564 találat a(z) költségtérítés cimkére
Külföldi fuvarozás Kérdés
Azt olvastam az Ellentmondások a fuvarosok napidíja körül. Hátrányos szabályok című cikkükben, hogy külföldi fuvarozásnál minden esetben szükséges az engedély. Ez azért lenne fontos, mert akkor fizethető a külföldi fuvarozóknak a 60 euró költségtérítés, ha engedéllyel rendelkeznek. Szükséges engedély a külföldi fuvar esetében a 3,5 tonna alatti gépjárműveknek is, vagy pedig nem? (Ugyanúgy nem, mint belföldön?)
Alkalmazott részére internet- és telefonköltség-térítés adózása Kérdés
Az egyesület alkalmazottja részére internet- és telefonköltség-térítést szeretne fizetni. Az előfizető és a számla az alkalmazott (nem az egyesület) nevére szól. Kérdéseim: kifizethető e a költségnek egy része vagy egésze? Ha igen, van-e szja- vagy járulékfizetési kötelezettség utána, mi terheli a kifizetést? Költségként elszámolhatja-e az egyesület a nem a nevére szóló számlákat? Milyen más megoldás lehetséges, ha el akarják számolni a költségeket? Köszönöm a válaszokat! Zsóka
Így úszhatók meg az adók az üzemanyagköltség térítése után Cikk
Egyik törvényt a másik jogszabállyal összeolvasva állapítható csak meg, mikor nem kell cégautóadót fizetni, mik a feltételei az üzemanyagköltség-térítés jövedelemadó-mentességnek. Összefoglaltuk a kiküldetési rendelvényre vonatkozó előírásokat is.
Átlagkereset Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bíróság átlagkeresetet kér, pontos megfogalmazásban ez áll: összes keresete, járandósága. Mit kell ilyenkor közölni? Például a gépkocsi-költségtérítés, napidíj, vagy béren kívüli juttatás beleszámít-e a kereset, járandóság fogalmába? Köszönettel várom válaszát.
Belföldi napidíj 2016 Kérdés
Kedves Szakértő! Belföldi fuvarozó cég januártól napi 3000 forint adómentes kiküldetési költségtérítést adhat a dolgozóknak. Ennek az elszámolására vonatkozna kérdésünk. 1. A 1608-as bevallás melyik sorában kell bevallani az összeget? 2. Hogyan kell könyvelni és elszámolni a költséget? Köszönettel várjuk a választ.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2015-ben az utazási költségtérítés maximális mértéke 35 200 forint volt. A kérdésem megírásáig nem találtam az NGM oldalán a 2016-os maximális mértéket. Adott egy munkavállaló, aki a 2016-os évben lett munkavállalója egy cégnek, és az utazási költségének a 86 százaléka duplája a 2015-ös maximális mértéknek is. Kérdésem, hogy a helyközi utazási költségtérítést hogyan kell ilyenkor megtéríteni a munkavállaló részére? Milyen adó- és járulékfizetési vonzata van a kifizetésnek? Válaszát előre is köszönöm.
Nőtt a hazautazásra adható költségtérítés Cikk
A tavalyinál nagyobb összeget adhatnak a munkáltatók a hazautazás költségeinek térítésére.
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. dolgozói osztott munkaidőben dolgoznak. A cég a munkába járáshoz 9 Ft/km költségtérítést ad a dolgozóknak. A kérdésem az lenne, hogy megteheti-e a cég, hogy a dolgozóknak nem csupán az oda-vissza utat téríti meg, hanem az osztott munkaidő miatt a délutáni oda-vissza utat is kifizeti, tehát kétszer fizeti meg egy napra az utazást?
Munkába járás költségtérítése Kérdés
A munkáltató munkavállalók részére 35 Ft/km napi munkába járási költségtérítést fizet saját gépkocsival történő bejárásra, a rendeletben foglalt feltételek fennállnak. Egyrészt adómentesen juttat 9 Ft/km munkába járási költségtérítést, másrészt 26 Ft/km adóköteles munkába járási költségtérítést. A 39/2010. kormányrendelet által meghatározott maximum adható hazautazás költsége nem egyenértékű a fentiekben említett esettel, így a meghatározott maximumot nem kell alkalmazni (a rendelet csak a hazautazás bérlet/jegy költségét említi)? Tehát napi munkába járás jogcímen "bármennyi" juttatás adható, ha a feltételek fennállnak, azzal a kitétellel, hogy csak a napi bejárás 9 Ft/km az adómentes?
Napidíj Kérdés
Üdvözlöm! Mint munkáltató, adhatok-e eltérő napidíjat (20, 30, 40 euró/nap) a sofőröknek? Vagy nem tehetek különbséget a sofőrök között? A munkaszerződésben kell-e rögzíteni a napidíj mértékét? E logika mentén a gázolaj-megtakarítást (100 ezer forint/hó) is lehet-e eltérően kifizetni (50 ezer, 70 ezer, 100 ezer forint/hó) a sofőrök között? (Amennyiben persze a költségeik elérték a maximálisan, adómentesen kifizethető 100 000 forintot.)
Munkavállalók részére tanfolyam díjának térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Munkavállalónk a munkájához szükséges képzésre ment el. A képzés díjáról azonban a munkavállaló nevére került kiállításra a számla. A számlát már nem módosítja a kiállító. Elszámolható-e ez a számla költségként, ha – a cég egy taggyűlési határozatban rögzíti a tervezett oktatást az adott munkaköröknél (megnevezve a munkavállalókat és a konkrét tanfolyamot), megerősítve, hogy a tanfolyam elvégzése kötelező a hatékonyabb munkavégzéshez – a dolgozó és a munkáltató között tanulmányi szerződés jön létre a megjelölt tanfolyamra – a tanulmányi szerződés rögzíti, hogy a dolgozó jogosult a tanulmány költségét saját maga kifizetni – a dolgozó a kifizetést igazoló számlát benyújtja a munkáltatójának, aki a tanulmányi szerződés alapján kifizeti a költséget a dolgozónak – a tanulmány, tanfolyam befejezése után a dolgozó bemutatja az elvégzést igazoló oklevelet? Fentiek alapján elszámolható-e a cégnél költségként a dolgozó nevére kiállított tanfolyamról szóló számla? Köszönöm szépen a segítségét.
Ügyvezető költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft.-nek életvitelszerűen külföldön tartózkodó magyar állampolgárságú tulajdonosa, és egyben ügyvezetője van. Havonta több alkalommal jön Magyarországra ügyvezetői teendőit ellátni, melyet megbízásos jogviszonyban végez. Kérdésem az lenne, hogy a repülőjegyét, valamit az egyéb költségeit (autóbérlés, vonatjegy, taxi) költségként elszámolhatja-e a magyarországi kft.-ben, és, ha igen, akkor milyen módon?
Költségtérítés kifizetése külföldi magánszemély részére Kérdés
Egyesületünk szeretne külföldi magánszemély (nincs jogviszonya) részére költségek kifizetésére (illeték kifizetése, orvosi vizsgálat, okmányok hitelesítése) pénzt fizetni. Hány százalékos adót kell fizetni utána? A külföldi személy nem tud igazolást hozni a származási országából, menekült vagy hontalan státusza van.
Ezt a költséget is kötelező lenne a munkáltatóknak megtéríteniük Cikk
Elszámolhatja-e a tömegközlekedés költségeinek megtérítését a munkáltató, és milyen adózási szabályokkal kell tisztában lennie – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia okleveles adószakértőnk válaszolt.
Külföldön dolgoztatja munkavállalóit? Kezelje külön az egyes bérelemeket! Cikk
A külföldön foglalkoztatott munkavállalók esetében az egyes bérelemekre vonatkozó adózási szabályokat külön-külön is érdemes megvizsgálniuk a magyarországi munkáltatóknak, hogy tisztában legyenek azzal, hogy az adott juttatás költségtérítésnek, vagy munkabérnek minősül-e, és utóbbi esetben figyelembe lehet venni a minimálbér-követelmények teljesítésekor.