jogú nyugdíjasra vonatkozó kedvező adózási szabályok, amennyiben öregségi nyugdíj helyett a rokkantsági ellátást választotta, ezt folyósítják számára tovább. Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garázsbérlet

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Alvállalkozói teljesítések értéke

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink