1369 találat a(z) gyed cimkére
Gyed, gyes mellett több részmunkaidős foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Olyan kérdésem lenne, hogy a feleségem jelenleg gyeden van az első kisfiunkkal, aki most (2015. 09. 26-án) lesz 2 éves így gyes fog utána járni. A gyest külön igényelni kell a gyed után, vagy automatikusan folyosítják? Jelenlegi munkahelyén 8 órás munkaviszonyban van alkalmazásban, ahol szeretne felmondani, és utána pedig szeretne elkezdeni dolgozni kettő cégnél részmunkaidőban (az egyik helyen napi 6 órában, a másiknál napi 2 órában). Ebben az esetben jár neki a gyes? Illetve mi történik, ha esetleg újra terhes lesz, mi alapján számítják majd a táppénzt és a gyed/csed alapját? Előre is köszönöm a választ!
Csedre jogosultság OKJ-tanfolyam után Kérdés
Tisztelt Szakértők! Csed és gyed igénylésével kapcsolatban az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a nappali tagozaton felsőfokú szakképzésben (OKJ-tanfolyam) résztvevő személy esetén figyelembe lehet-e venni 180 napot biztosítotti jogviszonyként? A képzésen 2 évig folyamatosan részt vett, ez idő alatt egészségügyi ellátásra, családi pótlékra és diákigazolványra folyamatosan jogosult volt. Tehát jogosult-e csedre és gyedre olyan személy, aki nappali tagozaton 2 évig folyamatos felsőfokú szakképzés után még plusz 185 napos munkaviszonnyal rendelkezik? (A tanulmányai befejezését követően 3 hónapon belül létesített munkaviszonyt, de a szülésig csak legfeljebb 210 nap munkaviszonya lesz, ehhez kellene még érvényesíteni a hallgatói jogviszony esetén figyelembe vehető 180 napos biztosítási jogviszonyt.) Köszönettel, Kovács Éva
Szabadságmegváltás kifizetése gyed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 8 hónapos várandós munkavállalónk határozott idejű munkaviszonya 2016. 10. 31-én jár le. A szülés várható időpontja 2015. 10. 24. A munkavállalónak a gyed ideje alatt szűnik meg a munkaviszonya, és ezzel kapcsolatban a munkáltató a megszűnés napjával kifizeti részére a szabadság megváltást. Kérdésem, ha a szülés napjának csúszása esetén, még nem lesz egy éves a munkavállaló gyermeke a munkaviszony lejártakor, ez mennyiben érinti a munkavállaló gyedre jogosultságát, ha ez idő alatt kapja meg a szabadságmegváltást? Továbbá van-e a munkáltatónak az OEP felé bármilyen kötelezettsége, amelyben jelzi, milyen jogcímen fizeti a munkavállalója számára a munkaviszonyból származó jövedelmet (a megszokott '08-as bevalláson felül)? Válaszukat nagyon köszönönöm. Tisztelettel B.Gy
Csedre jogosultság Kérdés
Dolgozó 2014. 10. 15-étől részmunkaidős munkaviszonyban áll 2015. 04. 01-jén szül, előtte 2014. 09. 01. - 2014. 10. 14-ig megbízással volt biztosított, 2013. 12. 09. - 2014. 04. 25. között társas vállalkozóként volt,biztosított. 1999. 08. 05-étől főállású munkaviszonya van, melyben 2013. 10. 21-étől fizetés nélküli szabadságon van Kaphat-e csedet vagy gyedre jogosult tud lenni?
Csed-gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az új házas fiatalasszony a maximálisan adható – bruttó 147 ezer forint – gyedjogosultságot szeretné elérni. Remélhetőleg 7-8 hónap múlva szül. Nappalin 3 évet járt eddig egyetemre. 2014. 02. 01.- 2014. 12. 31-éig egyetem mellett heti 20 órában dolgozott. Mit tegyen? 1) Évhalasztást kér, és 8 órás állásban havi 210 000 forintos alkalmazás? 2) Beíratkozik az új tanévre, és az egyetem nappali tagozata mellett 4 órás állásban helyezkedik el 210 000 forint havi fizetésért? Hogyan jön ki a szükséges, 2 éven belüli 365 nap és a folyamatos, minimum 180 nap munkaviszony? Milyen buktató lehet, amit el kell kerülni?
Nyugdíj: amikor ront az összegen az alacsony kereset, és amikor nem Cikk
A kereset nagysága nagyobb súllyal befolyásolja a nyugdíj összegét, mint a szolgálati idő, azonban nem hagyhatók figyelmen kívül azok az időszakok, amikor alacsony volt a kereset. Kivéve a kivételeket.
Kapható-e egyidejűleg gyed és táppénz? Itt a válasz Cikk
Jogosult lehet-e egyidejűleg gyedre és táppénzre is a kismama? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakérőt válaszolt.
Táppénz, csed, gyed: így változtak-változnak a szabályok Cikk
Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira – azaz a táppénzre, a csecsemőgondozási díjra, valamint a gyermekgondozási díjra – vonatkozó szabályokat az idén többször is módosították. Az alábbiakban időrendi sorrendbe szedve összefoglaljuk a főbb változásokat, beleértve a 2016. január 1-jén életbe lépőket is.
Gyed extra táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni: van egy kismama, aki gyeden van, de jön a második baba. Visszajönne dolgozni(gyakorlatilag pár nap szabadságról lenne szó), de utána szeretne rögtön 9-es kóddal keresőképtelen is lenni....Lehet-e ez, egyáltalán jár-e neki táppénz és gyed is? Ha igen, mennyi? Illetve jogosult lesz-e csedre (TGYS)? Segítségét előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozói tevékenység csed (régi tgyás) alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egyéni vállalkozóként működött, jelenleg tevékenységét szünetelteti, mivel babája született. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben az ingatlan-bérbeadást magánszemélyként folytathatja-e, mivel van egy lakása, amit kiadott albérletbe. Ez befolyásolja-e a csed, későbbi gyed jogosultságát? Válaszát előre is köszönöm.
Ügyvezető tgyáson és gyeden Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezető, amennyiben egy kft.-ben (kiegészítő tevékenységet nem folytató) társas vállalkozóként van jelen, és szeretne tgyásra, majd azt követően gyedre menni, ezen időszak alatt elláthatja-e a mostani ügyvezető díjazás nélkül a működéshez szükséges minimális teendőket, melyeket otthonról is tud intézni? Előre is köszönettel.
Csed, gyed, táppénz: módosult a kormányrendelet Cikk
Több ponton változtak július 22-étől az egészségbiztosítási törvény végrehajtására vonatkozó 217/1997 számú kormányrendelet szabályai. A módosítások egy része az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira, azaz a táppénzre, a csecsemőgondozási díjra és gyermekgondozási díjra vonatkozik, az alábbiakban ezeket részletezzük.
Csed, gyed jogosultság veszélyeztetett terhesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy az alább levezetett munkaviszony alapján jogosult leszek-e csedre és gyedre, ha igen, akkor milyen jövedelem alapján fogja az OEP megállapítani a pénzbeli járandóságomat, illetve, ha táppénzre megyek? 2014. július 29-2015. 06.17-ig 8 órás munkaviszonyban 2014-ben a havi alapbérem 102 000 forint, túlórákkal együtt 130 000 forint. 2015. évben az alapbérem 120.000 forint, túlórákkal együtt 140-150 000 forint között volt. A munkaviszonyom 2015. 06. 17-én megszűnt. 2015. 06. 18-án új munkaviszonyban állok a mai napig (8 órás, 122 000.forint a bruttó bérem). Közben kismama lettem. Én nem szeretnék elmenni táppénzre, de az orvosom ragaszkodik hozzá, hogy augusztus elején elmenjek, mivel ikreket várok éa magas a vérnyomásom is. A szülés várható időpontja 2016. január 22., de lehetséges, hogy – ikerterhesség miatt – már 2015-ben megszületnek a gyermekeim. Előre is köszönöm válaszukat.
A csed és a gyed alapja Cikk
Milyen időszakot kell figyelembe venni a csecsemőgondozási díj (csed), illetve a gyermekgondozási díj (gyed) alapjaként? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.
Csed és gyed alapja Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló biztosítási jogviszonya 2013. 10. 05-től folyamatosan fennáll. Jelenlegi, járulékalapot képező munkabére 500 ezer forint/hó. Gyermeket szeretne, s úgy tervezi, hogy az utolsó 3 hónapban részmunkaidősként dolgozna, havi 250 ezer forint/hó bérért. Ha mondjuk 2016. 04. hóban szül, és a gyermek születése napjával veszi igénybe a csedet, jól értelmezem-e, hogy mivel a jogviszony kezdetét megelőző 3 hónap, a hó utolsó napjától visszaszámított 180 nap átlaga 500 ezer forintt, ez lesz a csed alapja, függetlenűl attól, hogy az utolsó három hónapban részmunkaidőben 250 ezer forint/hó volt a bére? A gyed alapja pedig a gyed maximumösszege lesz. Ha a gyed, illetve a gyes időtartama alatt ismét szül, mi lesz a csed alapja? Együttműködését köszönöm.