2147 találat a(z) könyvelés cimkére

Banköltség Kérdés

Tisztelt Cim! A kérdésem a következő: kft. bankszámlakivonatán szereplő bankköltségek és tranzakciós dijak lekönyvelhetők-e egyösszegben összevontan, vagy soronként kell lekönyvelni? Köszönettel a választ.

Bírósági végrehajtó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Önálló bírósági végrehajtó könyvelése kapcsán milyen sajátosságai vannak a könyvelésnek? Hogyan kell kezelni a letéteket, bevételeket, költségeket? Milyen bejelentési kötelezettségnek kell eleget tenni a NAV felé a tevékenység indulásakor? Hogyan változik a könyvelés, amennyiben végrehajtói irodáról van szó? Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm!

Divat és formatervezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen kedves a következőkben segíteni: egy gazdasági társaság saját fejlesztésű divatcikkeket kíván varratni (ruházati termék) és terveztetni, mintadarabokat készít, majd az elkészült darabokat értékesíti. Megvásárlásra kerül az anyag, szabásminta, költségként felmerül a mintadarabok terveztetése, varratása is. Így előállít x db ruhadarabot és értesít y db mennyiséget ezekből. A kérdésem, hogy az elkészült, de még nem értékesített ruhadarabok, valamint a még fel nem használt anyagok nyilvántartása, könyvelése hogyan történik? Nagyon köszönöm a segítséget.

Fontos számviteli változások az adócsomagban Cikk

Az Országgyűlésnek T/625. számon benyújtott adócsomag (a továbbiakban Javaslat) többek között az egyéb bevétel, ráfordítás, az átalakulás számviteli szabályait is módosítaná.

Egyszeres katás egyéni vállalkozó kettős könyvvitel? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Most vállaltam el egy webkereskedelemmel foglalkozó, 2016-tól főállású katás egyéni vállalkozó könyvelését. (1 hónapja lépett be az áfakörbe értékhatár átlépése miatt.) Webkereskedelemmel foglalkozik, sok kis összegű számlával. Sajnos csak a kettős könyvviteli programom tudja átemelni könyvelőprogramomba a SZAMLAZZ.HU-ból a kiadott számláit csv formátumban. Ugyanannak a cégnek egyszeres programja nem. Azon gondolkodom, MI LENNE HA ÁTÁLLÍTANÁM EGYSZERESRŐL KETTŐSRE? Felfelé szabad változtatni. Jár-e valamilyen hátránnyal akár ügyfelemnek, akár nekem mint könyvelőnek ha átállítanánk kettős könyvvitelre? Ott ugyanis már át tudnám konvertálni a kiadott számláit, a könyvelőprogramom által is felismerhetően. Nincs semmilyen tárgyi eszköze, nincs alkalmazottja. Várom válaszát: Köszönettel Gtibi64

Bérelt cégautó-magánhasználat és áfa levonhatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk cégautót bérel (tartós bérlet), melyet az alkalmazottak használhatnak magáncélra is. A magánhasználat mértékét 25%-ban gondoltuk megállapítani, és a magánhasználatot a társaság nem kívánja megtéríttetni dolgozóival. Ebben az esetben, elsősorban a magáncélú használat, valamint áfalevonhatóság szempontjából érdekelne, de kérem, teljeskörűen (összegszerűen) szíveskedjen levezetni, hogyan készítjük elő könyvelésre a következő tételeket: gépjármű bérleti díja bruttó 120 000 Ft gázolaj vásárlás bruttó 25 000 Ft autópályadíj bruttó 10 000 Ft gépjármű mosatása 10 000 Ft Ebben az esetben kötelező-e az útnyilvántartás pontos vezetése? Válaszát és segítségét előre is köszönöm!

Alapítvány könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésünk, hogy ha van egy könyvelőnk, aki vállalkozóként is könyvel ügyfeleknek, megvan a mérlegképes könyvelői végzettsége, viszont még a 3 év nem járt le és nincs regisztrációja, könyvelhet-e alapítványnak, illetve mi a feltétele az alapítvány könyvelésének? Válaszukat előre is köszönöm.

Tenyészállat, készlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég szarvasmarha-tenyésztéssel foglakozik. Év végén a növendék állatokat készletre veszik (T 241 – K 581), amely tételt a nyitást követően rendeznek (K 581 - T 241). A kétévesnél idősebb állatok tenyésztésbe lesznek állítva év végén (T 151 – K 582) Helyesen könyveli le a leírtak alapján a cég az állományváltozásokat? Köszönöm.

Zrt. könyvelése Kérdés

Egyszemélyes zrt. könyvelése miben különbözik az egyszemélyes kft. könyvelésétől? Kérem tájékoztatásukat, mire kell figyelemmel lenni, ha elvállaljuk a könyvelését.

Beszerzés harmadik országból Kérdés

Ügyfelünk Kínából szerzi be a termeléshez szükséges alapanyagot. A termékbeszerzést terhelő vámot és importáfát vámletétszámláról történő átvezetéssel egyenlíti ki. Az import fuvarparitását tekintve általában vagy FOB vagy CIF. Ezekkel a számlákkal kapcsolatban több kérdés is felmerült, mivel a számla kiállítását követően adott esetben több hónapon keresztül is úton van az áru. – A számlát milyen árfolyamon kell könyvelni (ha például a számla kelte 02.10., a berakodás (BL) dátuma 03. 01. és a vámkezelés dátuma 04.12.)? – Mint harmadik országos importbeszerzést, ezt a számlát melyik áfabevallási időszakban kell helyesen jelenteni (számla kelte, BL dátum, vagy a vámhatározat kelte) a 65-ös bevallásban? Illetve előfordul-e, hogy az import beszerzés és az importáfa eltérő bevallási időszakban kerül a jelentésbe? Az importáfa visszaigénylése – mivel vámletétről teljesül a kifizetés – ezért mindig az átvezetés dátumával azonosan kerül könyvelésre, illetve kerül visszaigénylésre. Válaszát előre is köszönöm!

Könyvelési kérdés Kérdés

Tisztelt Adószakértő! . Az alábbi könyvelési kérdésben szeretnék segítséget kapni: Egy nonprofit közhasznú kft. (mely a helyi önkormányzat tulajdona) több évvel ezelőtt alakult. 2017. októberben a testület döntése alapján vissza nem fizetendő támogatásként átutaltak a kft.-nek 1300 eFt-ot tőketartalék-képzésre, azzal a kikötéssel, hogy folyó év 4. negyedévében munkabérre és annak járulékaira használhatja föl (2017. évben). A kft. számlájára befolyt az összeg a IV. negyedév első napjaiban, majd a IV. negyedévben havonként maradéktalanul fölhasználta bér-, és járulékkötelezettségek pénzügyi rendezésére a teljes összeget. Kérném szépen a fenti műveletek könyvelési kontírozását.

Növendék és hízóállat könyvelése Kérdés

Segítségüket szeretném kérni növendék állatok könyvelésével kapcsolatban. Egyéni cég növendék állatokat vásárol, pár hónapig neveli, majd értékesíti őket. Kérem, a helyes számviteli eljárást leírni szíveskedjenek. Könyvelhetem-e áruként vagy elsődlegesen anyagköltségként kell elszámolni, figyelembe kell-e venni a tömeggyarapodást, ha igen, milyen egységáron? További kérdésem, hogy ha szaporulat is van, azzal mi a teendő, hogyan kell nyilvántartásba venni stb.? Kérem, könyvelési tételekkel is segítsék a levezetést. Köszönettel.

Mögöttes felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagját mint magánszemélyt mögöttes felelősség jogcímén a nyugdíja több mint 50 százaléka terhére kötelezte a NAV adótartozásainak megfizetésére, amelyet csekken fizet be. Kérdésem: hogyan könyveljem le a csekken befizetett összegeket, melyeket a nyugdíjából finanszíroz? Tagi kölcsönként? Ez a megoldás megszűnés esetén nem jó. Hogyan kerülhető el, hogy tagi kölcsönként kerüljön a könyvelésbe? A saját tőke már jóval a jegyzett tőke alatt van, több milliós tagi kölcsön halmozódott fel. Ebben az estben választható-e hogy a tagi kölcsönből tőkét emel, hogy a veszteségeit eltüntesse és ne kelljen még társasági adót is fizetnie esetleg az elengedett tagi kölcsön után, hiszen előbb vagy utóbb rendezni kell a helyzetét a társaságna? A bt. veszteséges, tulajdonképpen már nem is működhetne a jogszabályok szerint. A tulajdonos azonban nem akarja megszüntetni. Jelenleg is tagi kölcsönként könyveltem le a hiányzó veszteséget, mivel egyéb forrás nem áll rendelkezésre. Milyen megoldást javasol? Előre is köszönöm a válaszát: Molnár Ilona.

Devizás előre utalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozás közösségen belüli árut vásárol, az összeget proforma számla alapján előre utalja, előlegszámlát nem kap, csak egy számlát, ami már a teljesítés időpontjával állítanak ki. Kérdésem: helyes, ha a számla kiállítási dátuma alapján teszem az összeget az áfabevallásba? A pénz utalásakor könyvelhetem a 353-ra? Később helyesbítés is történt, a pénz visszautalásakor egyből levonták a banki jutalékot, így a kivonaton kevesebb euró szerepel. Helyesen járok el, ha először a teljes összeget rákönyvelem a K353-ra MNB-árfolyamon, majd utána a jutalékot lekönyvelem átlagárfolyamon, vagy más eljárást kell ilyenkor alkalmazni? Válaszát előre is köszönöm Üdvözlettel: Ibolya

Turizmusfejlesztési hozzájárulás kerekítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! A turizmusfejlesztési hozzájárulást a könyvelésben forintban vagy ezer forintban kell a könyvelés során előírni? Mivel az áfabevallásban is szerepel erre vonatkozóan adat, ezért gondolom, az adóalap egyezőségét figyelni kell. A 18TFEJLH nyomtatvány kerekítésre nem ad opciót. Várom szíves válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő felvásárol

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Új katás vállalkozó külföldi munkaviszony mellett

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Képviselői biztosítotti jogviszony bejelentése

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink