276 találat a(z) járulékfizetési kötelezettség cimkére
Rokkantsági ellátás alatti járulékfizetési kötelezetettség Kérdés
Az 1957-ben született nő rokkantsági ellátásban részesül. Családi gazdálkodás tagja. Tagként vesz részt a családi gazdálkodásban, a családi gazdálkodás vezetője a fia. A családi gazdálkodás egy főre eső bevétele a 8 millió forintot meghaladta 2014. évre, járulékfizetési kötelezettség van-e a tag után, ha rokkant ellátású?
Választott tisztségviselők utáni járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk elnökségének tagjai választott tisztségviselők, díjazásuk havi 30 000 forint. Mivel ez az összeg 2014. évben már nem érte el a minimálbér 30 százalékát, milyen járulékokat kell utánuk fizetni? Szociális hozzájárulási adót vagy ehót? Ha ehót, akkor milyen mértékűt? Köszönettel: Halasi Katalin
Mezőgazdasági őstermelő rokkantnyugdíj mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy rokkantnyugdíj mellett végezhető-e mezőgazdasági őstermelői tevékenység? Ha igen, milyen járulékfizetési kötelezettségek tartoznak kozzá? Köszönöm. Tisztelettel: Vallerné
Kkt. kiegészítő tevékenységű tagjának járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kkt., amelynek két tagja van. Az egyik tag öregségi nyugdíjas, nem működik személyesen közre, ezt a társasági szerződés is rögzíti. Meg kell fizetni utána a 6 930 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot? Illetve, ha ez a tag mégis személyesen közreműködne, és tagként venne ki jövedelmet, akkor tényleg csak a 16 százalékos szja-t és a 10 százalék nyugdíjjárulékot kell megfizetnie? És ez az összeg bármennyi lehet? Illetve lehet azt, hogy teszem azt csak decemberben vesz ki jövedelmet, de akkor egy nagyobb összeget? Másik kérdésem: ugyanezen kkt.-nek van egy másik tagja, aki a tevékenységét munkaviszonyban látja el, ez szintén benne van a társasági szerződésben. Végezheti-e ezen tevékenységét a kkt.-ben kevesebb mint heti 36 órában abban az esetben is, ha máshol nincs bejelentett jogviszonya? Gondolok például heti 30 vagy 20 órára. Segítségét előre is köszönöm!
Egyszemélyes kft. tagja, nem ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Egy egyszemélyes kft. tagjának (a kft.-ben nem ő az ügyvezető) nincs a kft.-n kívül máshol biztosítási jogviszonya. Lehet-e a kft.-ben részmunkaidős munkaviszonya, vagy mivel nincs főállású munkaviszonya, akkor legalább a minimálbér után kell fizetni a járulékokat?
Ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag ügyvezetőnek van-e járulékfizetési kötelezettsége az ügyvezetői feladatok miatt, ha más EU-s tagállamban van főállásban (munkaviszonyban). Magyarországon nem fizet járulékot? Ezzel kapcsolatos bejelentési kötelezettségének (OEP) eleget tett. Köszönettel várom válaszát.
Kft. ügyvezető félállásban Németországban dolgozik Kérdés
Háziorvos kft. ügyvezetője Németországban vállal részmunkaidős állást. Itthon ügyvezetőként mi után kell megfizetnie a járulékokat? Mi a helyzet akkor, ha Németországban teljes állásban dolgozik? Kell-e akkor maga után itthon fizetni és mennyit, ha ez idő alatt itthon nem működik közre személyesen? Köszönöm a választ!
Egyszerűsített foglalkoztatás mentesített keretösszeg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olvasom, hogy a mentesített keretösszeg (nem szakképzett) egyszerűsített foglalkoztatás esetén 4830 forint/nap. Kérdésem, hogy ha a dolgozót napi 6 órában foglalkoztatják alkalmi munkavállalóként, akkor is a napi adómentes keretösszege 4830 forint, vagy 6 órásra át kell számítani, és így az ő esetében csak (4830/8*6) 3620 forint esz az adómentes napi összeghatár? Köszönöm: Kné Anikó
Szüneteltetett egyéni vállalkozás bevétele utáni tb-járulék Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét december 15-e óta. 100 ezer forintnyi bevétele még nem érkezett meg, és valószínűleg csak február 25-e után kapja majd kézhez. A szja-törvény 57. § (5) bekezdése alapján a bevallási határidő (február 25.) után érkezett bevételre az önálló tevékenységből származó bevételekre vonatkozó adózási szabályokat kell alkalmazni. Ez azt is jelenti, hogy adott esetben járulékokat is kell fizetnie a vállalkozónak az ilyen bevétele után? Nyilatkoznia kell a kifizető felé, hogy ez a bevétel önálló tevékenység bevétele?
Ügyvezető díjazás nélkül – 08-as bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. vagy kft. ügyvezetője egy másik cégnél heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett látja el az ügyvezetést tagi jogviszony keretén belül. Mivel a másik cégben megfizeti a járulékokat, és ebben a cégben díjazást nem vesz fel az ügyvezetésért, ezért semmiféle fizetési kötelezettség nem keletkezik, és ezért bérszámfejtést sem készítenek a cégben az ügyvezetőnek. A kérdés: be kell-e adni 08-as bevallást nullásan ebben az esetben? És ha igen, milyen jogszabály alapján kellene ezt leadni? Ha nullás a bevallás, akkor mit töltsek ki rajta? Köszönöm.
Kötelező szakmai gyakorlat felsőoktatási intézménynél Kérdés
Milyen kötelezettségei vannak a foglalkoztatónak a felsőoktatási képzésben részt vevő tanulók kötelező szakmai gyakorlatával kapcsolatban? Kell-e adni valamilyen juttatást, be kell-e jelenteni a NAV-nak, illetve milyen közterheket kell megfizetni a foglalkoztatás után most, 2015-ben? Köszönöm: Vné
Rehabilitációs ellátás melletti munkavégzés járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném a segítségét, rehabilitációs ellátás melletti munkavégzésnek milyen közterhei vannak, hogyan alakul az adó- és járulékfizetési kötelezettség? Köszönöm.
Nyugdíjas egyéni vállalkozó, egyszemélyes kft. tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem orvos, aki nyugdíjas (korhatáros, 1950-es születésű). Orvosként heti 36 órát elérő munkaviszonyban aktívan dolgozik. Van mellette egyéni vállalkozása és egyszemélyes kft.-je is. Több fórumon is kérdeztem (eltérő válaszokat kaptam), hogy a havi egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie kell-e? Ha igen, melyik vállalkozásban? Sem az egyéni vállalkozásban, sem a kft.-ben nem kap díjazást. A kft.-ben tagi jogviszonyban van bejelentve, míg az egyéni vállalkozásban természetesen kiegészítő tevékenységűként szerepel. Válaszát köszönve, tisztelettel: Gubányiné Szalai Katalin
Egyesület bevallási kötelezettségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyesület alapszabálya 2014. július 28-án kelt. A fővárosi törvényszék végzése 2014. október 17-ei. Adószámot.2014. 12. 29-én kapott. Mikor, és milyen bevallásokat kell beadni az egyesületnek? Az egyesületben a képviseleti jog gyakorlásával megbízott személynek nincs biztosítási jogviszonya. Kötelező-e neki az egyesületben járulékot fizetni? Előre is köszönöm.
Kft.-tag biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! A kft. tagja nem vesz részt a társaság munkájában, a társasági szerződés kizárja a személyes közreműködést, mivel nincs biztosítási jogviszonya, eddig fizette a 6810 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. 2015-től időnként heti egy órában szükség lenne a munkájára, kérdésem a következő: ezt munkaviszonyban megteheti-e, ez jár-e az egy óra munkavégzésre eső közterhein felül más fizetési teherrel? Üdvözlettel: Szita Attila