hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Az ingatlanalapok illetéke – ezek a szabályok

  • adozona.hu
2

Az illetéktörvény az ingatlanforgalmazási célú vagyonszerzésekre vonatkozó specifikus illetékrendelkezések körében kifejezetten az ingatlanalapokra vonatkozó szabályt is meghatároz.

Az ingatlanalapok

A befektetési alapok általános jellemzője, hogy több befektetőtől annak érdekében kapnak tőkét, hogy azt meghatározott befektetési politikának megfelelően fektessék be ezen befektetők javára [az Európai Parlament és a Tanács 2011. június 8-ai 2011/61/EU irányelve].

A befektetési alapok – az általuk megszerezhető elsődleges eszközök alapján – ingatlanalapként is működhetnek az értékpapíralap, kockázati tőkealap vagy magántőkealap mellett.

Az ingatlanalapok sajátossága, hogy befektetési jegyeik (az értékpapíralaphoz hasonlóan) szakmai és lakossági befektetőknek egyaránt forgalmazhatóak. Amennyiben az ingatlanalapot nyilvános befektetési alapként hozták létre, legkisebb induló saját tőkéje egymilliárd forint, zártkörűen létrehozott befektetési alap esetén pedig ötszázmillió forint.

Ingatlanalap kezelése esetén a befektetési alapkezelő akkor kaphat befektetési alapkezelésre engedélyt, ha rendelkezik legalább háromszázezer euró induló tőkével [a kollektív befektetési formákról és kezelőikről, valamint egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2014. évi XVI. törvény]. 

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja az ingatlanalapok ingatlanszerzésére vonatkozó illetékszabályt, az ingatlanalapok vagyoni betétszerzésére vonatkozó illetékszabályt, valamint a kapcsolt vállalkozások illetékmentességének érvényesítésére és a külföldi ingatlanalapokra vonatkozó főbb előírásokat!

A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (2)
adózóna.hu

Kedves Olvasónk!

A cikk a szerző saját szakmai véleményét tükrözi, vagyis nem hivatalos állásfoglalás.

Üdvözlettel: az Adózóna csapata

biztosez

Ez csak az Ön álláspontja vagy a NAV-é is? Ugyanis nekünk többször is ezzel ellentétes írásbeli állásfoglalást adtak ki, azaz úgy foglaltak állást, hogy szerintük alkalmazható a 200 millós felső határ.

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Irodaépületen reklámtábla elhelyezése

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Illetékmentesség apport esetén

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink