593 találat a(z) részmunkaidő cimkére
Katás bt.-ben a beltag dolgozik, a kültag a képviselő II.
Kérdés
Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! Köszönöm szépen a válaszát! Tehát akkor, ha nem kisadózó a kültag-képviselő, akkor csak munkaviszonyban lehet. Máshol nincs bejelentett állása. Itt akkor a garantált bérminimum vagy a minálbér alapján kell bejelenteni? (Munkát nem végez, mert a beltag dolgozik.) Elegendő esetleg csak napi 1 vagy 2 órás munkaviszonyra bejelenteni (hiszen még annyit sem dolgozik), vagy mivel nincs máshol bejelentett állása, mindenképpen 8 órás munkaviszonyra kell jelenteni? Köszönöm szépen a kiegészítést!
Foglalkozás-egészségügyi vizsgálat?
Kérdés
Kérdésem, hogy az időszakos foglalkozás-egészségügyi vizsgálat munkakörhöz kötött, vagy minden foglalkoztatottra köteles a munkáltató elvégeztetni? További kérdésem, hogy egy dolgozó két munkahelyen dolgozik rész-rész munkaidőben. Kötelező-e mindkét munkahelynek elvégeztetni ugyanarra a személyre az időszakos foglalkozás-egészségügyi vizsgálatot, vagy elegendő, ha az egyik munkahely elvégezteti?
Így adjuk ki a részmunkaidő szabadságát – példákkal
Cikk
Lassan véget ér az év fő szabadságszezonja, melynek hatósági ellenőrzése ősszel kezdődik. Néhány hónapon belül azonban újabb szabadságos időszak következik, célszerű ezért áttekinteni példák segítségével néhány gyakran felmerülő kérdést, ilyen például a részmunkaidő szabadságának kiszámolása, nyilvántartása, illetve kiadása.
Részmunkaidős ügyvezető kapcsolt munkakörben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem a segítségét az alábbiakban. Lehetőség van-e arra, hogy egy kft. kétórás munkaviszonyban foglalkoztasson egy ügyvezetőt, aki emellett értékesítési és logisztikai feladatokat is végezne? Válaszát előre is köszönöm.
Cégautó-használat
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft az ügyvezetőjét kétórás munkaviszonyban foglalkoztatja. Adható-e számára – a cégautóadó megfizetése mellett – korlátlan gépkocsihasználat? Adható-e céges autó a kft. értékesítő tevékenységet folytató munkavállalójának, aki ugyancsak kétórás munkaviszonyban van foglalkoztatva? Ha igen, milyen feltételekkel? Kell-e valamilyen nyilvántartást (például útnyilvántartást) vezetni az ügyvezető által, illetve az értékesítő munkavállaló által használt autóra? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Lakhatási támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk részére szeretnénk mobilitási célú albérlet-támogatást adni. Információk a dolgozóról: Munkaviszonya 2013.10.24-én jött létre, ezt a későbbiekben megszakította csed, gyed. 2017 június végén állt újra munkába heti 20 órás munkaidőben, majd 2017. aug. 3-ától heti 40 órás munkaidőben. Jár-e neki támogatás, ha igen akkor mikortól, valamint milyen mértékben? Válaszát köszönjük.
Munkavédelmi képviselő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény 70/A §-a szerint munkavédelmi képviselőt kell választani azoknál a cégeknél, ahol munkavállalók létszáma legalább húsz fő. Azt szeretném kérdezni, hogy a létszámot hogy kell meghatározni? Ez egy év végi statisztikai állományi létszám? Beletartoznak a részmunkaidősök, hogy kell őket figyelembe venni? A megbízási jogviszonyosokat is bele kell számolni? Köszönettel: Mónika
Gyes
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló 4 órás munkaviszonyból, 70 000 forint brutto bérrel ment el szülési szabadságra 2011-ben. 2013 májusában és 2016 májusában megszületett a 2. és 3. gyermek is. A vállalkozásnál a dolgozói létszám nőtt, megemelkedtek a bérek, a munkáltató a gyeden lévő dolgozónak 2015-ben megemelte a bérét és az óraszámát, teljes munkaidős lett. Azonban idéntől csökkent a létszám és a munka, így visszakerült 4 órába a gyeden lévő Anyuka. Közös megegyezéssel aláírta a két fél a munkaszerződés-módosítást. Még nem akar visszajönni dolgozni, de szeretnénk tudni, hogy milyen törvényes eljárást kell alkalmazni a munkáltatónak, akkor, ha a dolgozó újra munkába állna? Például 4 órás állásban gondolná a munkáltató visszavenni, akkor miként kell kiszámolni a bruttó munkabérét? Köszönöm szépen a válaszát! Tisztelettel, Hné Zsuzsanna
Részmunkaidős szabadság kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A dolgozó heti 2 órás munkaviszonyban áll, ténylegesen hétfői napokon teljesíti a 2 órát. Éves szabadsága 28 nap. Hogyan kell kiadni szabályosan a szabadságát? Ha a munkáltató által egybefüggően kiadandó 14 napot adjuk ki, hogyan számítjuk? Mely napokra írhatjuk ki? Ha a dolgozó 1-1 nap szabadságra megy hogyan írjuk ki? Köszönettel: KM
Főállásból részmunkaidő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk napi nyolc órás munkaviszonyát megszüntetné, a továbbiakban e munkáltatónál részmunkaidőben dolgozna tovább, napi három órát, két havi munkaidőkeretben.Új munkahelyén napi nyolc órás munkaidőben dolgozna. Ki kell léptetni az előző munkahelyről és részmunkaidősnek bejelenteni, ha azonos munkakörben dolgozna? Válaszukat köszönjük: Nyárfás Istvánné Pharmador 2000 Kft
Alkalmi munkavállalás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél részmunkaidőben dolgozik kollégánk csomagolóként, viszont szeretné a takarítást is elvállalni. Kérdésem az lenne, hogy a munkavállalónk a takarítást végezhetné-e alkalmi munkavállalói státuszban (heti 1x) a részmunkaidős foglalkoztatás mellett? Válaszát előre is köszönöm!
Társas vállalkozó járulékfizetése
Kérdés
Ügyfelem evás bt. beltagja, rokkantsági járadékban részesül és bár komoly jövedelme van alkalmazottként a munkáltatójánál, a foglalkoztatása csak részmunkaidős. Jól gondolom-e, hogy a bt.-ben nem mentesül a járulékfizetés alól? Megoldást jelentene-e, ha egy másik munkáltatónál is foglalkoztatnák részmunkaidőben és a két foglalkoztatás elérné a heti 36 órát? Köszönöm, ha válaszolnak. Üdvözlettel CsK
Részmunkaidő esetén szabadság kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk az edzőket részmunkaidőben foglalkoztatja (most júniustól, eddig egyszerűsített foglalkoztatottak voltak), munkaidejük havi 40 illetve egy esetben 48 óra. A munkavégzés napja hétköznapra (edzések) és vasárnapra (bajnoki fordulók) is esik. A napi munkaidő 4 óra, munkavégzés esetén. Az, hogy mennyi szabadnap jár nekik, azt az Mt. alapján meghatároztuk. Szeretném kérdezni, hogy ebben az esetben hogyan kell pontosan kiadni a szabadnapokat, illetve jár-e a normál fizetésen kívül valamilyen további díj a szabadság idejére (távolléti díj)? A fentieken túlmenően kérdezem továbbá, hogy ha a havi 48 óra munkavégzést munkaidőkeret keretében kívánjuk meghatározni, akkor annak megfelelő módja-e, hogy az adott tárgyhónap előtt 10 nappal írásban közöljük a munkavállalóval az edzések és mérkőzések időpontját, helyszínét? Válaszát előre is köszönöm.
Nők 40 éves nyugdíja előtti felmentési idő
Kérdés
2018. 03. 30-ától jogosult vagyok a nők 40 éves nyugdíjára. Pedagógusként dolgoztam végig a 40 évet. 2017. 07. 30-tól szeretném igénybe venni a 8 hónap felmentési időt. A probléma abból adódik, hogy a 2017/2018-as tanévben lesz egy érettségiző osztályom, akiket nem szeretnék abba a helyzetbe hozni, hogy a vizsga évében 4 hónapig távol legyek. (Osztályfőnök vagyok, és matematikát tanítok.) Kérdésem: lenne-e arra lehetőség, hogy a nyolc hónap felmentési időt végig dolgozzam, de csak félállásban? Ez szerintem a tanulók érdekeit szolgálná, és ugyanaz, mintha 4 hónapot dolgoznék, négyet pedig nem.
Alkalmi munkavállaló díjazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása esetén, amennyiben a munkavállaló csak 3 órát dolgozik, kaphat-e napi 5500 forintot adómentesen? Köszönettel,