404 találat a(z) fizetés nélküli szabadság cimkére
Fizetés nélküli szabadság gyet idejére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyesen lévő munkavállalónk fizetés nélküli szabadsága meghosszabbítható-e, ha 3 kiskorú gyermekkel gyetet igényel, és nem veszi fel a munkát. A fizetés nélküli szabadságát milyen jogcímen kérheti? Köszönöm Temesvári Éva
Táppénz lakhelyelhagyási tilalom alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő problémával fordulok Önökhöz. Munkavállalónk 2016.03.30-án előzetes letartóztatásba került. Munkaviszonyát nem szüntettük meg, a szabadságok kiadása után fizetés nélküli szabadságra vettük. Jelentettük, hogy szünetel a jogviszonya 2016.05.07. óta. December 8-án kiengedték az előzetes letartóztatásból lakhelyelhagyási tilalommal. A lakhely és a munkahely ugyanabban a kerületben található. 2016.12.09-től kiírta az orvos keresőképtelen állományba. A kérdésem az lenne, hogy 15 nap betegszabadság jár neki vagy arányosítani kell, levonva a fizetés nélküli szabadság időtartalmát?Illetve táppénz esetén (kifizetőhely vagyunk) mi lesz majd az irányadó időszak és a táppénz mértéke? Válaszukat előre is köszönöm!
Fizetés nélküli szabadság szabadság helyett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy cég, ahol december 1-jétől alkalmaznának egy dolgozót. A cégnél 12. 21-étől mindenki szabadságon lesz, sajnos az új dolgozónak – mivel most létesített munkaviszonyt – nincs annyi szabadsága. Ebben az esetben a munkáltató adhat neki rendkívüli fizetés nélküli szabadságot?! A Mt. nem tartalmaz erre való hivatkozást, nem szeretnénk erre az időszakra szüneteltetni a biztosítási jogviszonyát. Erre szeretnénk valami megoldást! Segítségét előre is nagyon köszönöm!
Csed jogosultság passzív gyed után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő. Kismama 2015. 02. 11-én született gyermekével jelenleg (passzív) gyeden van. Munkaviszonya 2015. 10. 31-én megszűnt, 2015 11. 01-től gyedet kap, 2017. 02. 11-ig, amikor 2 éves lesz a gyermeke. Ismét terhes. A szülés várható időpontja: 2017. május Amennyiben 2016. 10. hótól munkaviszonyba állt (melyben fizetés nélküli szabadságon van), ez a jogviszony beszámít-e a csed igényléséhez szükséges 365 napos biztosítási jogviszonyba? Amennyiben a gyed lejárta után áll munkaviszonyba, jogosult lesz-e a második gyermekével csedre és gyedre? Válaszát előre is köszönöm!
Gyed melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egyéni vállalkozó gyeden van 2017. januárig, de elhelyezkedett 2016. novemberben 36 órát meghaladó munkaviszonyban, ilyen esetben a fizetés nélküli szabadságát meg kell szüntetnie a munkaviszonya miatt? Válaszát köszönöm.
36 órás foglalkoztatás megítélése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy egyéni vállalkozó a munkaviszonyában fizetés nélküli szabadságon van gyermekgondozás miatt –gyes folyósítása –, és emellett az egyéni vállalkozásában személyesen közreműködik, akkor az egyéni vállalkozásban főállású egyéni vállalkozónak minősül, és 21-es kódot kell megadni a bevallásban vagy 36 órás foglalkoztatás melletti egyéni vállalkozónak minősül, és csak a tényleges jövedelem után kell megfizetni a járulékokat, a bevallásban a kód pedig 26-os? Köszönöm a választ.
Fizetés nélküli szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló fizetés nélküli szabadságot kért gyermeke 2 éves koráig. Helyére erre az időre (határozott idejű munkaszerződéssel, a kismama fizetés nélküli szabadságának lejártáig) vettek fel dolgozót. A kismama korábban vissza szeretne jönni mielőtt a pici betöltené a 2 évet, mert már gyed mellett is lehet 8 órás munkaviszonyt létesíteni. A kérdésem az lenne, hogy a helyettesítő dolgozó munkaviszonya, ha előbb visszajön a kismama (a gyed folyósítása mellett), akkor szűnik meg vagy ha a gyermek a 2 éves kort betölti? (Lehet, hogy ez egyértelmű, de megerősítést szeretnék azért, hogy helyesen járjak el a kolléganők tájékoztatáskor. Köszönöm a segítséget.
Gyesen levő őstermelő járulékfizetése Kérdés
2016. június hónaptól gyesen lévő mezőgazdasági őstermelőnek kell-e egyéni járulékot, valamint szociális hozzájárulási adót fizetnie, ha 2015. évben nem volt az őstermelésből bevétele (munkaviszonnyal rendelkezik, fizetés nélküli szabadságon van)? Amennyiben nincs járulékfizetési kötelezettség, kell-e nullás 1658-as bevallást beadni?
Szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló 2010. 01. 05-től áll munkaviszonyban a cégnél. 2010. 11. 12-én szült, már 2010. 08. 25-től fizetés nélküli szabadságon volt, mert nem volt jogosult több nap táppénzre. Szülést követően gyesen volt, majd szült 2013. 10. 06-án újból. Nem szeretne visszajönni dolgozni. Munkaviszonya megszűnésével kell-e számolnom szabadságot a gyes idejére? 2010-ben csak a saját maga után járó szabadságot vette ki. Köszönöm válaszát.
Munkavállaló nem egyezik bele a kiküldetésbe Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy mit tehet egy kft. abban az esetben, ha rendszeresen vidéken végez munkát, ám néhány dolgozója a kiküldetést nem hajlandó elfogadni, ők ragaszkodnak a helyben (a munkáltató székhelyén) történő munkavégzéshez? Mivel a kft. is jövedelemszerző tevékenységet folytat, muszáj a munka után mennie (kivitelezéseket hajt végre). Ebben az esetben kötelezhető-e a munkavállaló a kiküldetés elfogadására, vagy bármilyen szankcióval sújtható-e? Elsősorban nem a vita fokozása lenne a cél, hanem korrekt megoldást kellene találni. Ha a dolgozók nem hajlandók elvállalni a vidéki munkákat, a cég likviditása kerülhet veszélybe, így hosszú távon a munkahelyük is. Küldhetjük-e ilyenkor fizetés nélküli szabadságra a dolgozót, vagy Ön szerint mi lenne a megfelelő megoldás? Válaszukat előre is köszönöm! Gy. Ferenc
Mikortól datálódik? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyesen lévő kismama megszünteti a fizetés nélküli szabadságát szeptember 20-ával. Kismama postai levélben értesítette munkáltatóját, aki majd a felhalmozott szabadnapokat kiadja munkavállaló kismama részére. Ekkor a munkáltató szeptember 20-át követően kezdje el számolni a munkavállaló szabadságát, azaz 21-e számít az első kiadott szabadnapnak, vagy már a szeptember 20-a is szabadnap? Köszönöm a segítségüket!
Fizetés nélküli szabadság, tagi jogviszony Kérdés
Egy kft. egyik tagja heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik. A kft. tevékenységében személyesen nem működik közre. A járulékot a munkáltatója fizette utána, akitől 1 év fizetés nélküli szabadságot kér és kap hozzátartozó tartós ápolása céljából. Jól gondolom, hogy ebben az esetben nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékra bejelentkeznie és fizetnie? A biztosítása nem szünetel ugyan, viszont járulékalapot képező jövedelme nem keletkezik. A tagi jogviszonyával kapcsolatban van valamilyen bejelentési kötelezettség? Válaszát előre is köszönettel.
Munkaviszony melletti társas vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállás melletti társas vállalkozó járulékfizetési kötelezettsége hogyan alakul, ha a főállásában fizetés nélküli szabadságra megy? Érdekelne ugyanez 30 nap alatti fizetés nélküli szabadság és 30 napon túli fizetés nélküli szabadság esetén is. A biztosítási jogviszonyát hogyan érinti a társas vállalkozónak? Előre is köszönöm a válaszát.
Fizetés nélküli szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő, Dolgozónk 1,5 hónap fizetés nélküli szabadságot kért. Nem szeretnénk, hogy a folyamatos biztosításban töltött ideje megszakadna ez miatt. Helyesen járunk-e el, amennyiben azt tanácsoljuk neki, hogy biztosítunk számára 30 napot, majd álljon be dolgozni 1 napot, és a fennmaradó időre újból biztosítjuk neki a fizetés nélküli szabadságot? A cég átvállalja első naptól kezdve az eü. szolg. járulék megfizetését. Gyermekes anyuka, semmi esetre sem szeretnénk, ha hátrányba kerülne a plusz 15 nap miatt. Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!
Veszélyeztetett terhesség, szülési szabadság, gyes Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, adjon tanácsot a következő kérdésben: Édesanya veszélyeztetett terhes volt, így táppénzt kapott a szülés napjáig. Mivel nem volt meg a 365 nap biztosítása, így egyből gyesre vált jogosulttá. Ebben az esetben a Mt. 127. §-át figyelembe kell-e venni? Az anya jogosult-e szülési szabadságra vagy egyből fizetés nélküli szabadságra kerül és a gyest kell figyelembe venni? Amennyiben jogosult szülési szabadságra, akkor esetében mennyit és mikor kell kiadni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: S.G.