1672 találat a(z) ingatlan cimkére
Hatalmas adócsökkentések – előterjesztették Trump reformtervét
Cikk
Az amerikai képviselőház vezető republikánus politikusai előterjesztették a jelentős csökkentéseket előirányzó adóreformtervüket.
Megosztható-e az ingatlan-bérbeadás bevétele?
Cikk
Egy ingatlan tulajdonosa megoszthatja-e az ingatlan-bérbeadásból származó bevételét egy nem tulajdonos magánszeméllyel? Mármint meghatározhatja-e, hogy az ingatlan 50 százalékát a tulajdonos adja ki, a másik 50 százalékát a nem tulajdonos magánszemély (cserébe azért, hogy a nem tulajdonos személy keresi a bérlőket)? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.
Számlakulcs2
Kérdés
számlakulcs1 folytatása: felfüggesztett elemek tartószerkezeteinek elkészítését (ideérte valamennyi szükséges földmunkát, feltöltéseket, egyéb kőműves-, és szerelési munkát, beton és vasszerelési, állványozási és zsaluzási munkát, a lakóépület külső nyílásáthidalóinak beépítését, a beépítendő anyagok mozgatását és megmunkálását) b. a kiviteli terveken szereplő lakóépület teljes (külső és belső) víz-, hő és hangszigetelésének elkészítése, ideértve a homlokzati kőzetgyapot hőszigetelő rendszer felépítését, lábazati szigetelést, valamint a telekhatáron álló főfal polisztirol szigetelését is, az épület külső vakolatának elkészítése, színezése, a kapcsolódó állványozási munkákat, a beépítendő anyagok mozgatását és megmunkálását c. a kiviteli terveken szereplő lakóépület belső válaszfalazási munkái, belső nyílásáthidalók beépítése, belső vakolások elkészítése simított kivitelben, aljzatbeton készítése Ismételt válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Valler Rita
Ingatlanos beolvadó kft.
Kérdés
Egy 35 millió forint könyv szerinti értékű ingatlannal és 5 millió forint vagyonnal rendelkező belföldi kft. beolvad egy belföldi zrt.-be nem kedvezményezett átalakulással. A beolvadó kft. vagyonát nem értékelik át. A kft. végleges vagyonmérlegében-leltárában lévő lakóingatlan és készpénz könyv szerinti értéken kerül a befogadó zrt. vagyonába a beolvadás napjával. A kft. a beolvadás napjával minden bevallási és fizetési kötelezettségének eleget tesz és a beolvadás napjával megszűnik. A zrt. a befogadó megszerzi a lakóingatlant könyv szerinti értéken és az 5 millió forint készpénzt. Kérdések: Kell-e a befogadó zrt.-nek illetéket és áfát fizetni az ingatlan után? Kell-e a készpénz után valamit fizetni, illeték stb., ha igen, akkor miért, ha nem, akkor miért?
Katás vállalkozás alanyi adómentessége
Kérdés
Szeretném megtudni, hogyan alakul a katás egyéni vállalkozó alanyi adómentességének határa 2017-ben, ha vállalkozását 2017. nov. 1-jétől indítja, de magánszemélyként 2017. január 1-jétől havi 80 ezer forintért ingatlanbérbeadásból van jövedelme? Köszönöm
Ingatlanbérbeadás tételes költségelszámolással
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem kiadja az ingatlanát. A kiadást követően még néhány dolog beszerzésre került, hűtő, mosógép, ágy stb. Ezek egyedi értéke 100 000 forint alatt van. A havi bérleti díj 80 000 forint, erre az évre 09-10-11-12. hóra összesen 320 000 forint. A vásárolt bútorok értéke 400 000 forint (mind 100 000 forint alatti). Lenullázhatja-e az ezévi ingatlan bérbeadásból származó jövedelmét ezekkel a beszerzésekkel? Ami maradt költség, azt a jövő évi bevételnél figyelembe lehet-e venni? Köszönjük szépen a segítségét!
Ingatlanbérbeadás
Kérdés
Egy lakásnak két tulajdonosa van. Amit az egyik tulajdonos neve alatt bérbe adnak, ő állítja ki a számlát. A lakás közüzemi számlái a másik tulajdonos nevére szól. A tulajdonostársak nem házastársak, hanem élettársak. Ilyen esetben hogy történik a bevétel utáni adózás? Válaszukat előre is köszönjük.
Ingatlan bérlése munkavállalótól
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. ingatlant bérel egy munkavállalójától, akit havi öt órás részmunkaidőben foglalkoztat. Az ingatlant piaci áron bérli a kft., melynek ügyvezetője a munkavállaló édesanyja. Kérdésként merült fel, hogy egy esetleges adóellenőrzés során átminősítheti-e a NAV az ingatlan bérleti díját a munkavégzés ellenértékének, eszerint megállapítva a járulékokat, adókat? Válaszukat előre is köszönöm.
Ingatlan áfája, kivonás vállalkozásból
Kérdés
Egy egyéni vállalkozó főtevékenységként építőipari szolgáltatást nyújt. 2002-ben vásárolt egy vendéglő ingatlant, az áfát levonta. Ezen ingatlant kezdetektől bérbeadja áfával növelten (2008-ban is ezt választotta). Kérdés: 1. 2018-ra az ingatlan-bérbeadásra ki szeretne lépni az áfakörből, jár-e ez valamiféle áfát érintő kötelezettséggel? 2. Milyen módon lehet ezt az ingatlant kivonni a vállalkozásból és mint bérbeadó magánszemély, bérbe adni? Ha ezt ki lehet vonni, jár-e valamilyen adófizetési kötelezettséggel? 3. Ha a bérbeadást kivehetjük az egyéni vállalkozásból és átkerülne bérbeadó magánszemély kategóriába, akkor az építőipari szolgáltatásra választhatja-e a kata szerinti adózást? köszönettel!
Ezért nő a szupergazdagok száma
Cikk
Az emelkedő nyersanyag- és ingatlanáraknak köszönhetően nagyobb és gazdagabb lett tavaly a világ milliárdosainak klubja – mutatják a PwC adatai.
Számla áfakulcsa?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az új ingatlan építésével kapcsolatos. Ügyfelem egy magánszemély megrendelő részére épít 300 m2 -nél kisebb lakóingatlant. Az építés-szerelés egy részét végzi. Megrendelő az 5 millió forint áfát az anyag árából fogja visszaigényelni, melyet ő vásárol meg és bocsát a kivitelezők részére. Csok-ot nem kíván igénybe venni. Ilyen esetben 5 százalék, vagy 27 százalék áfával kell a számlát kibocsátani a kivitelezőnek a megrendelő felé? Köszönettel!
Ingatlanáfa-korrekció
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk új építésű lakóingatlanokat vásárol irodai használat céljára. Az ingatlanok tehát a vétel időpontjában lakóingatlanként vannak nyilvántartva, ezért az áfát nem vonjuk le. Viszont még idén szeretnénk hivatalosan átminősíteni irodává őket, mert ténylegesen irodaként lesznek használva. Ilyenkor mi az eljárás áfalevonás tekintetében? 1. Utólag a teljes áfa mégis levonható önellenőrzés keretében még idén? 2 Vagy csak az évenkénti áfakorrekciót tudjuk alkalmazni az áfa 1/20-a tekintetében? Ha a 2-es megoldás a helyes, akkor csak a jövő évben tudjuk a korrekciót először elvégezni, vagyis most a vásárláskor mindenképpen elbukjuk a vételár áfáját?
Ingatlanépítés
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társaság lakóingatlanok építésével foglalkozik. Az építkezés során az áram, a gáz és a vízszolgáltatóval szerződést kötött a társaság, mert mindhárom szolgáltatásra szükség van az építkezéshez. Hová kell könyvelni az áram-, a gáz- és a vízszámlát? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Judit
Ingatlanértékesités adózása, áfa és egyéb adók
Kérdés
Társaság magánszemélytől 2015. évben ingatlant (lakást) vásárolt. A magánszemély nem volt alanya az áfának. A társaság a Tao szabályai szerint évente 2 százalék értékcsökkenést számolt el. A vásárolt ingatlanon nem történt felújítás, az változatlan állapotban bérbeadásra került. Bérleti díj számlázása és pénzügyi rendezése folyamatosan megtörtént. A társaságnak pénzeszközre van szüksége, ezért az ingatlan felét magánszemélynek értékesíteni kívánja úgy, hogy a vevő első lépésként az ingatlan 5o százalékát kívánja megvásárolni, a másik felét díj ellenében bérelni fogja. Mivel az ingatlan lakás, nem volt áfa visszaigénylési jogosultság, A jelenlegi értékesítésnél sem kívánnak áfát felszámítani. A bérleti díj áfásan került megállapításra. A vevő, aki egyébként az új bérlő, kötelezettségvállalás nélkül vélhetően néhány év múlva meg kívánja vásárolni az ingatlan másik felét. Milyen adófizetési kötelezettségek jelennek meg abban az esetben ha a társaság év végén, 2018. január 1-jére kijelentkezik, az áfakörből. Szíves válaszukat köszönöm Számmester Kft.
Ingatlannal rendelkező magyar zrt. svájci tulaj illetékfizetése
Kérdés
Egy magyar zrt.-nek 2008 óta két 50 százalékos részvénytuljdonosa volt. 2017-ben az egyik tulaj beolvadt Svájcban a másik tulajba, aki így 100 százalékos tulaj lett a magyar ingatlannal rendelkező társaságban. Kérdés: kell-e illetéket fizetnie? A kérdés azért merül fel, mert az illetéktörvény 19. § (5 )bekezdése szerint az öt évnél régebbi 2010. év előtt szerzett tulajdonrész után nem kell megfizetni az illetéket esetünkben. De az Art. 6. § (3) bekezdés szerint a beolvadt társaságnak is volt ilyen joga és a jogutódot is megilletik a jogelőd jogai beolvadásnál. Így tehát nem kellhet illetéket fizetnie az új 100 százalékos részvénytulajdonosnak. Ez az illetékcsökkentési kedvzmény azért illeti meg a jogutód svájci céget, mivel a tulajdonát 2010 előtt, a törvény megjelenése előtt szerezte?