2321 találat a(z) járulék cimkére
Adók, járulékok befizetése Esemény
Bevallás adókról, járulékokról Esemény
Megbízási díj adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudom, hogy már többször is megírták (mert ezeket a válaszokat olvastam), de nem tudom még mindig pontosan, hogy mit is kell levonnia és megfizetnie a kifizetőnek a megbízási jogviszonyra adott díjazásból: a) Ha nem válik biztosítottá: jövedelem 15 %-a szja, jövedelem 27 %-a eho (volt, hogy szochót olvastam, melyik a helyes?), 1,5 %-a szakképzési hozzájárulás (volt, hogy ezt nem említették, mint fizetendő tételt) b) Ha biztosítottá válik: jövedelem 15 %-a szja, 27 %-a szocho, 10 %-a nyugdíj, 7 %-a egészségbiztosítási járulék (a munkaviszonyra tekintettel kifizetett bérből levonásra kerülő 1,5 % munkaerő-piaci járulék itt nem vonódik le?), 1,5 %-a szakképzési hozzájárulás, és még bejön a bejelentési kötelezettség a T1041 nyomtatványon. A zárójelekben lévő bizonytalanságot szeretném tisztázni. Válaszát előre is köszönöm!
Végelszámoló járulékkötelezettsége gyet alatt Kérdés
Kft. végelszámolást kezdene, melyben az eddig 6 órás munkaviszonyban álló tagot, aki gyet ellátásban is részesül, szeretnénk kijelölni végelszámolónak. Végezheti-e a végelszámolói tevékenységét ingyenes megbízással? Ha igen, akkor a kezdő nappal megszüntethetjük a munkaviszonyát? Az ingyenes végelszámolói tevékenységről kell havi járulékbevallást tenni? Hogyan lehet legkevesebb járulékfizetéssel megoldani a végelszámoló díjazását?
Járulékcsalási bűnlajstrom 12 ezer oldalon Cikk
Vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást a NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói egy tizenhat céget működtető, vagyonőri tevékenységgel foglalkozó baranyai bűnszervezet ügyében. A megalapozott gyanú szerint az elkövetők munkaerő-kölcsönzés címén manipuláltak a munkavállalóikkal, akik után járulékot sem fizettek. Ügyeskedéseikkel mintegy 800 millió forintot csaltak el.
Másodállású adószámos magánszemély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett, adószámos magánszemélynek (900102: előadóművész) miként, és mikor kell járulékot és szja-t fizetnie? Valamint milyen bevallásokat kell, és milyen időközönként beadnia? Köszönettel.
Alkalmi munkás szabadságának fizetése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cikkeikben azt írják, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállalónak is jár a szabadság. Ezzel kapcsolatban szeretném az alábbiakat kérdezni. Egy boltban néhány alkalommal alkalmaznak eladót, 4-6-8 órában. Ilyenkor hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi szabadság jár az illetőnek, és mikor kell elszámolni a szabadságot? Előre nem lehet tudni, hogy a következő héten lesz-e egyáltalán alkalmazva? Heti 2-3 napot dolgozik (de nem minden héten), így mikor kell a szabadságot kiadni, illetve kifizetni? Az év végén? Az sem világos teljesen, hogy pénzben kell-e megváltani, vagy ténylegesen a napokat kell kiadni? Ezekre a napokra az alkalmi munkást le kell jelenteni a NAV felé, és közterhet is kell fizetni? Milyen módon kell ezt bérszámfejteni, és miként veszi figyelembe ezt a munkavállaló az szja elszámolásában? Beleszámítódik ez nála a mentesített keretbe? Mindezt hogyan kell dokumentálni? Válaszukat előre is köszönöm.
Bt.-kültag Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy bt. kültagja tagi jogviszonyosként lett bejelentve. A járulékminimumot a garantált bérminimum után megfizette a cég. A kültag személyesen közreműködik, de jövedelmet nem vesz fel érte (tekintve hogy kezdő vállalkozásként még nincs nagyon miből kivenni). Kérdésem, hogy ez így szabályos-e, és szükséges-e valami írásos szerződést kötnie a céggel? Van-e bármi időkorlátja a munkavégzésének? Megjegyzés: nevez.ett személy semmilyen más vállalkozásnak nem tagja és alkalmazotti jogviszonya sincs. Köszönettel
Egyéni vállalkozó gyed mellett Kérdés
A gyed melletti főállású (munkaviszonyban fizetés nélküli szabadságon lévő) egyéni vállalkozót a NAV felé főállásúnak kell jelenteni? Nem fizet járulékot, csak a fénylegesen jövedelem után.. Augusztustól gyesen lesz. Ha egy héten csak 3 napot dolgozik vállalkozóként, akkor egész hónapra, vagy csak a ledolgozott napokra lesz járuléka? Köszönöm.
Járulék, bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az egyik főállású társas vállalkozás tagja (nem vesz fel munkabért) minden hónapban a minimum járulékalap 111 ezer forint után befizeti a járulékokat a pénztárba (mivel fizetést nem vesz fel) a 10 százalék nyugdíjjárulékot és a 8,5 százalékos egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot, azaz 25 253 forintot, amit mi tovább utalunk, valamint a cég fizet a 124 875 forint alap után 33 716 forintot, valamint 1873 forint szakképzési hozzájárulást. Kérdésem az lenne, hogy helyes-e ez így, és kell-e neki 1553-as számú bevallást készítenie? Előre is köszönöm válaszát! Üdv. Mária
Járulék III. Kérdés
Lényeg, hogy akkor nem számolható el költségként, hanem vagy befizeti a pénztárba, vagy elengedett követelésként kell kezelni?
Járulék II. Kérdés
Előző kérdésemhez lenne még, hogy azzal az összeggel hogyan számolok el, ami a jövedelem-elszámolási számlán kötelezettségként marad?
Főfoglalkozású egyéni vállalkozó gyes melletti járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a főfoglalkozású egyéni vállalkozó gyesen van, és nem végez munkát tudtommal nem fizet járulékot. Mi van akkor ha a gyesen lévő egyéni vállalkozónak akad folyamatos munkája vállalkozói jogviszonyában havi szinten 3 nap? A kérdés arra vonatkozna, hogyan szükséges fizetni a járulékot? Teljes hónapra mivel közreműködik? Esetleg ha három napot dolgozik, és ez a bizonyítható, arányosíthatjuk a járulékot a három napra? Az egyéni vállalkozónak napi kétórás munkaviszonya van a vállalkozás mellett. Köszönöm a segítségét.
Járulék Kérdés
Egy kft. tagja után a kft. megfizeti a járulékokat a garantált jövedelemminimum után, de igazából nincs jövedelem-kifizetés. A kivét levonásait (nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék) a kft. minden hónapban befizeti, plusz a szochót és a szakképzési hozzájárulást is. Hogyan kell ezt könyvelni, mivel nincs "bérfeladás"?
Német minimálbér és társadalombiztosítási vonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fuvarozók német minimálbérével kapcsolatosan kérdezném, hogy a Németországban kötelező minimálbér beépül-e az alapbérbe? Kell-e utána járulékokat levonni, fizetni? Milyen típusú jövedelemnek minősül? Köszönettel: Balogné