79 találat a(z) koronavírus-járvány cimkére

A koronavírus-járvány elleni védekezéssel összefüggő ingyenes termékátadások, ingyenes szolgáltatásnyújtások adózási szempontú megítélése Kérdés

Cafetéria adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál bérként adózó készpénz cafetériát juttatunk. Kérdésem, hogy mely törvényekben találom meg az adózási szabályait? Nyugdíjas dolgozó esetén csak szja-t kell levonni és nem kell szochot fizetni utána? Vannak olyan dolgozóink, akik a minimálbér fölött ekho szerint adóznak, akkor ez is így adózik? Jelen esetben pedig a koronavírus-járványra tekintettel szocho- és járulékkedvezményt kaptunk a kormánytól, akkor az erre is vonatkozik?

Munkaidő-csökkentés – eljárási mód Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél a rendelésállomány csökkenése miatt olyan szabályt hoztak, hogy a következő három hónapban mindenkinek havi két nap fizetés nélküli szabadságot fognak elszámolni (ez lehet később havi 4 nap vagy több lesz, a rendelések függvényében). Kérdésem, hogy ezt hogyan kell a HR osztálynak lepapíroznia? Kell munkaszerződést módosítani? A T1041-esen be kell jelenteni? Válaszát előre is köszönöm!

Új, ideiglenes kerékpársávok segítik a bringásokat Budapesten Cikk

A Bartók Béla út után a Tétényi úton is elkezdődött az ideiglenes kerékpársávok kialakítása – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán. A fővárosi önkormányzat korábban döntött ilyen kerékpársávok kialakításáról, hogy így segítse a koronavírus-járvány idején a munkába járást és a biztonságos közlekedést.

Kata Kérdés

Kedves Szakértő! A koronavírus-járvány miatti vészhelyzetre való tekintettel katás egyéni vállalkozónak március – június közötti időszakban nem kell fizetnie a tételes adót. Ezt melyik nyomtatványon kell jelezni? Köszönettel: GG

Bérleti díj csökkentése vagy elengedése veszélyhelyzetben Cikk

A veszélyhelyzetben hozott intézkedések közt az egyik, hogy a nem lakás céljára szolgáló helyiségre vonatkozó bérleti szerződéseket 2020. június 30-áig nem lehet felmondással megszüntetni, a bérleti díj pedig a veszélyhelyzet fennállása alatt nem emelhető abban az esetben sem, ha azt a szerződés egyébként lehetővé tenné. Mi a helyzet akkor azonban, ha a bérbeadó szeretné a bérleti szerződést módosítani úgy, hogy a bérleti díjat csökkenti vagy teljesen elengedi? Olvasói kérdésre Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Érvényesíthető-e a járulékfizetési kedvezmény cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítás esetén? Cikk

A koronavírus-járvány próbára teszi a gazdaság minden területét. Amellett, hogy rengeteg munkahely szűnik meg, illetve kerül nehéz helyzetbe, vannak olyan szektorok is, ahol a járványt megelőző időszakhoz képest oly mértékben növekedett a feladat- és munkamennyiség – ilyen például az egészségügy és az egészségügyet kiszolgáló szektor – hogy a munkaerőhiány okoz komoly problémát. Megoldható-e a munkaerőhiány cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítással? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Bértámogatással segíti az állam a bajba jutott vállalatokat Csehországban Cikk

Állami támogatást kapnak alkalmazottaik bérére a koronavírus-járvány által sújtott csehországi vállalatok – döntött a cseh kormány kedd esti ülésén.

Az Európai Bizottság górcső alá veszi a magyar felhatalmazási törvényt Cikk

Az Európai Bizottság vizsgálja a magyar felhatalmazási törvényt és megkülönböztetett figyelemmel kíséri majd annak a kormány által történő alkalmazását, az álhírek terjesztését büntető passzus végrehajtását, a jogbiztonságot és a szólásszabadság szavatolását is beleértve – jelentette ki kedden a testület szóvivője. Ursula von der Leyen szerint a veszélyhelyzeti intézkedések nem szólhatnak határozatlan időre, és a kormányoknak gondoskodniuk kell azok rendszeres felülvizsgálatáról, olvasható a Bruxinfo oldalán.

Koronavírus-járvány: katás vállalkozók adómentessége Cikk

2020. március 23-án hirdették ki a 61/2020. számú kormányrendeletet, mely a jelenleg zajló koronavírus-járvány miatt a katás vállalkozásokra is tartalmaz adómentesítési szabályokat.

Katás egyéni vállalkozók: a tevékenység szüneteltetése Cikk

A koronavírus nagyon sok katás egyéni vállalkozót érint, mivel jelentősen csökkent a szolgáltatások iránti kereslet. Azok számára, akik az új gazdaságvédelmi intézkedések következtében nem mentesülnek a katafizetés alól, összefoglaltuk a szüneteltetésre vonatkozó szabályokat.

Felmondási védelem kismamáknak – koronavírus-járvány idején is Cikk

A jelenlegi kritikus időszak számos iparágban, vállalatnál azt eredményezi, hogy nagyon sok munkavállaló munkaviszonyát igyekeznek megszüntetni. Sokan a költségek csökkentése érdekében közös megegyezéssel próbálkoznak, amiből kimaradnak az olyan tételek, mint a felmondási idő vagy a végkielégítés. Fontos azonban tudni: bármennyire is igyekszik a munkáltató, hogy meggyőzze a munkavállalót, várandós kismama, valamint szülési szabadságon, illetve gyermek gondozása céljából fizetési szabadságon lévő munkavállaló munkaviszonya felmondással nem szüntethető meg.

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kialakult járványveszély miatt a következő a kérdésem. Egy egyéni vállalkozó 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik (közalkalmazott). Gyermekelhelyezési problémák miatt fizetés nélküli szabadságra menne, ezzel biztosítási jogviszonya szünetel. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül-e. Válaszát előre is köszönöm. Kiss Andrea

Koronavírus Kérdés

Tisztelt Szakértő! A rendkívüli helyzetre tekintettel szeretnék néhány információt kérni: 1. A veszélyeztetett iparágak járulékkedvezményét kell-e írásban igényelni és azt milyen módon lehet? 2. A tevékenységét kényszerből szüneteltető bt., kft. kérhet-e bármiféle kedvezményt, fizetési halasztást, adó-, járulékcsökkentést stb. függetlenül attól, hogy nem tartozik az úgynevezett "veszélyeztetett iparágba" (például vegyes kereskedelem, autójavítás stb.)? 3. A munkáltató megteheti-e, hogy a dolgozóit felmenti a munka alól és havi 80 000 Ft bért állapít meg számukra? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Antal Imréné

Felmondási védelem reprodukciós eljárás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi cikkel kapcsolatosan a követlezőkben kérném segítségét. https://adozona.hu/munkajog/Munkavallalo_vedelme_reprodukcios_eljaras_a_10G4RZ 2019 novemberében sikeres lombik beültetésem volt, de sajnos a terhesség a 8. héten megszakadt. 2020 februárjában újra felkerestem a reprodukciós eljárást végző intézetet, ahol a következő beültetés 2020 áprilisára lett előírva (3 hónapos kötetező szünet miatt), a kezelési tervet és a szükséges recepteket az áprilisi beültetéshez megkaptam. A koronavírus-járvány miatt az intézet határozatlan időre bezárt. Időközben felmerült az esélye, hogy a mukahelyem esetleg felmondással élne. Kérdésem az, hogy jelenleg felmondási védelem alatt állok-e, valamint hogy mi történik a védelemmel, ha az áprilisi beültetés későbbre halasztódik a koronavírus miatt. Jelenleg az alábbi opciókat látom, de nem tudom melyik vonatkozik a helyzetemre: 1. a 2019. novemberi beültelés után megillet a 6 hónapos védelem 2020 április végéig, 2. az új beültetés kezdő időpontja számítható 2020 februártól, amikor a gyógyszerek felírásra kerültek és innnen számitandó a 6 hónapos felmondási védelem, 3. nem állok védelem alatt, mert a terhesség megszakadtával megszűnt a védelem és a következő beültetés kezdő ideje csak áprilistól számítana, amikor a tényleges beültelést végezték volna. Segítségét előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tao szerinti értékcsökkenés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Korrekciós számla bevallási időszaka

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

9 személyes kisbusz, gázolaj áfája

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink