533 találat a(z) fejlesztési tartalék cimkére
Nyílt végű lízing és fejlesztési tartalék Kérdés
Fel lehet-e használni korábban képzett fejlesztési tartalékot nyílt végű pénzügyi lízing formájában bérelt személygépkocsinál? Ugyan a tulajdon nem a cégnél van, de jogszabály alapján a nyilvántartása a cégen belül történik.
Fejlesztési tartalék – szociális szövetkezet Kérdés
Szociális szövetkezetnek társaságiadóalap-csökkentő tételként lehet fejlesztési tartalékot képezni? Előre is köszönöm segítségét!
fejlesztési tartalék Kérdés
https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Fejlesztesi_tartalek_cel_szerinti_felhaszna_IQ7YZ2 Tisztelt Szakértő! A fenti linken szereplő fejlesztési tartalékkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. A fejlesztési tartalékot bankszámlán el kell különíteni, vagy elég a nyilvántartás? Köszönettel, Bujdosó Gyula
Kiva, fejlesztési tartalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. kérdés: egy kft. 2018.01.01-jétől kiva adózási módot választotta a tao helyett, 2017-ben fejlesztési tartalékot képzett, holott nem lehetett volna, mert a Tao 16. § (1.c.) bekezdése jogutód nélküli megszűnés esetén tiltja. Ilyen esetben mi a teendő? Társaságiadó-bevallást kell önellenőriznem? És késedelmi pótlékkal növelt összegben megfizetnem vagy kiva-bevallásban van-e rá lehetőség? 2. kérdés: ha fejlesztési tartalékot képeztem a Tao tv. hatálya alatt és a kiva időszakában 4 éven belül beruházásokat hajtok végre, feloldom a fejlesztési tartalékot, elszámolom a számviteli törvény szerinti értékcsökkenést, viszont hogyan fizetem meg a fejlesztési tartalék utáni adót (késleltetett értékcsökkenést)? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel Novákné Gaál Mónika
Egyéni vállalkozó – fejlesztési tartalék kontra adózás utáni vállalkozói jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a 2018-as évben kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszközt szerzett be, mellyel megvalósította a korábban képzett fejlesztési tartalék "elköltését" törvényi határidőn belül. Az osztalékalap számításánál csökkentő tételként lehet figyelembe venni a tárgyévben beszerzett, kizárólag üzemi célt szolgáló eszközök nettó értékét, amennyiben annak értékcsökkentése megkezdődött. Vajon a 2018-as évben ezen eszköz nettó értéke, vagyis az elszámolt értékcsökkenést meghaladó összeg beállítható-e az szja bevallásba mint osztalékalapot csökkentő tétel? Egyrészt van egy olyan érzésem, hogy ez valamiféle "kedvezményduplázódás", hiszen amikor a tartalékot képeztük, annak az összege szintén nem jelent meg – abban az adóévben – az osztalékalapban. Ugyanakkor az osztalékalap-kedvezménynek épp az a célja, hogy az egyéni vállalkozó olyan összeget ne adózzon le osztalékként, amelyet egyébként fizikailag elköltött az adóévben. Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Fejlesztési tartalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2015-ben a korábbi évben képzett fejlesztési tartalékot tehergépjármű-vásárlás alkalmával elszámolta. A gépjármű annyira meghibásodott, hogy gazdaságosan nem javítható. Értékesíteni tudná ilyen állapotban, piaci érték alatt. Kérdésem, hogy eladhatja-e, vagy a kötelező kivárási ideig tartsa meg, s csak azután értékesítse. Ha értékesíti ilyen állapotban, akkor számolnia kell-e a szankciókkal? Válaszukat előre is köszönöm.
Fejlesztési tartalék szja-ban Kérdés
Fejlesztésitartalék-képzés egyéni vállalkozó esetében – előrehozott értékcsökkenés: felmerült bennem a kérdés: feloldáskor lehet használt is a tárgyi eszköz, amely a vállalkozás érdekeit képviseli és nem személygépkocsi? Feloldás után, ha megszűnik a vállalkozás, el lehet adni ezt a tárgyi eszközt mindenféle szankció miatt? (Szerintem a kivállalkozói kedvezmény miatt kavarog a gondolatom.) Köszönöm szépen!
Fejlesztési tartalék Kérdés
A fejlesztési tartalék felhasználható-e több tárgyi eszközre úgy, hogy a felhasználás egyik tárgyi eszköz esetében sem éri el az eszköz teljes bekerülési értékét, hanem annak csak egy részére történik a feloldás? Vagy amelyik eszközre felhasználunk fejlesztési tartalékot, akkor a teljes bekerülési értékre kell elszámolni a feloldást?
Fejlesztési tartalék Kérdés
A vállalkozás fejlesztési tartalékból szeretne vásárolni ingatlant, ebben az esetben van-e valamilyen megkötés, figyelési időszak arra az esetre, ha ezt 1-2 éven belül szeretné eladni?
Egyéni vállalkozók: a fejlesztési tartalék cél szerinti felhasználása Cikk
A fejlesztési tartalék címén 2015-ben nyilvántartásba vett összeget az egyéni vállalkozók 2018. december 31-éig költhetik el szankciómentesen.
Építmény bérbeadása, tenyészállat, számlakiállítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egy kft. 2014. évben magánszemélytől nagy értékű ingatlant vásárolt, mely gazdasági épületekből (állattartásra alkalmas) és udvarból áll. Ezeknek az épületnek egy részét szeretné bérbe adni egyéni vállalkozónak állattartás céljára. Kell-e felszámítani áfát a bérbeadás díjának kiszámlázásakor? A kft. tevékenysége között szerepel a bérbeadás. Az egyéni vállalkozó vásárolhat-e etetőberendezéseket a bérelt ingatlanra? 2. Egyéni vállalkozó tenyészállatot vásárol (szarvasmarha). Az szja-törvény 11. sz. melléklet II. 2.d.pontja alapján, akár egy összegben is elszámolható a tenyészállat beszerzési ára, de választható, hogy értékcsökkenés útján több év alatt számolom el. Ha egy összegben számolom el, akkor az de minimis támogatás? Ha nem, akkor a korábban elkülönített fejlesztési tartalék felhasználható-e a tenyészállat vonatkozásában? 3. Egyéni vállalkozó számlát állít ki áfa fizetésre kötelezett adózó részére. A szolgáltatás díjába pl. vetés beszámítódik a vetőmag értéke is, vagy műtrágyázás esetén a műtrágya értéke. Helyes ez a megoldás, vagy meg kell bontani és külön a vetésről és külön a vetőmagról kell kiállítani a számlát. 4. Mg-i e.v. termőföldet vásárol, de még nem tudja használatba venni 2 évig. A jelenlegi bérlő a bérleti díjat megfizeti. Ez a magánszemély vagy az egyéni vállalkozás bevétele? Van utána valamilyen adófizetési kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm!
Fejlesztési tartalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. olyan banki követelést vásárol meg, amelyet a követelés adósa nem tudott visszafizetni, és a hitelező a bank, a fedezet ingatlan, ebben az esetben a kft., amennyiben az ingatlan tulajdonosa lesz, a korábbi években képzett fejlesztési tartalékát csökkentheti-e az ingatlanhoz kapcsolódó beszerzés értékével és ha igen, milyen értékkel? Köszönettel.
Fejlesztési tartalékból megvalósított beruházáshoz adókedvezmény igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2018-ban nagy értékű beruházást hajt végre a tulajdonában lévő ingatlanon (napelemek telepítése). Ehhez a beruházáshoz felhasználjuk a korábbi években képzett fejlesztési tartalék nagy részét. Ebben az esetben van lehetőségünk ezen beruházáshoz kapcsolódóan adókedvezményt is érvényesíteni a Tao. tv. 7. § (1) bekezdés zs) pontja alapján? Vállalkozásunk kkv-nak minősül. Válaszukat előre is Köszönöm
Katás egyéni vállalkozó fejlesztési tartaléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó 2018. 4. hótól a kata alá tartozik. A korábbi években képzett fejlesztési tartalékot az szja bevallásban, ez 2015. és 2016 év végével történt. Úgy tudom, 4 éven belül kell ezt is felhasználni. Ebben az esetben mikor katás lesz, mit kell a fejlesztési tartalékkal kezdeni? Hogyan kell lebonyolítani? Önellenőrzést kell beadni? Várom válaszukat.
Eszközberuházás fejlesztési tartalékból? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbiakban kérném segítségét: cégünknek idén még van korábbi évekről megmaradt fejlesztési tartaléka, melyet azonban év végéig fel kell használnunk. Idén már vettünk olyan eszközt, ami teljesen új és közvetlenül szolgálja tevékenységünket. Kérdésünk, hogy az eszközberuházási kedvezményt "keverhetjük-e" a megmaradó fejlesztési tartalékkal (azaz, ha ezt az eszközt a fejlesztési tartalékból fizetjük, elszámolhatjuk-e az eszközberuházás utáni adókedvezményeket)? Segítségét köszönöm!