2148 találat a(z) könyvelés cimkére
Könyvkiadó könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Felkeresett valaki, akinek van egy kis könyvkiadója. Bölcsész, saját könyveit adja ki. Kérdésként merült fel, hogy a költségeit hogyan tudja elszámolni akkor, ha könyveit bizományba értékesíti? Azt mondja, hogy 1-2 év is eltelhet, mire pénzt lát a könyvek eladásából. Ebben az esetben a nyomda költségét el kell-e határolni arra az évre, amikor a bevétel is jelentkezik, vagy el lehet-e számolni a felmerüléskor? Véleményem szerint el kell határolni, de kíváncsi vagyok az Ön véleményére. Van-e még egyéb specialitása az ilyesfajta cégek könyvelésének? Köszönöm a segítséget! Emília
Őstermelő könyvelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben kérném a segítségét: adott egy őstermelő és kft., amely szerződést kötött egy másik kft.-vel, amellyel mezőgazdasági munkákat végeztet. Ugyanakkor az őstermelő és a kft. is végez szolgáltatást a másik kft.-nek. Hogyan kell könyvelni, ha az őstermelő tritikálét ad el a kft.-nek, a számlán feltünteti, hogy "az adót az áfatörvény 142. §-a alapján a termék beszerzője fizeti"? A vevő kft. pedig szolgáltatást (kombájnolás) számláz az őstermelő felé. Hogyan kell ezt a tételt könyvelni? Köszönöm szépen a segítséget.
Egyéni vállalkozó könyvelés Kérdés
Könyvelési tételt szeretnék kérdezni:1. egyszeres könyvvitel esetében beruházási hitel felvétele és annak törlesztése? 2. adomány könyvelése
Így könyveltek ők Cikk
A könyvvezetést a törvényhozás is legalább olyan erővel fejlesztette, mint a kereskedelem elvárásai. Könyvviteli időutazásunk utolsó állomásához érkeztünk.
Mérlegen a középkor Cikk
Folytatjuk 2013 utolsó napján kezdett időutazásunkat a könyvvitel világában; ezúttal a könyvelési szemszögből nem is olyan sötét középkorba kalauzoljuk Olvasóinkat.
A fáraó kedvenc írnoka, avagy időutazás a könyvvitel világában Cikk
Sokan azt gondolják, hogy a könyvvitel unalmas, szenvtelen tudomány, de ha közelebbről megismerjük, rájöhetünk, milyen sok érdekességet rejteget, ráadásul komoly történelmi múltra tekinthet vissza. Az év végéhez közeledve amúgy is visszanézünk, értékelünk, kitűzzük a jövőbeni célokat. Tegyük ezt most rendhagyó módon, induljunk egy izgalmas időutazásra a könyvvitel világába!
Negatív közüzemi számla könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet esetében gyakori, hogy a víz- és csatornadíj számlája negatív, ha valamennyi lakásban van mellék vízmérő. Előfordul az is, hogy valamelyik évben a teljes költség negatív. Ennek oka, hogy a mérőket nem egyidejűleg olvassák le. Kérdésem: a negatív összegű számlát a bevételek, vagy a költségek között kell könyvelni? Különösen fontos lesz a kérdés eldöntése, ha kihirdetik a a 12.17-én elfogadott T/13138 sz. törvényjavaslatot.
Szövetkezeti részjegy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a szövetkezeti részjegyeket hogyan kell könyvelni, vagy hol lehet ennek utána nézni. Illetve ha minimálbérben vannak foglalkoztatva, milyen járulékot kell maguk után fizetni - jól tudom, hogy csak 10 százalék nyugdíjjárulékot és 6660 forint egészségügyi szolgáltatási díjat, majd a 4. évtől, előtte pedig csökkentett összeget. Ha meghaladja a minimálbért a kifizetés, akkor a teljes összeg után kell-e vajon fizetni a járulékokat, vagy csak a minimálbér és a tényleges bruttó kifizetés közötti különbség után? Köszönöm a válaszát.
Bérelt ingatlanon végzett beruházás kivezetése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy kft. bérel egy ingatlant, melyen jelentős összegű beruházást végzett. Fornetti üzletet nyitott, melyhez a belső átalakításokat a Fornetti végezte el, és számlázta le. Mi ezt a cég könyvelésében bérelt ingatlanon végzett beruházásként kezeltük, és 6 százalékos értékcsökkenést számoltunk el. Most, két év elteltével a Fornetti leszerelne, és elvinne néhány dolgot, melynek értékét visszafizetné. Ennek bizonylatolását szeretném megtudni. Szerintem mi az állományból csak úgy tudjuk kivezetni, ha értékesítjük, tehát mi adunk számlát a visszavitt dolgokról, és 96-ra könyvelnénk, mint értékesített tárgyi eszköz. A másik fél viszont visszáru számlát szeretne kiállítani. Ez szabályos lenne? Ha igen, akkor mivel szemben könyvelem? Hogy tudom a vagyoni értékű jog egy részét kivezetni? Köszönettel
Kontírozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, akinek a fő tevékenységi köre pénzügyi szolgáltatás nyújtása. Erre van szerződése azokkal a cégekkel, amelyeknek ezt a pénzügyi szolgáltatást nyújtja. Ez úgy néz ki, hogy ha egy cég kiállít egy számlát a vevőjének, akkor az aljára odaírja, hogy a számla ellenértékét a pénzügyi szolgáltatója részére szíveskedjen megfizetni az alábbi számlaszámra. Akkor a pénz megjelenik a pénzügyi szolgáltató számláján, majd ő a szerződés értelmében továbbítja a jogos tulajdonosa felé. Vagy átutalással, vagy leveszi, és készpénzben kifizeti. Ezt hova kellene könyvelnem a cég életében? Mert igazából csak ezek a mozgások vannak, tehát számla még nem ment ki, teljesen friss szeptemberi cég, és csak ezzel a pénzügyi szolgáltatással foglalkozik egyelőre. Köszönöm szépen.
Patika könyvelése Kérdés
Hogyan kell könyvelni a támogatásokat a patikákban?
Könyvelés feltétele Kérdés
Magánszemély milyen feltételekkel könyvelhet 300 millió forint feletti árbevételt realizáló egyéni vállalkozónak.? (Bejelentkezés, regisztráció végzett stb.)
Lízingeli eszközeit? Meggyűlhet a baja a könyveléssel Cikk
A lízingszerződések könyvviteli elszámolása még a gyakorlott könyvelőknek is okoz némi fejfájást. Az alábbiakban röviden összefoglaltuk a lízingbevevő számára fontos könyvviteli szabályokat!
Egy kis könyvelési kreativitás Cikk
A számvitelnek is, mint mindennek, nem ártana a kor igényeihez igazodnia. A könyvelői tevékenység egyik fontos feladatrésze az egyezetés, hiszen bármilyen precízen is igyekszünk könyvelési munkánkat ellátni – lássuk be – azért becsúszhatnak malőrök. Miért ne alakítsuk ki a főkönyvi könyvelési rendszerünket úgy, hogy az már első ránézésre is mutathasson egyezőséget, vagy egyezőtlenséget, és ami még fontosabb: azonnali információt számunkra.
Könyvelési teendők haláleset miatt Kérdés
Kérném nagyon sürgős válaszukat az alábbiakban: egy egyszemélyes KFT-nek könyvelek, akinek legnagyobb sajnálatomra hirtelen meghalt a tulajdonosa, ügyvezetője. Egyetlen örököse egy kiskorú gyermek, párjával élettársi közösségben éltek. Kérdésem az lenne, hogy nekem mint könyvelőnek mi a teendőm ilyenkor,könyvelési és adózási szempontból, milyen bevallásokat és egyéb dokumentumokat kell készíteni, milyen dátummal ? Nagyon köszönöm sürgős válaszukat.