422 találat a(z) fizetés nélküli szabadság cimkére

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szeretne megoldást a járványhelyzet miatt kialakult költségeinek csökkentésére. Egy alkalmazottal dolgozik, de mivel kereskedő és jelentősen csökkent a vásárlóköre, az alkalmazottjának nem tud folyamatosan munkát biztosítani. Az elbocsátással nem akar élni, a fizetés nélküli szabadság jött szóba, de a biztosítotti jogviszony elvesztése miatt ezt is elvetették. Az alkalmazott jelenleg heti 40 órás garantált bérminimummal dolgozik. Milyen lehetőségekkel számolhat? Köszönöm a segítséget.

Koronavírus – munkaügyi lehetőségek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném a koronavírus miatti helyzetben. Egy kolléga esetében, akinek nem tudunk munkát adni, milyen szabályok/eljárások alkalmazhatók/alkalmazandók? Gondolok itt a teljes „skálára” és annak vonzataira. Pl. betegállomány, részmunkaidő, fizetetlen szabadság, felmondás a dolgozó részéről, felmondás a munkaadó részéről …. stb. Segítségüket, tanácsukat előre is köszönöm!

Fizetés nélküli szabadság – ügyvezetés Kérdés

A kft. tulajdonosa alkalmazottként dolgozik a kft.-ben, 8 órás munkaviszonyban, a kft. ügyvezetését nulla forint megbízási díjért látja el. 2020.03.01-tól nincs munka, ezért fizetés nélküli szabadságon van. Az ügyvezetés miatt kell-e adót és járulékot fizetnie? Illetve, ha már nem ő lesz az ügyvezető, és a munkaviszonya megszűnik, a munkanélküli ellátást befolyásolja a fizetés nélküli szabadság? Köszönöm

Tudnivalók a fizetés nélküli szabadság alkalmazhatóságáról Cikk

A koronavírussal összefüggő járványügyi helyzet következtében egyre több kérdés érkezik azzal kapcsolatban, hogy jogosult-e, illetve mely esetekben jogosult a munkáltató fizetés nélküli státuszban tartani a munkavállalót. A jogi helyzet értelmezése nem egyszerű, cikkünkben igyekszünk a rendelkezéseket több oldalról megvilágítani.

Érvényesíthető-e a járulékfizetési kedvezmény cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítás esetén? Cikk

A koronavírus-járvány próbára teszi a gazdaság minden területét. Amellett, hogy rengeteg munkahely szűnik meg, illetve kerül nehéz helyzetbe, vannak olyan szektorok is, ahol a járványt megelőző időszakhoz képest oly mértékben növekedett a feladat- és munkamennyiség – ilyen például az egészségügy és az egészségügyet kiszolgáló szektor – hogy a munkaerőhiány okoz komoly problémát. Megoldható-e a munkaerőhiány cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítással? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

A cégnél 2 ügyvezető tag van, fél hónapot dolgoznak felváltva napi 8 órában. Ennek a bejelentési kötelezettsége és lebonyolítása érdekel, vagy lehet-e 4 órás mindkettő? Mehetnek -e egy hónapig fizetés nélküli szabadságra? Köszönöm segítségüket!

Igazolt, fizetés nélküli szabadság Kérdés

Gyermekorvos mellett dolgozó asszisztens 2020. március 16-ától 3 napot hazai welness szállodában pihenni volt. A szabadság lejártát követően csütörtökön visszament dolgozni, ahol a munkáltató gyermekorvos azonnal hazaküldte, azzal az indokkal, hogy nem tudja, hogy a fertőzést megkaphatta. A következő másfél hetet otthonában töltötte. Április 02-án megkapott bérfizetési papírjain azt látta, hogy igazolt, fizetés nélküli szabadság lett számfejtve 9 munkanapra. Munkavállaló ebben az évben csak a három nap szabadságot vett ki, amikor ténylegesen pihenni volt. Rendes évi szabadságból még lett volna a munkavállalónak. Jogosan járt el a munkáltató?

NAV-tájékoztató a fizetési kötelezettségről fizetés nélküli szabadság idején Cikk

Az Adózóna szakértői is több, nemrégiben megjelentetett cikkben írtak róla, és most a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) is figyelmeztet honlapján, hogy ha a munkavállaló fizetés nélküli szabadságon van, szünetel a biztosítási jogviszonya. Ezért – ha más jogcímen sem jogosult az egészségügyi szolgáltatásra –, a fizetés nélküli szabadság első napjától egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie, amelynek összege idén havonta 7710 forint, naponta 257 forint.

Kft.-ügyvezető fizetés nélküli szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-ben nem a tag látja el az ügyvezetést. Munkaviszonyban lévő ügyvezető, aki nem tagja a kft-nek, mehet-e fizetés nélküli szabadságra? A másik kérdésem: kft. tagja nyugdíjas és heti 30 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, ez a személy mehet-e fizetés nélküli szabadságra? Gyors válaszukat nagyon köszönöm.

Munkaidő, bér, felmondás – pandémiás vészforgatókönyv munkáltatók számára Cikk

A koronavírus fertőzés terjedésének beláthatatlan gazdasági kihatásai lehetnek. Valamennyi vállalkozás bevétele csökkeni fog, hiszen a piacai beszűkülnek, így érdemes áttekinteni, hogy milyen munkajogi eszközzel rendelkeznek a keletkező feszültség részleges enyhítésére. A helyzet megítélésénél figyelembe a 47/2020. (III. 18.) kormányrendelet előírásait is figyelembe vesszük.

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozóink kéthavi munkaidőkeretben, egyenlőtlen munkaidő-beosztásban dolgoznak. A fizetett szabadságokat órában tartjuk nyilván és a munkaidő-beosztással azonos tartamra mentesülnek a munkavégzés alól. Dolgozóink egy része ebben a hónapban március 18-áig dolgozott, március 19-étől pedig közös megállapodás alapján fizetés nélküli szabadságon vannak. Március végéig kiadtuk a munkavállalók munkaidő-beosztását. Kérdésem az, hogy a fizetés nélküli szabadság napjait március hónapban napi 8 órával kell figyelembe venni, vagy a munkaidő-beosztás szerinti munkaórával a havi munkaidő számításakor. Előre is köszönöm válaszát.

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szépségszalonuk egy szállodában üzemel. Sajnos a vészhelyzet miatt mind a szálloda, mind az üzlethelyiség bezárt. Kérem, véleményezze a lenti megállapodásunkat, hogy ebben a formátumban jogilag megfelel-e! Köszönettel. Fizetés nélküli szabadság megállapodása amely létrejött egyrészről a Cégnév: …………….Kft. mint munkáltató, másrészről Név: ……………..mint munkavállaló A Magyarországon kialakult vészhelyzet miatt a ……………Kft. üzlethelyisége is bizonytalan ideig bezárásra került. A fennálló helyzetre tekintettel a Kormány 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelete 6. § (2) C bekezdésére hivatkozva munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy közös megegyezéssel 2020. 03. 14-étől a munkavállaló fizetés nélküli szabadságra kényszerül. Budapest, 2020. 03. 14.

Másodállású egyéni vállalkozó – fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértők! A következő helyzetben szeretném segítségüket kérni. Főállású munkaviszonyos (heti 40 órás) magánszemély, másodállású "normál" egyéni vállalkozó is. Jelenleg lombik programban vesznek részt, de a munkahelye nem áll le (egy légtérben közel 600-an dolgoznak), ezért ő fizetés nélküli szabadságot szeretne kérni, Kérdésem: megteheti-e? Ebben az esetben az egyéni vállalkozása lesz a főállása? Vagy az egyéni vállalkozás maradhat másodállásban, ha megfizeti a 7710 Ft-ot? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: L. Andrea

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kialakult járványveszély miatt a következő a kérdésem. Egy egyéni vállalkozó 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik (közalkalmazott). Gyermekelhelyezési problémák miatt fizetés nélküli szabadságra menne, ezzel biztosítási jogviszonya szünetel. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül-e. Válaszát előre is köszönöm. Kiss Andrea

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elhatárolt veszteség tőkekivonás esetén

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Ingatlannal rendelkező társaság vásárlása és értékesítése

dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Hajós-Dobos Ügyvédi Iroda

Kényszertörlés

dr. Udvari Jesszika

MBA, ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink