2321 találat a(z) járulék cimkére

Írországi munkaviszony, magyarországi egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély Magyarországon egyéni vállalkozó (számítógépen, távolból végezhető tevékenységet folytat), Írországban munkaviszony alapján munkavállaló. Korábbi válaszukban egyértelművé tették, hogy 883/2004/EK rendelet alapján Írországban lesz biztosított. Kérdésem: Magyarországi vállalkozása után (minimumalap, kivét) nem kell járulékot fizetnie sehol (A1 igazolás birtokában)? Az írországi munkaviszonyt elegendő a 16T101E nyomtatványon bejelenteni? 1658-t ettől függetlenül küldözgetni kell? Válaszukat előre is köszönöm!

Bt. végelszámolásakor mikor kell kijelenteni a beltagot (ügyvezetőt)? Kérdés

Egy bt. 2016. 07. 31-ével végelszámol. A beltagot milyen dátummal lehet kijelenteni, mivel a bt. pénzeszközzel nem rendelkezik a járulék kifizetéséhez? Köszönöm: Simon Józsefné

Költségelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 01. 01-től egy kft. tagja társas vállalkozóként lesz biztosított, és fizeti a minimálbér után az előírt járulékokat. Jövedelmet nem vesz fel a kft.-ből. Kft.-n kívül biztosítási jogviszonya nincs. Kérdések: 1. A nyugdíj-, valamint az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék kezelhető-e személyi jellegű egyéb kifizetésként, és ezáltal elismert költségként? 2. Egyéb ráfordításként kell-e kezelni a levonásra kerülő járulékokat, és így ezzel növelni kell-e a társaságiadó-alapot? 3. A kft. a járulékot köteles a társas vállalkozó helyett megelőlegezni, és azt a tárgyhónapot követő hónap 12. napjáig befizetni, ha a tárgyhónapban a társas vállalkozó részére jövedelmet nem fizetett? Ezt az összeget a taggal szembeni követelésként kell nyilvántartani, és nem tekinthető a vállalkozási tevékenység érdekében elismert költségnek? Köszönettel: Taxtika Audit Kft

Járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár osztrák és magyar egyéni vállalkozó is lett. Melyik országban lesz így biztosított? Köszönettel: Arany Tamás

Ásványvíz járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fürdő és üdülési szolgáltató kft. minden hónapban bérel ballonos ivóvizet és a hozzá tartozó vízadagolót, valamint palackos ásványvizet is szerez be. Ezen vizekből mind a dolgozók, mind a fürdő- és szállóvendégek ingyenesen ihatnak. Ezért nem tudom hogyan értelmezzem a védőital fogalmát, hogy a nyári időszakban járulékmentesen lehet biztosítani a dolgozóknak. De nem tudom elkülöníteni, hogy mennyit használnak el a dolgozók, és mennyit a vendégek. Így az egész egyéb személyi jellegű kiadásnak minősül, és járulékköteles az év egészében? Nem találtam sehol esetleg olyan hivatkozást, hogy mint fürdőnek, gondoskodni kellene ásványvízellátásról, esetleg a szaunázó vendégek részére, és emiatt járulékmentes lenne a szolgáltatás. Szeretném kérni ebben a segítségét. Valamint azt sem tudom, hogy a vízadagoló bérleti díjának az áfáját vissza lehet-e igényelni, mert az italokét tudom, hogy nem. Segítségét, válaszát előre is köszönöm!

Magánnyugdíj-pénztári tag munkavállaló járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértők! Van egy új dolgozónk, aki magánnyugdíj-pénztári tag – állítása szerint. Az utóbbi években már nem nagyon találkoztunk ilyennel, és nem tudom, hogy ezzel milyen teendőink vannak? Ugyanúgy két részre kell bontani a járulékokat, mint régen, illetve van-e plusz adminisztráció ezzel kapcsolatosan? Hogyan kell ezt most kezelni? Hol találom meg az erre vonatkozó jogszabályokat? Köszönettel: Krcsik Eszter

Munkaerő-kölcsönzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatos témában kérném a véleményüket: szlovák munkaerő-kölcsönző cégtől bérel egy magyar illetőségű kft., állandó magyar lakcímmel rendelkező munkavállalókat. Minimálbérre vannak bejelentve Magyarországon a bérbe vevő magyar kft.-nél. A minimálbér után a járulékokat a magyar bérbe vevő cég bevallja, és megfizeti a NAV-nak. A minimálbér után a nettó bért (85 000 forintot) a szlovák bérbeadó cég utalja a magyar illetőségű magyar kft.-nél dolgozó munkavállalónak. A bérbeadó szlovák cég a minimálbéren felül költségtérítés címén (pl.: 100 000 forinot) jövedelmet utal még az általuk bérbe adott magyar dolgozóknak. Ez a költségtérítés állítólag Szlovákiában adómentes, ezért a magyar dolgozó több jövedelemhez jut. A szlovák munkaerő-kölcsönző cég a költségtérítés címén utalt Magyarországon adózatlan jövedelmet beépíti a számlájába, amit a magyar illetőségű kft. felé havonta kiállít a munkaerő-kölcsönzésért. A számlarészletezőn a bér összege nagyobb – a költségtérítés címén kapott jövedelem összegével és a jutalékkal (a példa alapján összesen 185 000 forint plusz a kölcsönző cég jutaléka) – mint ami után Magyarországon bevallja és megfizeti az adót a magyar kft. A külföldről kapott költségtérítés után a sem a magyar illetőségű cég, sem a dolgozó nem fizet adót, járulékot egyik országban sem. A jövedelemkifizetés ezen formája szabályos? Köszönettel: Borbély Klára

Bt. indításával kapcsolatos információ Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék egy bt.-t alapítani. Már utánanéztem annak, hogy ez milyen költségekkel jár, illetve annak is, hogy katás, alanyi adómentes formát szeretnék választani (jó pár évig alatta fog maradni a bevételem a 6 millió forintnak). Jelenleg van főállásom, amellett szeretném indítani, így nem kéne járulékokat fizetnem az elején (csak akkor jelentkeznék be a cégbe kisadózóként, ha elkezdi a cég a működését). Célszerű lenne az idei év végén létrehozni a bt.-t, mert akkor jövőre már rendelkezne egy adóévvel, viszont csak jövő nyáron kezdeném el a tényleges tevékenységet. Mivel alanyi adómentes a cég, ezért nem kell áfabevallást készítenie. Gondolom, könyvelőt sem kellene addig fizetnem, mert az adóbevallás nullás lenne, nyártól pedig kisadózóként jelentkeznék be a cégbe a beltaggal együtt. Mivel így csak bevételi nyilvántartást kell vezetni, ezért könyvelőre a későbbiek során sem lenne szükség. Megoldható az, hogy így indítsam el a vállalkozást? Van ennek valami buktatója? Az alatt a fél év alatt, amíg a cég már megalakult, de még nem üzemel, milyen fizetési kötelezettségeim lennének, milyen költségek merülhetnek fel? A társasági adó és iparűzési adó ilyen esetekben hogyan kell kiszámítani? Ha nincs bevétele a cégnek, akkor nincs befizetési kötelezettség, ugye? A cégnek, ha jól tudom, kell, hogy legyen ügyvezetője. Ezt vállalhatom én a bt. kültagjaként úgy, hogy ezért nem kapok külön fizetést? Ezt megbízásos jogviszonyban kell tennem? Várom válaszukat! Segítségüket köszönöm!

Foglalkoztatás Kérdés

1/ Amerikai-angol tulajdonú és székhelyű vállalat kettős állampolgárt (holland-magyar) kíván foglalkoztatni, alkalmazotti jogviszonyban. A személy bejelentett magyar lakcímmel rendelkezik, és az év legnagyobb részét Magyarországon tölti. Munkája nem köti helyhez, mert a napi rutint skype-on, e-mailen stb. végzi el. Melyik országban kell megfizetnie az adókat és járulékokat? A külföldi cég átutalhatja-e a megállapodott bruttó fizetést az érintett személy magyarországi bankszámlájára, illetve ezzel mentesül-e a további járulékok megfizetése alól? A bruttó munkabér átutalása után a munkavállaló vállalja, hogy éves adóbevallásában bevallja a fizetésére háruló adókat, illetve járulékokat. Ez megvalósítható-e így? Amennyiben nem, kérem annak részletes leírását. 2/ Esetleg megbízásos alapon?

Szolgálati járandóság melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szolgálati járandóságban részesülő munkavállaló bruttó béréből milyen járulékokat kell levonni (10 %, 4 %,, 3 %, 1,5 %)? Köszönettel.

Bt. beltag, tb Kérdés

Egy betéti társaság beltagja kilépett az 1041-es nyomtatvány szerint 2016.06.28-án a társasági munkaviszonyból .Az üzlet, amelyre a bt. alakult, más vállalkozásnak lett bérbe kiadva. A beltagot új munkahelye csak 2016.07.10-én jelentette be, szintén az 1041-es nyomtatványon alkalmazottként. A közbeeső közel két hétben mi a jogszabály szerinti eljárás? Sehol nem volt ez alatt az idő alatt részmunkaidőben sem bejelentve az adott bt. beltagja. Tagként kell járulékot fizetni a minimálbérnek megfelelően? Válaszukat köszönöm.

Ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője az ügyvezetői teendőket munkaviszonyban, napi két órában el tudja látni. Más biztosítási jogviszonya nincs. Kell-e a kft.-ben a két órára arányosított minimálbér utáni járulékokon kívül mást fizetnie? Terheli-e őt minimális járulékfizetési kötelezettség? Mennyiben változtatja a választ az, hogy ez az ügyvezető a kft. tevékenységében egyébként személyesen közreműködik? Köszönöm.

Főállású anya vállalkozásának ezeket kell fizetnie Cikk

Főállású anya egyéni vállalkozást indít. Mi után kell a járulékot fizetni, a vállalkozói kivétje után? Illetve ha katát választ, havi 25 000 forintot kell fizetnie? Olvasónk kérdésére dr.Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.

Többes társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát elérő munkaviszony melletti társas vállalkozó (kft. ügyvezetője) táppénzre kerül. Kérdésem, hogy a táppénz első napjától – mivel a biztosítás szünetel a munkaviszonyában – főállású vállalkozónak minősül-e, és meg kell-e fizetni a teljes járulékot mindazok ellenére, hogy táppénzen van? Köszönettel:

Honvédségi járadékos kft-tagsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. 10 százalékos tulajdoni résszel rendelkező tagja a honvédségtől 25 év után szolgálati nyugdíjba került, jelenleg honvédségi járadékos. Munkaviszonya sehol nincs. A kft.-ben nem vezető tisztségviselő. Kell-e utána valamilyen járulékot fizetni? Köszönettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink