1458 találat a(z) munkaviszony cimkére

Társas vállalkozó bejelentési kötelezettsége Kérdés

Kft. tagja a társasági szerződés szerint az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Az ügyvezetést ellátó tag heti 36 órás munkaviszonnyal rendelkezik (vagy főállású egyéni vállalkozó), a társaságban személyesen is közreműködik szintén megbízási jogviszonyban. Mind a két megbízási jogviszonyban történő kifizetés egyenként és összesen sem éri el a minimálbér 30 százalékát. Kérdésem, hogy az alábbi esetben társas vállalkozóról beszélünk-e, amit a T1041-en 1452-es kóddal kell bejelenteni?

Öregségi nyugdíjjal rendelkező ügyvezetőt lehet-e foglalkoztatni részmunkadős munkaviszonyban? II. Kérdés

Először is szeretném megköszönni válaszát, amelyet 09. 19-én megkaptam. A gondom még az, hogy egyszemélyes tulajdonú a kft. Munkaszerződés kell a munkaviszonyhoz, de ki írja alá, vagy az ügyvédnek kell módosítani az alapító okiratot, hogy ezentúl nem társas vállalkozás tagjaként végzi a munkáját, ha nem munkavisszonyban? Tulajdonosként év végén kivehet osztalékot ez után? Bocsánat, hogy ezek a kérdések most merültek fel bennem. Előre is köszönöm a segítséget: Kutasi Gabriella

Vezetőállású munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése nyugdíjazás miatt Kérdés

Zrt. vezérigazgató foglalkoztatása munkaviszonyban történik. A munkáltatói jogokat a vezérigazgató látja el. A vezérigazgató munkavállaló 2017.03.29-én 63. éves + 183 nap = 2017.09.28-án lesz nyugdíjas. Munkaviszonyát 2017.09.27-tel közös megegyezéssel megszüntetné és amennyiben lehetséges és nem tiltja semmi, 2017.09.29-el újra munkaviszonyt létesítene. Amennyiben nem lehetséges a gyors visszalépés azt az időszakot, hogy lehetne megoldani, esetleg megbízásos jogviszonnyal? A munkáltató részéről a munkaviszony megszüntetését és az újra létesítést a vezérigazgató munkavállaló aláírhatja magának, vagy szeptember hónapra az igazgatótanácsnak a tagjai közül valakit meg kell bíznia a vezérigazgató feletti munkáltatói jogok gyakorlásával? Köszönettel: Vasóczki Ildikó Adó-tudor Kft.

Járulék- és adófizetés egyszemélyes kft. tagjaként, ügyvezetőjeként Cikk

Egyszemélyes kft. természetes személy tagjának, ügyvezetőjének milyen járulékokat kell fizetnie különböző jogviszonyokban? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Katás bt.-ben a beltag dolgozik, a kültag a képviselő II. Kérdés

Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! Köszönöm szépen a válaszát! Tehát akkor, ha nem kisadózó a kültag-képviselő, akkor csak munkaviszonyban lehet. Máshol nincs bejelentett állása. Itt akkor a garantált bérminimum vagy a minálbér alapján kell bejelenteni? (Munkát nem végez, mert a beltag dolgozik.) Elegendő esetleg csak napi 1 vagy 2 órás munkaviszonyra bejelenteni (hiszen még annyit sem dolgozik), vagy mivel nincs máshol bejelentett állása, mindenképpen 8 órás munkaviszonyra kell jelenteni? Köszönöm szépen a kiegészítést!

Társas vállalkozó munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ki a munkáltatói jogok gyakorlója (ki írja alá a munkaszerződést), ha a tag megbízási szerződéssel ügyvezető nulla forintért, és ebben a cégében heti 40 órás munkaviszonya lenne például eladóként? Lehetséges ez? A munkáltatói jogok gyakorlója ő, mint ügyvezető általában, de felette ki gyakorolja ezt? A taggyűlés? Kell hozni egy határozatot? (Nem egyszemélyes kft., ketten vannak benne, ő a többségi tulajdonos.) Köszönöm a segítséget!

Bt. végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja lett a végelszámoló, akinek nincs máshol 36 órás munkaviszonya. A végelszámolási teendőket elláthatja-e heti 2 órás munkaviszonyban, vagy megbízási jogviszonyban napi 2 órában a minimálbér 30 százaléka alatti jövedelemmel? Vagy meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékokat? Köszönettel: Fidler Gáborné

Alapítvány Kérdés

Alapítvány képviselője állhat-e munkaviszonyban az alapítványnál úgy, hogy a munkáltatói jogok gyakorlója más személy? Köszönettel: Bné

Vállalkozási szerződésben sofőrszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég fuvarozást végez, amelyhez minden tárgyi feltétele - többek között teherautója - megvan. A fuvarozó cég egy másik céggel kötne alvállalkozói szerződést, amely szerint az alvállalkozó cégnél munkaszerződéssel dolgozó ember az alvállalkozói szerződés szerint a fuvarozó cégnél látná el a sofőri feladatokat. Adózásilag elfogadható-e ez a megoldás? Átminősítheti-e az adóhatóság az alvállalkozási szerződést például munkaviszonynak? Válaszukat előre is köszönöm.

Közfoglalkoztatás, oktatás Kérdés

Több éve dolgozom közfoglalkoztatotként, 59 éves vagyok. A munkaügyi központtól kaptam egy értesitést, mely szerint: ,, Nyilvántartásunk szerint, Ön több éve közfoglalkoztatottként dolgozik. A nyílt munkaerő piacra visszajuttatásának érdekében a következő képzéseket inditjuk...." Kérdésem az, a jelenlegi közfoglalkoztatónak van-e beleszólása abba, hogy elvállalhatom-e a képzést? Ha bekerültem a felvételi eljárásban az oktatásra, nem jár-e számomra hátránnyal, ugyanis az oktatás idejére fel kell mondanom a munkaviszonyt. Sok hátrány és retorzió ért már közmunkásként, nem szerrtném örökre elvesziteni a munkalehetőségem. Köszönöm.

Óvadék munkaviszonyban Cikk

A törvény lehetővé teszi, hogy a munkavállaló legfeljebb egyhavi alapbérének megfelelő összeget adjon át a munkáltató részére biztosíték jogcímén. A tipikusan érintett munkakörök: a pénztáros, a bérleteket, utalványokat kezelő munkavállaló, de belső ellenőrrel is érvényesen köthető ilyen megállapodás.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Partnerünk! Az alábbi helyzetet kellene tisztáznunk egy pályázat kapcsán. Adott egy főfoglalkozású őstermelő, aki egyéb jogviszonnyal nem rendelkezik. Járulékait az előző év bevételei alapján határoztuk meg. 2016. évben rendelkezett 64 nap egyszerűsített foglalkoztatás keretében szerzett jövedelemmel, amely turisztikai idénymunkából adódott. Itt a jövedelmet a napi szakmás maximum felett állapította meg a munkáltató és 2016. évben keletkezett neki így jövedelme, amelyet a 1653 bevallásban bevallottunk az 1. soron és a keletkezett adót meg is fizette. Igen ám, de pályázatot adtunk be, ahol feltétel volt, hogy főfoglalkozású őstermelő legyen és nem rendelkezhet munkaviszonnyal mellette. Így, hogy a bevallásában feltüntettünk néhány ezer forint munkaviszonyból származó jövedelmet, elvesztette a jogosultságot a pályázat szerint, mert ezt munkaviszonynak minősíti, illetve most fellebbezéssel kívánunk élni, tisztázó magyarázattal, hogy ez nem munkaviszony. Van-e jogosultságunk hivatkozni, hogy ez a jogviszony nem munkaviszony? Mivel biztosítás sem származik belőle, biztosítotti idő sem, kérem segítsenek megfelelő fellebbezési indokot találni, hogy a munkaviszony "fennállását" cáfolni tudjuk. Köszönettel várom Válaszukat Birwin

Hiányos a tb-kiskönyv, hogyan lehet igazolni az előző munkaviszonyokat? Cikk

Mit tehet a munkavállaló, ha a korábbi munkáltatói ugyan bejelentették a foglalkoztatását, de tb-igazolványt ("kiskönyvet") nem kapott? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

A munkáltató bosszúja – ez is joggal való visszaélés Cikk

Mit kell bizonyítaniuk a feleknek diszkrimináció esetén? Milyen tipikus esetek, tévedések merülnek fel az egyenlő bánásmód követelményének megsértésekor? Az ítélkezési gyakorlatból hasznos tapasztalatok szűrhetőek le, így érdemes szemügyre venni.

Lakhatási támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk részére szeretnénk mobilitási célú albérlet-támogatást adni. Információk a dolgozóról: Munkaviszonya 2013.10.24-én jött létre, ezt a későbbiekben megszakította csed, gyed. 2017 június végén állt újra munkába heti 20 órás munkaidőben, majd 2017. aug. 3-ától heti 40 órás munkaidőben. Jár-e neki támogatás, ha igen akkor mikortól, valamint milyen mértékben? Válaszát köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink