85 találat a(z) kiadás cimkére
Az Egyesült Államokban csökkentek a személyi jövedelmek és kiadások májusban
Cikk
Csökkentek a személyi jövedelmek és kiadások az Egyesült Államokban májusban a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA) pénteken közzétett jelentése alapján – közölte az MTI.
Szabadság kiadása, megváltása, visszavonása – fontos szabályok, amikre munkáltatóként érdemes figyelni
Cikk
Cikkünkben felhívjuk a munkáltatók figyelmét azon legfontosabb szabályokra, melyeket szabadságolás idején érdemes szem előtt tartani.
Nyakunkon a nyári szabadságolás – így készüljünk munkáltatóként a szabadságok kiadására
Cikk
Az éves szabadságok kiadását a vállalkozásoknak előzetesen meg kell tervezniük, melynek során munkáltatóként számos gyakorlati és jogi szempontot kell figyelembe venni. Nézzük a legfontosabb szempontokat!
A számok rendben, de nincs repülőrajt – a Niveus kommentárja a költségvetésről
Cikk
Bagdi Lajos, a Niveus partnere szerint a 2025. év első négy hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a bevételi és kiadási oldalak időarányosan nagyrészt a tervezettek szerint alakultak. Ugyanakkor az adatok nem támasztják alá, hogy a magyar gazdaság egy lendületes növekedési pályára állt volna rá az év elején.
Lemondott a külföldi segélyezésért felelős brit külügyi államtitkár a segélyek csökkentése miatt
Cikk
Lemondott pénteken a londoni külügyminisztérium nemzetközi fejlesztési ügyekért felelős eddigi államtitkára, tiltakozásul amiatt, hogy a brit kormány a külföldi segélyek összegének csökkentésével kívánja finanszírozni a katonai kiadások emelését – közölte az MTI.
Az EU jóváhagyta Magyarország középtávú költségvetési tervét
Cikk
Az Európai Unió illetékes tanácsa jóváhagyta Magyarország középtávú költségvetési-strukturális tervét, és meghatározta annak nettó kiadási pályáját – tájékoztatott az uniós tanács.
Szabadság nyilvántartása és kiadása: órában vagy napban jogszerű?
Cikk
A szabadságot mikor érdemes és hogyan lehet órásítani, illetve mikor célszerű napban nyilvántartani? – kérdezik gyakran olvasóink. A jogszerű eljárás főbb szabályait az alábbiakban foglaltuk össze.
A kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakához viszonyítva 4,1, az előző hónaphoz képest 0,8%-kal emelkedett
Cikk
2024. augusztusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,2, naptárhatástól megtisztítva 4,1%-kal bővült az előző év azonos időszakihoz képest. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 7,5, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 2,9%-kal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 1,2%-kal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,8%-kal növekedett az előző hónaphoz viszonyítva. 2024. január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 2,8%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit – írja honlapján a Központi Statisztikai Hivatal.
Fakitermelés és -értékesítés – így adózik
Cikk
Ugyan még szenvedünk a hőségtől, de a tűzifa beszerzési időpontja legtöbbször a nyár végére vagy őszi időszakra esik.
Emelkedtek a háztartások hírközlési kiadásai
Cikk
Közel 21 ezer forint volt havonta egy átlagos háztartás hírközlési kiadása 2023-ban – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatásából, amelyről csütörtökön tájékoztatták az MTI-t.
Tovább drágultak a budapesti albérletek
Cikk
Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből, közölte az MTI.
Komoly gondot okozhatnak a ki nem adott szabadnapok
Cikk
A vállalatoknak már most célszerű részletesen felmérniük, melyik munkavállalójuk hol tart az idei szabadságkeretének felhasználásában, és nyári időszakban célszerű legalább az időarányos szabadságot kiadniuk. Különösen azokban a szektorokban érdemes erre nagy figyelmet fordítani, ahol a munkaerőhiány miatt fel nem töltött létszámkeretek mellett kell megoldani a működést – figyelmeztet a Trenkwalder.
13 életmentő tipp, ha bankkártyával fizetnénk külföldön
Cikk
Ma már természetesnek számít, hogy utazásainkon bankkártyával fizetünk, hiszen kényelmes, és pénzügyileg is előnyösebb lehet annál, mintha valutát vennénk, készpénzben fizetnénk. Ugyanakkor a Bankmonitor szakértői szerint van néhány dolog, amivel célszerű tisztában lenni, nehogy csalódás érjen bennünket – derül ki a Bankmonitor.hu összefoglalójából.
Már a harmadik negyedév végén magasabb volt a hiány az egész évre tervezettnél
Cikk
2023 első három negyedévében a kormányzati szektor hiánya 2997 milliárd forint, a GDP 5,4 százaléka volt – írja jelentésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ez borzasztó rossz adat, a költségvetés eredeti hiánycélja az egész évre a GDP 3,9 százaléka volt. Ezt a Pénzügyminisztérium ősszel emelte 5,2 százalékra. A tárca december végén közzétett prognózisa szerint a hiány 5,9 százalékra várható – olvasható a hvg.hu-n.
Devizapiaci kilátások 2024-re – mire számíthatnak a magyar kkv-k?
Cikk
A magyar kkv-k szűkösebb likviditással és csökkenő fogyasztói kiadásokkal szembesülhetnek, mivel a gazdaság recesszió felé tart, a befektetők pedig a stabilabb eurót részesítik előnyben a forinttal szemben – derül ki az iBanFirst elemzéséből.