79 találat a(z) kiadás cimkére
Szabadság nyilvántartása és kiadása: órában vagy napban jogszerű? Cikk
A szabadságot mikor érdemes és hogyan lehet órásítani, illetve mikor célszerű napban nyilvántartani? – kérdezik gyakran olvasóink. A jogszerű eljárás főbb szabályait az alábbiakban foglaltuk össze.
A kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakához viszonyítva 4,1, az előző hónaphoz képest 0,8%-kal emelkedett Cikk
2024. augusztusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,2, naptárhatástól megtisztítva 4,1%-kal bővült az előző év azonos időszakihoz képest. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 7,5, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 2,9%-kal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 1,2%-kal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,8%-kal növekedett az előző hónaphoz viszonyítva. 2024. január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 2,8%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit – írja honlapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Fakitermelés és -értékesítés – így adózik Cikk
Ugyan még szenvedünk a hőségtől, de a tűzifa beszerzési időpontja legtöbbször a nyár végére vagy őszi időszakra esik.
Emelkedtek a háztartások hírközlési kiadásai Cikk
Közel 21 ezer forint volt havonta egy átlagos háztartás hírközlési kiadása 2023-ban – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatásából, amelyről csütörtökön tájékoztatták az MTI-t.
Tovább drágultak a budapesti albérletek Cikk
Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből, közölte az MTI.
Komoly gondot okozhatnak a ki nem adott szabadnapok Cikk
A vállalatoknak már most célszerű részletesen felmérniük, melyik munkavállalójuk hol tart az idei szabadságkeretének felhasználásában, és nyári időszakban célszerű legalább az időarányos szabadságot kiadniuk. Különösen azokban a szektorokban érdemes erre nagy figyelmet fordítani, ahol a munkaerőhiány miatt fel nem töltött létszámkeretek mellett kell megoldani a működést – figyelmeztet a Trenkwalder.
13 életmentő tipp, ha bankkártyával fizetnénk külföldön Cikk
Ma már természetesnek számít, hogy utazásainkon bankkártyával fizetünk, hiszen kényelmes, és pénzügyileg is előnyösebb lehet annál, mintha valutát vennénk, készpénzben fizetnénk. Ugyanakkor a Bankmonitor szakértői szerint van néhány dolog, amivel célszerű tisztában lenni, nehogy csalódás érjen bennünket – derül ki a Bankmonitor.hu összefoglalójából.
Már a harmadik negyedév végén magasabb volt a hiány az egész évre tervezettnél Cikk
2023 első három negyedévében a kormányzati szektor hiánya 2997 milliárd forint, a GDP 5,4 százaléka volt – írja jelentésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ez borzasztó rossz adat, a költségvetés eredeti hiánycélja az egész évre a GDP 3,9 százaléka volt. Ezt a Pénzügyminisztérium ősszel emelte 5,2 százalékra. A tárca december végén közzétett prognózisa szerint a hiány 5,9 százalékra várható – olvasható a hvg.hu-n.
Devizapiaci kilátások 2024-re – mire számíthatnak a magyar kkv-k? Cikk
A magyar kkv-k szűkösebb likviditással és csökkenő fogyasztói kiadásokkal szembesülhetnek, mivel a gazdaság recesszió felé tart, a befektetők pedig a stabilabb eurót részesítik előnyben a forinttal szemben – derül ki az iBanFirst elemzéséből.
Megszavazta az államadósság emeléséről szóló törvényt az amerikai képviselőház Cikk
Megszavazta az államadósság emeléséről és költségvetési kiadások csökkentéséről szóló törvényt az amerikai képviselőház szerdán késő este, amivel elkerülhetővé válhat az ország fizetésképtelensége.
Óriási a magyarok vesztesége: átlagosan havi 46 ezer forinttal vannak rosszabb helyzetben, mint tavaly Cikk
A havi megélhetési kiadások jóval nagyobb mértékben nőttek a bevételeknél – derül ki a K&H biztos jövő felméréséből, amely a 30-59 éves korosztály helyzetét vizsgálta. A válaszadók 92 százaléka havonta átlagosan 64 ezer forinttal költ többet a mindennapi életre, mint egy évvel korábban. A bevételek emelkedésével együtt pedig 46 ezer forinttal rosszabb helyzetben vannak, mint egy évvel ezelőtt.
Több mint 390 milliárd forintot von el a kormány a lakossági rezsivédelmi alapból Cikk
A Magyar Közlöny 2023. évi 20. számában, február 8-án megjelent a Rezsivédelmi Alap fejezet terhére történő előirányzat-átcsoportosításról szóló 1020/2023. kormányhatározat, kihirdetésre került ezen felül további 11 határozat és 4 új kormányrendelet.
Apai szabadság Kérdés
Szabadság átvitele következő évre Kérdés
1825 milliárd forint hiánnyal zárta a kormányzati szektor 2022 első három negyedévét Cikk
Az előzetes adatok szerint 1825 milliárd forint, a GDP 3,7 százaléka volt a kormányzati szektor 2022. I–III. negyedéves hiánya. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 366 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,7 százalékponttal lett kedvezőbb – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).