1131 találat a(z) nyugdíjas cimkére
Jó hírt közölt a nyugdíjasokkal Orbán Viktor Cikk
A miniszterelnök közlése szerint az Országgyűlés július 20-áig elfogadja az összes jogszabályt, amit megígértek, így az alaptörvény-módosítást és a „Stop Soros” törvényjavaslatot. Orbán Viktor azt is mondta, jövőre is garantálják a nyugdíjemelést és nyugdíjprémiumot.
Két nyugdíjas tagú kft. hogy adózik optimálisan? Kérdés
A kft.-nek csak két tagja van, mindkettő ügyvezető és nyugdíjas, alkalmazott nincs. A kft. saját tulajdonú üzlethelyiségeit adja bérbe, más, a bérbeadáson kívüli bevétele nincs. A havi bevétel kb. 500 000 Ft áfa nélkül, a kiadások: kb. 50 000 Ft áfa nélkül. Milyen formában tudjuk a legkedvezőbb adózási és járulékfizetési feltételeket elérni? Kata, kiva, cégátalakítás, csak egy ügyvezető, minden megoldás szóba jöhet. Köszönettel.
Kft.-tulajdonos katás egyéni vállalkozó is Kérdés
A kft. ingatlan-bérbeadással foglalkozik és bérbeadja a főállású katás tulajdonosnak az ingatlant, ahol az végzi a bevételszerző tevékenységét mint katás. A kft. ügyvezetője nem tulajdonos, egy nyugdíjas, aki nem vesz fel pénzt az ügyvezetésért (megbízásos jogviszonyban van, de díjazás nélkül). Járható-e a felvázolt konstrukció? Köszönettel: Béradmin Kft.
Felmérés: nem félnek a nyugdíjas évektől a fiatalok Cikk
Nagyon magabiztosan gondolnak nyugdíjas éveikre a fiatalok, többségük abban bízik, hogy állami nyugdíját jelentős mértékben ki tudja egészíteni saját megtakarításból származó jövedelmével – írja az MTI a Világgazdaság szerdai számára hivatkozva.
7 kérdés, 7 válasz: erre ügyeljen szabadság kiadásakor! Cikk
A közeledő nyárra tekintettel egyre több munkáltató készít szabadságolási tervet. A szabadság kiadása során számos érdekes kérdés merülhet fel. Próbaidő alatt, illetve a felmondási idő tartamára kiadható? Mi a teendő a munkáltató leállása esetén? A részmunkaidőben foglalkoztatott, illetve a nyugdíjas munkavállalónak hogyan alakul a szabadsága? Milyen feltételek mellett szakítható meg a már megkezdett szabadság?
Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk
Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.
Kiva-alany kft. nyugdíjas tulajdonosa Kérdés
Kiva hatálya alá tartozó két személyes kft. egyik tagja (aki nyugdíjas) intézi a kft. ügyeit. A tevékenység bérbeadásra terjed ki, tehát számlát kell kiállítani a bérleti díjról és a tovább számlázott szolgáltatásról, vezeti a központi pénztárt és intézi a bankkal kapcsolatos teendőket (adót utal, közüzemi számlákat fizet). Ezen kívül A Nuskin tagság után havonta jutalékot kap, ami szintén a kft. bevétele. Eddig munkaviszony keretében számoltunk el havi bért számára és fizette negyedévente a kivát. A 2017-es változás szerint a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozónak nem kell kivát fizetni. A másik tag részére nincsen semmilyen kifizetés. Kérdésem: hogyan kell helyesen bejelenteni az ügyvezetőt (eddig a szakmai minimálbér után befizettük a járulékokat és a kivát is), hogy a legkevesebb járulékot kelljen fizetni, illetve ha kiegészítő tevékenységet végző társas vállalkozó, akkor kivát sem kellene fizetni. Kérem szíveskedjen részletes választ adni a kérdésemre és a lehető legjobb megoldást javasolni!
Szja-bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2013. szeptember óta szüneteltetem az egyéni vállalkozásomat. Előtte kata alá tartozó vállalkozó voltam. 2017 évben öregségi nyugdijas voltam, más jövedelmem nem volt. Kérdésem: kell-e szja-bevallást tennem, vagy valamilyen más bevallást szükséges-e tennem? Köszönettel: TJ.né
Minden hiába – nem kímélik a nyugdíjasokat Cikk
Hiába próbálják visszaszorítani a termékbemutatós cégeket a jogszabályok módosításával, szigorításával, sajnos még mindig hihetetlen vásárlásokra veszik rá az idős embereket – derül ki a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének (FEOSZ) közleményéből – írja a napi.hu.
Nyugdíjas ügyvezető Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy ügyvezető elment nyugdíjba, három cégben is ügyvezető. Mind a három cégben kell fizetni utána egészségügyi hozzájárulást? Van mellette társas vállalkozóként jövedelme. Köszönöm a válaszukat.
Nyugdíj melletti munkavégzés Kérdés
Közalkalmazott ügyfelem 10 évvel ezelőtt 60 év és 5 hónapos korában a 60 éves koráig visszamenőlegesen nyugdíjba ment. Felmentési időn nem volt, változatlanul tovább dolgozott közalkalmazottként. 2013 óta is változatlanul dolgozik külön engedéllyel a " kétféle" fizetésért. Most véglegesen be akarja fejezni a munkavégzést. A munkáltató nem akarja ezt, mert nincs helyette senki más. Milyen lehetősége van a munkavállalónak? Mennyi lesz a felmentési ideje? Köszönettel: Prókay Edit
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkatárunkat – régi felülvizsgálat alapján – beszámítottuk a rehabos létszámba, de most elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt, és nyugdíjba ment. Kiléptettük, de nyugdíjasként foglalkoztatjuk tovább. Annak eldöntésében szeretnénk a segítségüket kérni, hogy a nyugdíjas foglalkoztatott beszámítható-e a rehabos létszámba, ha az egyéb feltételeknek megfelel?
Szünetel a nyugdíj, lehet-e havi 25 ezer forint a kata? Cikk
Öregségi nyugdíjban részesülő orvos nyugdíja szüneteltetése mellett közszolgálati jogviszonyban dolgozik. Emellett katás egyéni vállalkozást szeretne indítani. Ebben az esetben – a katatörvény szerint – kiegészítő tevékenységűnek minősül-e, és jogosult a 25 ezer forint kata megfizetésére – kérdezte olvasónk. Széles Imre tb-szakértőnk válaszolt.
Közérdekű nugdíjas szövetkezet társaságiadó-bevallása Kérdés
Az 1996. évi LXXXI. törvény 2. paragrafusa felsorolja a tao alanyait, de nem találom a közérdekű nyugdíjas szövetkezetet a felsorolásban. Nem találom az 5. számú mellékletben sem. Akkor mi a teendő? Kell 1729-es bevallást beadni? Válaszukat várom és köszönöm. Angyal Zsuzsanna
Katás – járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2013 óta katás vállalkozó. 2008 óta rokkantnyugdíjas. Az idei évben válik öregségi nyugdíjassá. Végig 50 000 forint katát fizetett. Most azt a felvilágosítást kapta, hogy neki 25 ezer forintot kellett volna fizetnie, mint kiegészítő tevékenységű vállalkozónak. Én ezt nem így tudtam. Hiszen, aki nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt, annak legalább a minimum jövedelem utáni járulékokat be kellett fizetni. Ön szerint kinek van igaza? Válaszát előre is köszönöm!