421 találat a(z) elszámolás cimkére

Bizományosi értékesítés két közösségi tagállami ügyfél között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném segítségét abban, hogy milyen módon és mikor kell számlázni, mikor és milyen adót kell fizetni, milyen adószámokkal kell rendelkeznie egy magyar kereskedelmi cégnek, ha romániai ügyfelével bizományosi szerződést kötne. A szerződés értelmében a készleteket folyamatosan töltenék fel – minden esetben Magyarországról fuvarozva a vevő telephelyére –, és havonta elszámolnak a fogyással, melyet ekkor fizetne a vevő. Készletet csak akkor hoznának vissza Magyarországra, ha az eladó ezt kifejezetten kéri készlethiány, vagy alacsony forgási sebesség miatt. Köszönettel!

Büntet a NAV… Ijesztő tendenciák Cikk

Magyarországon a társasági adó kalkulációja a számviteli elszámolásokon alapszik. Sok esetben kellemetlen meglepetés érheti a gyanútlan adózót, ha a vállalkozás számviteli politikájának megfelelően elszámolt valamit, az adóhatóság ugyanakkor nem engedi meg annak hatását szerepeltetni az adóbevallásban. Jelentős adóbírság lehet az ügy vége.

Felhasználó és fizető fél eltérés Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Közüzemi számlával kapcsolatos kérdésem lenne: adott két cég A és B, az egyik megvásárolta a másikat (mind a kettő áfakörös kft.). B cég telephelyére szóló közüzemi számlán a fizető fél A cég. A felhasználó B cég, bár ő nem folytat tevékenységet már, az ott elhasznált energiát A cég használja fel.... Kérdésem, a számlát kinél számolhatom el? Én úgy gondolom, hogy a felhasználó cég számolja el a költséget - hiszen az ő telephelyére szól a számla, majd továbbszámlázza a fizető cég nevére. A jövőben remélem a közüzemi szerződés módosításra kerül, mert ez lenne a megoldás. Válaszát köszönöm!!

Képviselői jutalék számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Képviseleti szerződés (belföldi áfaalany gazdasági társaságok között) értelmében a képviselő feladatai a következők: Az általa közvetített vevők tekintetében, az értékesítésre irányuló vevőkkel kapcsolattartás, önálló tevékenykedés, értékesítésben közreműködés, műszaki információk nyújtása. A képviselő vállalja, hogy a célpiacokon megrendezésre kerülő szakvásárokon, vevőlátogatáson való részvétellel növeli az értékesítési lehetőségeket. A képviselő a képviselet keretében folyamatosan tájékoztatja a vevőket a termékfejlesztésekről. Információkat gyűjt a vevők termékekkel kapcsolatos igényeiről, tapasztalatairól, közreműködik az értékesítés folyamatában. A Képviselő a Megbízó által, harmadik országbeli vevők részére értékesített és kiszállított termékek ára után kap 2 százalék jutalékot. Az elszámolás havonta történik. Abban kérem a tisztelt Szakértő segítségét, hogy a belföldi áfaalany képviselő társaság milyen áfakulccsal állítja ki számláját a szintén belföldi áfaalany megbízó társaságnak, a megbízó harmadik országbeli értékesítései alapján? Mikor tekinthető teljesítettnek a szolgáltatás? Milyen bizonylatokkal támasztható alá az elszámolás? Megfelelő-e, ha az értékesítésről kiállított számlák, illetve a hozzájuk kapcsolódó fuvarokmányok alapján készül az elszámolás? Előre is köszönöm a segítséget.

Útiköltség elszámolása Kérdés

Tisztelt szakértő! http://adozona.hu/kerdesek/2015_11_30_utikoltseg_elszamolas_uxn korábbi kérdésemre kimerítő és teljes választ kaptam. Még az lenne a kérdésem tárgyhoz kapcsolódóan, hogy van-e arra lehetőség, hogy az útkiköltségtérítést fizető cég ráutalja úgy a szolgáltatást nyújtó partnere számlájára az útkiköltségtérítés összegét, hogy arról számviteli bizonylatot nem állít ki a jóváírást fogadó társaság (egészen pontosan áfás számlát)? Ha mégis ez történik, mi a teendője a jóváírásban részesülő félnek? Kérem, válaszát indokolni szíveskedjen! Köszönjük!

Itt vannak a júliusban elszámolható üzemanyagárak Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közzétette honlapján a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolásban júliusban alkalmazható üzemanyagárakat.

Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő, kérdezni szeretném, hogy ha egy alkalmi foglalkoztatott egy adott hónapban többször jön dolgozni 2-2 napokat, akkor elszámolhatunk vele a hónap végén egyösszegben vagy minden 2 nap után el kell vele számolni? Köszönöm!

Egyéni vállalkozás és tárgyi eszköz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély 2016. évben vásárolt egy kisteherautót, amivel később gazdasági tevékenységet szeretne végezni (bérbe akarja adni). Az egyéni vállalkozói igazolványát csak pár hónappal később váltja ki. Milyen lehetőség van arra, hogy a magánszemélyként vásárolt járművet az egyéni vállalkozói tevékenységébe bevigye, azt bérbe adja, költségeket számoljon el?

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa főállásban látja el az ügyvezetés feladatait, és a kft.-ben személyesen közreműködik. Járulékfizetés szempontjából egyértelmű a társas vállalkozóra vonatkozó kötelező járulékfizetés. Kérdésem: a társaságnak kötelező-e a költségei között elszámolni "bérköltség" címén a társas vállalkozó járulékalapját, illetve a társas vállalkozónak kötelező-e az előbbiek szerinti "nettó bért" felvennie a kft.-től ? Válaszát köszönettel várom: Rozika könyvelő

Lakásbérbeadás – így számolhatók el a felújítási költségek Cikk

Társasházban lévő – kizárólag bérbeadásra hasznosított – lakás tételes költségelszámolásakor egy összegben elszámolható-e a társasház adott lakásra jutó felújítási költsége (tető-, víz-, csatorna-, kéményfelújítás)? Olvasónk kérdésére Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadó válaszolt.

Szembemegy az Alkotmánybíróság: az MNB a nyilvánosság előtt elszámolással tartozik. Pont Cikk

Alaptörvény-ellenesek a Magyar Nemzeti Bank kizárólagos vagy többségi tulajdonában álló gazdasági társaságok, másrészt a Magyar Nemzeti Bank által létrehozott alapítványok által kezelt adatok megismerését korlátozó törvényi rendelkezések és az azokat hatályba léptető rendelkezés is – szögezi le az Alkotmánybíróság a honlapján olvasható közleményében.

TÁMOP elszámolással kapcsolatban Kérdés

Köszönöm szépen válaszát, melyet a http://adozona.hu/kerdesek/2016_3_7_TAMOP_245_elszamolasa_ev_vegen_ion#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice helyen megkaptam. Engedjen meg még egy rövid kérdést: Egy összeget előlegként, a fennmaradó részt pedig részutalásként utalták (2015. és 2016. években). Kell-e emiatt különbséget tenni a jóváírt összegek könyvelésénél? Köszönöm szépen mégegyszer válaszát. Boskó Lászlóné

Itt vannak az áprilisi üzemanyagárak! Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette a fogyasztási norma szerint áprilisban elszámolható üzemanyagárakat.

Külföldi napidíj elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Évek óta dolgozom ezzel a módszerrel most mégis elbizonytalanodtam. Havi bérek számfejtéséhez megkapom az ügyfelektől a bérszámfejtéshez szükséges adatokat a külföldi (tehergépkocsi vezetők esetében) kint tartózkodás napjaival. Ekkor leszámfejtem a dolgozó részére tárgy hónapra járó munkabérrel együtt a jelenleg érvényes 60 eurós napidíjat is. Ezen kifizetés általában részét képezi a bérrel történő utalásnak. Van olyan cégem is, aki hóközben előleget ad a napidíjra és tárgyhavi elszámoláshoz a tárgy hónapban ki nem fizetett napidíj összegét nem adja fel könyvelésre. Jogszabályi előírás szerint az egyes adóévek között áthúzódó kiküldetés címén kifizetett összeg [ideértve a (2) bekezdés rendelkezése alapján választott egybeszámítás esetét is] adókötelezettsége abban az adóévben keletkezik, amelyben a kifizetés, illetve a kiküldetés elszámolása megtörtént.” Ha például januárban teljesített fuvarról beszélünk akkor a dolgozó részére kifizetendő napidíj költsége is januári költségek között kell szerepeljen, attól függetlenül, hogy a januári béreket, és napidíjakat február hónapban számolom el. Helyesen járok-e el, ha a dolgozó részére januárra eső külföldi napidíj összegét január hónapra számolom el és a januári 1608-as bevallásban már szerepeltetem a januárra esedékes bérekkel együtt - attól függetlenül, hogy kifizetése csak februárban történik? Vagy külön kell vennem és januárra a 1608-as bevallásban csak azt szerepeltethetem amit január 31-éig kifizettem? Köszönettel.

Egyszeres könyvvitel: évek közötti áthúzódás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Decemberi tárgyi eszköz eladásánál, 30 napos fizetési határidőnél hogyan kell a pénztárkönyvet vezető vállalkozó eredményét számolni? A tárgyi eszköz eladásra került, nettó értékét ki kell vezetni és az értékcsökkenésnél figyelembe venni. Viszont a bevétel csak a következő évben jelenik meg, tehát a pénztárkönyvbe nem vezethető be. Van-e arra megoldás hogy ugyanabban az évben vegyük figyelembe a bevételt és a nettó érték kivezetését?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Felújítás vagy karbantartás?

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink