1369 találat a(z) gyed cimkére
Gyed melletti ügyvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett a várandós kismama tag és ügyvezető egy kft.-ben, személyesen közreműködik. A kérdésem pedig a következő: a 36 órát meghaladó munkaviszony esetében gyeden van, akkor a saját kft.-ben a személyes közreműködés esetén fennáll-e a járulékfizetési kötelezettség? Válaszát nagyon szépen köszönöm!
Gyed számítása második gyermeknél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Első gyermek születése: 2016.02.10., a második gyermek várható születése 2019.02.10. előtt (az első gyermek születését követő három éven belül). Az első gyermek várhatóan 2018.02.01-én elkezdi a bölcsődét, az édesanya nem folytat kereső tevékenységet, nem megy vissza dolgozni, de megmarad a munkaviszonya a foglalkoztatóval (2019.02.10-ig fizetés nélküli szabadságon van). Így a szülő 2018.02.01-2018.02.10. között nem jogosult a gyermekgondozási díjra. Ezt követően 2018.02.11-től gyermekgondozást segítő ellátásban részesül. Kérdés, hogy ebben az esetben mi alapján számítják ki a második gyermek után járó csecsemőgondozási díj összegét? A korábbi (első gyermek megszületése előtt folytatott) keresőtevékenység alapján kiszámított díjat állapítják meg, vagy ezt az összeget befolyásolja, hogy 2018 februárjában 10 napig nem jogosult gyermekgondozási díjra? Azaz ebben az esetben alkalmazható-e a 1997. évi LXXXIII. törvény 42. § (4a)[1] bekezdése, miszerint tekintettel a 4(b) [2]bekezdésben megfogalmazott korlátozásra?
Kismama ellátásai Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Várandós munkavállalónk júniusban fog szülni. Cégünknél 4 órás munkaviszonyban áll, 2015.09.14-től folyamatosan. Egy másik cégnél szintén van egy 4 órás állása 2017.06.01-től folyamatosan. Szülés előtt – áprilistól – szeretne táppénzre menni. Mi lesz a csed és a gyed alapja? A táppénz időszaka befolyásolja az ellátások összegét, vagy a munkabére alapján állapítják meg azt? Köszönettel: Nagyné
Csed, gyed összege Kérdés
A lányom több mint 2 éve napi 2 órában van bejelentve, 35 000 Ft /hó munkabért kap. Állapotos lett, a szülés várható időpontja 2018. 05. 22. 2018. 02. 01-jétől felvenném heti 40 órás munkaviszonyba 250 000 Ft-ért, mellette a 2 órás is megmaradna 40 000 forinttal. Kérdésem: mennyi lenne a várható csed és gyed? Hogyan jár jobban, ha marad a 2 órás munkaviszonya vagy nem? Esetleg ha szünetelő katás egyéni vállalkozását újraindítaná a 75000 Ft-os emelt katával?
Egyéni vállalkozó kismamát megillető ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, segítsen megállapítani a kismamát megillető ellátásokat és azok alapját az alábbi szituációban: - Főállású katás egyéni vállalkozó volt 2016.10.13-tól 2017.06.30-ig. - Ezt követően kilépett a katából és 36 órát meghaladó munkaviszonya volt 2017.07.01-től 2017.10.16-ig. A munkaviszony alatt 5 nap táppénz volt. - 2017.10.17-től szünetelteti az egyéni vállalkozását, máshol nincs biztosítása. A babát 2018.08. hóra várja. Ha most befejezi a vállalkozás szüneteltetését, jogosult lesz-e táppénzre, csedre, gyedre? Hogyan kell kiszámítani az ellátások alapját? Ha egyéni vállalkozóként csak a minimumjárulékot fizeti, de nem veszi ki jövedelemnek, akkor az nem minősül tényleges jövedelemnek? Ha a baba születése előtt elmegy táppénzre, akkor a táppénz időszaka a csed igénylésnél beleszámít az igénylést megelőző 180 napi folyamatos biztosítási jogviszonyba? Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Így változott több, a családokat érintő szabály Cikk
Több jogszabály is változott január 1-jétől, amely közvetlenül érinti a családokat – hívja fel a figyelmet összefoglalójában az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Táppénz, csed, gyed könyvelése, kifizetőhelyen Kérdés
Tisztelt Szakértő, A következőben kérném segítségét: kifizetőhelyként a munkavállalóinknak a kormányhivatalok helyett számoljuk ki, számfejtjük és utaljuk a fent nevezett ellátásokat. Helyes, ha Így könyveljük ezeket: T362-K471 ellátások előírása T362-K96 1%-os költségtérítés előírása T471-K384 munkavállalónak utalás T384-K362 Kormányhivatal utalja az összeget Köszönettel.
Módosulnak a gyermekvállaláshoz kapcsolódó ellátások Cikk
2017 decemberében két olyan jogszabályt is kihirdettek, amely az anyasági támogatással, a csecsemőgondozási díjjal, a gyermekgondozási díjjal kapcsolatos szabályokat módosította. Az alábbiakban a fenti ellátásokra vonatkozó fontosabb változásokat ismertetjük.
Gyed-igény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkatársunk felesége igényli jelenleg a gyedet. Arra gondoltak, hogy a feleség visszamondja visszamenőleg 6 hónarpa a gyedet, vissza is fizeti, és a férj szeretné megigényelni visszamenőleg 6 hónapra (mondván, hogy jobban járnak). Kérdésem, hogy lehetséges-e visszamenőleg "cserélni" a gyedet igénylő személyét? Jogos igénybevétel esetén lehet-e élni ezzel a lehetőséggel? Válaszát köszönöm
Korábban fizetik a januári családi pótlékot, a gyest és a gyedet Cikk
Még karácsony előtt megkapják a jogosultak a januárban esedékes családtámogatásokat, azaz a családi pótlékot, a gyermekgondozási segélyt (gyes) és a gyermeknevelési támogatást (gyed) – jelentette be Novák Katalin család- és ifjúságügyért is felelős államtitkár.
Gyed egyéni vállalkozás – munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg a főállású munkaviszonyomban gyeden vagyok. A munkaviszonyom mellett van egy egyéni vállalkozásom is, jelenleg mellékállásban. Pályázati vállalás miatt 2018-től főfoglalkozású egyéni vállalkozónak kell lennem. Ehhez a munkaviszonyomban a napi 8 órás munkaviszonyt módosítani kell? Milyen nyomtatványokat kell benyújtanom?
Fizetés nélküli szabadság idejére járó szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozatlan idejű munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállaló nő szülés után – 2017.12.21-ig – igénybe veszi a csedet, majd ezt követően fizetés nélküli szabadságot igényel a gyermek 3 éves koráig. Kérdésem, hogy a fizetés nélküli szabadság első 6 hónapjára jár-e fizetett szabadság az anyának, ha a gyedet, illetve várhatóan a gyest is az apa (férj) veszi igénybe? Köszönöm.
Járulékfizetések Kérdés
T. Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft. (alakult 2016. áprilisban) az ügyvezető 36 órás munkaviszonyban dolgozik egy cégnél. 2015. októbertől gyeden, majd gyesen van. 2016. októberben mint főállású katás egyéni vállalkozó jelentkezett be. Ezidáig megfizette az 50 ezer forint katát. Hogyan kellett volna bejelentkeznie és hol, mennyi járulékot kellene fizetnie? Módosítani kellene-e a bejelentőket? Válaszát előre is köszönöm.
Külföldről hazatelepülő kismama Kérdés
Fél éve külföldön dolgozó nő babát szeretne és úgy döntött, hogy itthon szeretné megszülni és nevelni leendő gyermekét. Milyen lehetősége van arra, hogy csedet, gyedet, gyest igényeljen?
Passzív gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyeden lévő munkavállalónk munkaköre – a munkáltatónál történt létszámleépítés és átszervezés miatt – megszűnt. A kismama talált egy számára megfelelő álláslehetőséget, ezért kérte a fizetés nélküli szabadsága és a gyed megszüntetését (nem gyed extrás volt). A gyed utolsó napja utáni mukanapon közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonya, kifizetésre került minden járandóság, ami egyébként megillette volna a munkáltatói felmondásnál. A kérdésem az lenne, hogy a gyedet nekünk kellene-e passzív gyedként továbbfolyósítani, vagy a folytatólagos igazolás kikérésével a következő (tb-kifizetőhely) munkáltató is folyósíthatná? Szerintük erre nincs lehetőség, mivel a cégünk nem szűnt meg, nekünk kell tovább folyósítani az ellátást. Válaszukat előre is nagyon köszönöm.