1378 találat a(z) gyed cimkére

Kata gyed, gyes alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kétgyermekes kismama rendelkezik 36 órás munkavisszonnyal. Most fizetés nélküli szabadságon van, gyed, illetve gyes igénybevétele miatt. Szeretne katás egyéni vállalkozást indítani. Legyen kedves segíteni, hogy főállású katába vagy 36 órás munkaviszony melletti katába jelentkezzen be? Köszönettel.

Csed, gyed II. Kérdés

Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! Köszönöm a katás egyéni vállalkozó csed-gyed kérdésemre adott válaszát: http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_16_csde_gyed_ihp A válasz 3.) pontja szerint jól értem, hogy a két éven belüli 365 napos biztosításnak jogviszonyonként kell fennállnia, és nem úgy, ahogy én értettem: 2013.06.10-2017.11.30-ig katás egyéni vállalkozóként biztosított, majd 2017.12.01-2018.02.28-ig munkaviszonyban biztosított, azaz megvalósul a 2 éven belüli 365 napos biztosítás? A válasza alapján kérdezem: Ha a katás vállalkozó 2017.05 31-én kilép a kata alól, és belép egyéni vállalkozóként az szja alá, majd 2017.06.01-től a 2018.02.28-ai szülésig 255 ezer forint kivét után fizeti a járulékot, akkor jól gondolom-e, hogy az egyéni vállalkozói jogviszonyában van két éven belül 365 nap biztosítása, a 180 nap jövedelmet 2017.11.30-tól visszafelé nézik, 2017.06.01-2017.11.30. között 183 nap, így 255 ezer forint lesz a csed és a gyed alapja, ennek 70 százalékát, bruttó 178 500 Ft/hó csed-gyed ellátást kapna? Jól tudom, hogy a gyedben részesülő nem katás egyéni vállalkozó a gyermek egyéves kora után dolgozhat a vállalkozásában, és mentesül a havi minimális járulékfizetési kötelezettség alól, a szochót, illetve a járulékait csak a tényleges kivétje után kell megfizetnie? Visszatérhet-e a gyed folyósítása alatt az anya a kata alá, érinti-e ez a folyósított gyed összegét? Segítségét előre is köszönöm.

Gyeden lévő munkavállaló felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyeden lévő munkavállalónk jelezte felénk, hogy a gyed folyósítását megszüntette, és kéri munkaviszonyának megszüntetését. A munkavállaló 2011 júliusától alkalmazottunk, 2013. április hónaptól kezdve volt táppénzen, gyesen, gyeden. Segítségét szeretném abban kérni, hogy a szabadságával hogyan kell helyesen eljárni, kiszámolni, illetve jár-e neki végkielégítés, és ha igen, akkor mennyi!? Társaságunk még nem találkozott ilyen esettel, és mindenképp szeretnénk hivatalosan eljárni. Intézkedését előre is köszönöm! Tisztelettel: Fedor Krisztina

Csed, gyed Kérdés

2013.06.10. óta katás, főállású egyéni vállalkozó nő gyermekvállalást tervez, a szülés tervezett időpontja 2018. február. 2013.06.10. óta folyamatos a biztosítása, 2013.06.10-től, jelenleg is a havi 50 ezer forint tételes adót fizet. Kérdésem: mennyi lenne a csed és a gyed bruttó összege az alábbi esetekben: 1.) A szülési szabadság kezdetéig (2018. január hó) havi 50 ezer forint tételes adót fizet. 2.) 2017. április hónaptól a szülési szabadság kezdetéig 75 ezer forint tételes adót fizet. 3.) 2017. november 30. napjáig 50 ezer forint tételes adót fizet, majd 2017. november 30. napjával szünetelteti a vállalkozását, és 2017.12.01. napjától munkaviszonyban dolgozik, havi bruttó bére 260 ezer forint. 4.) Változik-e a csed, illetve a gyed összege, ha a fenti munkaviszony 2018. március 31. napjával megszűnik? Előre is köszönöm.

Vállalkozás gyed mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy egy jelenleg gyed-en lévő kismama ha egyéni vállalkozást indítana egy pályázat miatt, abban az esetben a gyed, illetve ezt követően a gyes változatlan formában jár-e neki tovább. Illetve, hogy ezen ellátások mellett főállású vállalkozónak minősül-e és így hogy alakulnak a járulékfizetési kötelezettségei? Illetve olyan információt olvastam, hogy ha nem személyesen látja el a vállalkozásban a feladatokat, akkor nem kell járulékot fizetnie az ellátásokkal fedezett időszakra. Ez kivitelezhető úgy, hogy megbízási vagy munkaszerződés keretében foglalkoztat valakit? Ha igen, akkor itt van-e foglalkoztatási minimum-korlát (akár időtartamban akár díjazásban), vagy egyszerűen ha nem szerez adott időszakra bevételt, akkor az is felmentést jelent a személyes közreműködés alól? Válaszát előre is köszönöm!

Jogviszonyok és járulék Kérdés

Egy főállású egyéni vállalkozó gyeden van jelenleg. Alkalmanként kisegítene egy vállalkozásnál egyszerűsített foglalkoztatottként. A saját vállalkozását nem folytatja. Ez járható út? Ő kozmetikus és egy másik kozmetikus egyéni vállalkozónál dolgozna alkalmanként. Válaszukat előre is köszönjük.

Szüneteltetés Kérdés

Egy főállású egyéni vállalkozó jelenleg gyedet kap. Ha szüneteltetné a vállalkozását a gyed ideje alatt, akkor megszűnne a gyede? Válaszukat előre is köszönjük.

Egyéni vállalkozó és gyed, gyes Kérdés

Egy egyéni vállalkozó gyed, illetve a gyed letelte után gyes mellett szeretné folytatni személyesen a vállalkozását. Milyen járulékfizetési kötelezettsége keletkezik? Válaszukat előre is köszönjük.

Utólag kérelmezett gyed miatti járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft. ügyvezetője 2016.11.15-étől elvileg jogosult lett volna a gyedre, mivel lejárt a csedre való jogosultsága. Sajnos azonban a gyed folyósításával kapcsolatos kérelmet csak 2017.02.12-én nyújtotta be az OEP-hez. Közben elkezdett személyesen közreműködni. Kérdés, hogy 2016.11.15-étől kezdődően kellett volna járulékokat fizetnie a személyes közreműködés miatt? Jövedelmet nem vett fel egyébként. Ha utólag folyósítják neki a gyedet, akkor azt ugye 2016.11.15-étől fogják visszamenőleg és visszamenőleg mégis mentesülne a járulékok fizetése alól, vagy csak a gyed folyósítás tényleges megkezdésétől mentesülne járulékfizetés alól? Mi lesz ez esetben a gyed folyósításának kezdő napja, amelytől a társas vállalkozás mentesül a járulékfizetés alól?

Munkaviszony megszüntetése gyed alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A gyeden lévő anyuka fizetés nélküli szabadságon van. Munkáltatója szeretné megszüntetni a munkaviszonyát. Kérdésem, hogy megteheti-e, illetve, ha a munkáltató egyéni vállalkozó és befejezi a tevékenységét, milyen kötelezettsége van a gyeden lévő munkavállalóval szemben? Köszönettel várom válaszukat.

Kata – gyed – csed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés megválaszolásában kérném a segítségüket: 40 órás munkaviszonnyal rendelkező kismama gyeden van és belekezd egy katás egyéni vállalkozásba. Havi bevétele van a vállalkozásából. Kérdés: Mekkora összegű katát kell fizetnie? Ezt követően szül még egy gyereket, csedet kap, a vállalkozása megmarad és tovább szeretné azt folytatni. Kérdés: Teheti-e ezt csed mellett? Ekkor mennyi katát kell fizetnie? Az eredeti 40 órás munkaviszonya mindvégig megvan, az ellátásokat az után a munkaviszonya után kapja mindvégig. Köszönettel: Előfizető

Csed, gyed, gyes, katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó szülni fog. Ő a csed ideje alatt nem dolgozhat, viszont megéri számláznia. Működik az az elképzelés, hogy a szüléstől 24 hétig gyes ellátást igényelne, majd a gyermek két éves koráig gyed ellátást, azt követően újra gyest, az egyéb feltételek megléte esetén természetesen. Tehát a jelenlegi rendelkezések alapján az induló gyes után jogosult lesz-e a gyedre? A havi 50 000-eket megfizetné végig. Köszönettel: Szőnyi István.

Gyed, gyes melletti társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy kft.-t (amely kávézó üzemeltetésével foglalkozik), most vásárolt meg két hölgy, így mindketten tulajdonosok, vezető tisztségviselők lettek, amelyet a társasági szerződés alapján megbízási jogviszonyban láthatnak el. Az egyik hölgy gyeden, a másik hölgy gyesen van, a korábbi munkaviszonyukra való tekintettel. A korábbi munkaviszonyukat az ellátás leteltével fel kívánják mondani. Az ügyvezetésen kívül mindketten napi 4-4 órát szeretnének dolgozni a kávézóban. Kérem, segítsenek, hogy milyen jogviszony kóddal kéne őket bejelentenem a 1041-es nyomtatványon és milyen járulékfizetésük keletkezik? Ha jól gondolom, akkor a gyesen lévő hölgynek társas vállalkozóként fennáll a minimum járulékfizetési kötelezettsége. Amennyiben társas vállalkozóként megfizeti a minimum járulékot, úgy ő bármennyit dolgozhat a kávézóban? Válaszát előre is köszönöm!

Gyed/gyesről visszatérő utáni szochokedvezmény érvényesíthetősége Kérdés

A gyes/gyesről visszajövő, illetve abban részesülő (folyósítás alatti) foglalkoztatás esetén a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető kedvezmény legkorábban mikortól érvényesíthető, ha a foglalkoztatás kezdete 2016.01.02., a dolgozó kérésére a folyósító szerv által kiállított hatósági bizonyítvány kelte 2016.09.06., az ellátás folyósításának várható lejárata: 2017.06.23. Az adókedvezmény igénybevételének kezdete (figyelemmel a 462/D § (5)-(6)-ra): a. 2016.09. hó( 9. havi bér után), mert az a hatósági bizonyítvány kelte, ekkor teljesül az igazolás birtokában feltétel, vagy b. 2016.08. hó (8.havi bér után), mert a bevallás beadási határidejéig (2016.09.12.) a hatósági bizonyítvány már rendelkezésre áll, vagy c. visszamenőleg önellenőrzéssel 2016.01.02-től, mert az a foglalkoztatás kezdete, és önellenőrzés lévén nem gond, hogy a vonatkozási időszakban még nem áll rendelkezésre igazolás?álaszukat várva, Köszönettel:

Egyéni vállalkozó gyed melletti munkavégzése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Főállású evás egyéni vállalkozó jelenleg gyesen van. Gyed mellett munkavégzés folytatott, kellett-e járulékot fizetnie? Várom válaszukat. Köszönettel: Mrena Tiborné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink