239 találat a(z) munkahely cimkére
Üzemi baleset kontra úti baleset: visszaélési lehetőségek a törvényben Cikk
Ha a munkavállaló azért lép ki a háza kapuján, hogy munkába menjen, akkor társadalombiztosítási szempontból elmondható, hogy megtette az első lépést abba az irányba, hogy ha munkába menetel közben baleset éri, akkor ez a baleset úti balesetnek minősüljön. De mitől más ez, mintha munka közben érné baleset?
Kell-e nyilatkoztatni a magánszemélyt a kiegészítő adóalapról, ha csak egy munkahelye van? Cikk
Olvasói kérdésre, Angyal József okleveles adószakértő válaszol.
Megváltozott munkaképességű személyek: mikor, mennyi jár? Cikk
Ki jogosult a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira? Milyen ellátások, milyen feltételekkel járnak a megváltozott munkaképességűeknek? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Júliustól nem tudja megvédeni a szakszervezet a dolgozót Cikk
Hiába jogsértő a munkáltató munkavállalóival szemben, a szakszervezet tehetetlen, legalábbis az új Munka törvénykönyve értelmében. Mi változik még?
Start-kártya 2012: kinek, mennyi kedvezmény jár? - konkrét példák Cikk
Januártól változtak a foglalkoztatási kártyákra vonatkozó szabályok. A Start-kártya valamennyi típusára és a rehabilitációs kártyára vonatkozó kedvezményeket példán keresztül mutatjuk be.
Új alapokra helyezik a munkaviszony megszüntetését Cikk
Változnak a munkaviszony megszűnésénék és megszüntetésének szabályai is, illetve több ponton módosulnak a kárfelelősségre vonatkozó előírások.
Egyszerűsített foglalkoztatás: a legfontosabb tudnivalók 2012-ben Szakértői Kommentár
Az adószabályok változása a mezőgazdasági, turisztikai idénymunka, illetve alkalmi munka területén érvényesíthető egyszerűsített foglalkoztatást is érinti. Cikkünkben a legfontosabb tudnivalók olvashatók arról, mit jelent a gyakorlatban az egyszerűsített foglalkoztatás?
NGM: nem újdonság, hogy a munkavállalótól biztosítékot kérhet a munkáltató Cikk
A törvényjavaslatban szerepel a munkavállalói biztosíték intézménye, amely csak azokat érinti, akik munkakörük ellátása során pénzt, értéket kezelnek, vagy az ilyen tevékenységet közvetlenül ellenőrzik. A biztosíték letétele nem a munkáltató egyoldalú döntésétől függ, erről a munkavállalóval szerződésben meg kell állapodniuk.
Családok megélhetését veszélyeztetheti az új Munka törvénykönyve Szakértői Kommentár
A jelenlegi jogi szabályozás szerint, amennyiben a munkáltató jogellenesen szünteti meg a munkavállaló munkaviszonyát...
Kirúgtak, mikor jár 5 havi bér végkielégítésként? Kérdés
Érdeklődnék jövőre 20 éves dolgozó leszek a cégnél, ha elküldenek jövőre, kapok végkielégítést?
Enékül megvonhatja a műszakpótlékot a munkáltató Kérdés
Mikor járéjszakai, mikor délutáni műszakpótlék? Mit tegyek, hogy a munkáltató szerint nem jár? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Munkaügyi szabályok, amelyek év végétől lesznek hatályosak Cikk
Változtak a munkaerőkölcsönzésre és az iskolaszövetkezeti munkára vonatkozó szabályok. A teljesség igénye nélkül kiemeltünk néhányat.
Hat havi bérét bukhatja a dolgozó, ha kárt okoz a cégének Cikk
Az eddigi szabályozást indokolatlannak tartja az előterjesztő, azaz kiiktatja a jelenlegi korlátokat. Megfelelő magyarázatot azonban nem ad. Csak valószínűsíteni lehet, hogy a munkavállalói jogok szisztematikus szűkítésének logikájából kiindulva tesz javaslatot a kártérítési felelősség parttalan kiterjesztésére.
Meg lehet-e szabadulni a gyedről visszatérő kismamától? Kérdés
A munkáltató nem tudja továbbfoglalkoztatni a gyedről visszatérni szándékozó anyukát. Megszabadulhat-e tőle jogszerűen? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Gyeden lévő kismama: jár-e a felmondási védelem és egyéb juttatások? Cikk
Milyen juttatjokra jogosult a gyeden lévő kismama, akinek felszámolják a cégét? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogásza válaszol.