239 találat a(z) munkahely cimkére
Munkába járás: mikor adómentes a bérlet? Cikk
Mikor adómentes a munkavállaló bérlete? Ki kell-e fizetnie a munkáltatónak a budapesti dolgozó bérletét is? Olvasói kérdésre az Adózóna szakértője válaszol.
Háromszor annyi napot dolgozhatunk januártól, mint addig Cikk
Jelenleg két Munka Törvénykönyve él egymás mellett részleges hatállyal. Mire figyeljünk? Az RSMDTM összeszedte, mire érdemes figyelni.
Júliustól legálisan is belenézhet a magánlevelezésünkbe a munkáltató Cikk
Július 1-jétől a munkáltató, törvényi felhatalmazás alapján (A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. tv. 9. §) korlátozhatja a munkavállaló személyhez fűződő jogait amennyiben ez szükséges. A korlátozásnak azonban törvényi határai vannak.
Ez szükséges ahhoz, hogy munkaügyi bírósághoz fordulhassunk Cikk
Cikkünkben részletezzük a munkajogi elévülés szabályait, melyek ismerete feltétlenül szükséges ahhoz, hogy munkaügyi bíróság előtt határidőben megtámadhassuk a munkáltató/munkavállaló jognyilatkozatát (felmondását, azonnali hatályú felmondását, írásbeli figyelmeztetését.
Tizenkétórás munkarend: mennyi szabadság jár? Cikk
Az új Munkantörvénykönyve szerint a 12 órás munkarend esetén a szabadság elszámolása hogyan történik? Olvasói kérdésre, Viszló László, Adózóna munkajogiszakértője válaszol.
Hosszabb napi és heti munkaidő: új szabályok a Munka Törvénykönyvében Cikk
A napi 8 óránál és a heti 48 óránál hosszabb,beosztás szerinti munkaidőre vonatkozó eredeti szabályok a munkáltató egyoldalú döntéséhez kötötték, hogy készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállalókat napi 24, illetve heti 72 órára osszanak be. Mi változott még?
Indoklás nélküli felmondás: jogi aggályokat vetnek fel a sorozatos kirúgások Cikk
Egy hét leforgása alatt egymásnak gyökeresen ellentmondó ítéletet hozott a magyar Alkotmánybíróság és a strasbourgi Nemzetközi Bíróság. A 2011-ben megsemmisített szabály alkalmazhatóságáról szóló döntés, azaz, hogy lehet-e indokolás nélkül felmenteni a kormánytisztviselőket, további aggályokat vet fel a jelenleg is folyamatban lévő munkaügyi jogviták elbírálásakor.
Lényeges változások a munkaszerződéseknél Cikk
A július elsején hatályba lépett új Munka törvénykönyv (Mt) egyes rendelkezései visszamenőleges hatályúak, két új alapelvet a július 1-jét megelőzően keletkezett igényeknél is alkalmazni kell. Több, jelentős változás is érinti a munkaszerződések létrehozását és tartalmát. összefoglaltuk.
Kollektív szerződésben rögzített pótlékok alkalmazása Kérdés
Társaságunknál nem módosították az új Mt-nek megfelelő kollektív szerződést 2012.07.01-ig. A műszakpótlékok elszámolásakor a régi 20 illetve 40%-os KSZ-ben rögzítettek szerint illetve az új Mt.-nak módosításainak megfelelő kell elszámolni a 30%-os pótlékot? Köszönöm válaszukat: Pappné Kocsis Erika
Csak a munkavállaló érdekében hosszabbodhat meg a 30 napos felmondási idő Cikk
Július 1-től hatályos az új Munka törvénykönyve. Ezúttal a munkavállalóknak kedvező változásokat szedtük össze.
Munkahelyvédelmi terv: benyújtotta az előterjesztéseket a kormány Cikk
Benyújtotta a munkahelyvédelmi terv megvalósítása érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló, valamint a kisvállalati adóra vonatkozó törvényjavaslatot a kormány kedden az Országgyűlésnek.
Júliustól új szabályok diákmunkánál Cikk
Több munkáltató iskolaszövetkezet útján alkalmaz nyári munkára diákokat. A 2012. július 1-jétől hatályos új munka törvénykönyve külön fejezetben szól az iskolaszövetkezet és tagja közötti munkaviszonyról. Mielőtt 2012. július 1-jétől hatályos, iskolaszövetkezet keretében történő foglalkoztatást megismernénk, röviden ismertetjük a 18 év alatti diákok munkavállalásainak szabályait.
Munkajogi változások: itt az utolsó pillanat a felkészülésre Cikk
Már csak két hete maradt a vállalkozásoknak arra, hogy felkészüljenek a Munka Törvénykönyvének július elsejétől életbe lépő új szabályaira. A Deloitte-tal együttműködő ügyvédi iroda tapasztalatai szerint sok vállalatvezető egyelőre mégsem szembesült azzal, hogy az új szabályozás elemei jelentősen megváltoztatják a munkaviszonyok kezelését.
Ledolgozott munkaidő: mikor, hogyan számoljuk? Cikk
Hogyan kell elszámolni havibéres dolgozó munkaóráit, ha nem ugyanaz szerepel a bérelszámolási lapon és a jelenléti íven? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Új szervezet megváltozott munkaképességűeknek július 1-től Cikk
Január 1-jétől megszüntették, illetve átalakították a rokkantsági nyugdíjrendszert, valamint a megváltozott munkaképességű személyek egyéb ellátórendszerét. A kormány a 1502/2011. (XII.29.) határozatában a megváltozott munkaképességű személyek számára elrendelte, hogy 2012. július 1-jével a fővárosi és megyei kormányhivatalok szakigazgatási szerveként önálló rehabilitációs hatóságot kell létrehozni.