466 találat a(z) egyesület cimkére
Egyesület vezetőinek üdülést hogyan kell elszámolni és mik a járulékfizetési kötelezettségek utána Kérdés
Egyesületünk vezetői törökországi nyaraláson vettek részt, amit az egyesület fizetett. Kérdésem, hogyan lehet ezt elszámolni és mik a járulékfizetési kötelezettségek?
Kisadózó; egyesületi pártoló tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kisadózó egyéni vállalkozó bérel egy ingatlant, amiben a saját tevékenységét végzi és emellett "X" egyesület, egyesületi pártoló tagja is egyben. A bérelt ingatlant a kisadózó egyéni vállalkozó heti egy alkalommal rendelkezésre bocsájtja ennek az egyesületnek, támogatásként, teljesen ingyen (tagdíjat nem fizet, pénzbeli ellenszolgáltatást nem kap). Kérdésünk, hogy a kisadózó státuszát veszélyezteti-e ez a típusú támogatás? Kell-e a kisadózónak valamilyen ellenszolgáltatást vagy bármilyen igazolást kapnia a támogatott egyesülettől? Tisztelettel: Pálkerti Norbert
Egyesület könyvelése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy kettős könyvvitelt vezető egyesületet milyen végzettséggel lehet könyvelni?
Cégkapu-regisztráció: ezért kötelező alapítványnak, egyesületnek is Cikk
Egyesületek, alapítványok, szakszervezetek kötelezettek-e cégkapus regisztrációra? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Cégkapu-regisztráció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületnek kell-e cégkapu-regisztrációt készítenie? Legyen kedves a törvényi hivatkozást is feltüntetni! Köszönöm válaszát!
Cégkapu Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyesületek, alapítványok, szakszervezetek kötelezettek-e cégkapu regisztrációra? Válaszát köszönöm. Tulogdi Mária
Közhasznúságra való bejelentkezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk, amely kulturális tevékenységet folytat (ha a feltételeknek megfelel) közhasznú szervezet szeretne lenni. Kérdésem, hol kell elkezdeni az eljárást (törvényszéki bíróságon)? És ha megkapta a minősítést, akkor a bejelentést a közhasznú jogállásról a 17201, vagy a 17201CSZ bejelentés és változás bejelentési nyomtatványon a NAV felé szintén nekünk kell megtenni? Segítségét előre is megköszönöm. Tisztelettel: Mihály Gáborné
Egyesület támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület visszatérítendő támogatást kapott önkormányzattól. Kérdésem az lenne, hogy visszatérítendő támogatásoknál is kötelezően szükséges feltüntetni, hogy mire történt a felhasználásuk? Amennyiben igen, akkor jól gondolom-e, hogy a visszatérítendő támogatásra felhasznált összegeket is elkülönítetten kellene kimutatni, más támogatásigénylésnél már nem lehetne felhasználni? Milyen egyéb jogcímen kaphat az egyesület az átmeneti fizetési gondok áthidalására önkormányzati tagjától pénzösszeget? Köszönöm válaszukat!
Étkeztetés táborban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Civil szervezet, egyesület szervezne az iskolai szünetekben természetismereti tábort. Az alapító okiratában a rendezvényszervezés szó nem szerepel a tevékenységei között, de a környezetvédelemmel kapcsolatos szemléletformálás igen. A tábor ideje alatt a szálláson és a programokon kívül étkezést is biztosítanak a résztvevő diákok és kísérőik számára, melyet külső vállalkozótól rendelnek meg. Az egyesület nem alanya az áfának, a résztvevők számára táborszervezésről szóló számlát állítanak ki. Az étkezés nyújtásával kapcsolatban keletkezik-e adófizetési kötelezettségük?
Vadászrész megítélése az szja rendszerében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vadásztársaság magánszemély tagjai a vadászat során az elejtett vadból részesülnek(vadászrész). A személyijövedelemadó-törvény 7. § (1) bekezdésének d) pontja értelmében nem számít adóalapba tartozó bevételnek a tagdíjra tekintettel a vállalkozási tevékenységet nem folytató egyesület által a magánszemély részére nyújtott szolgáltatás, ha azt alapszabály alapján, cél szerinti tevékenységgel összefüggésben nyújtják. Kérdésem, hogy az egyesület által a magánszemélynek nyújtott szolgáltatás csak a tagdíj mértékéig nem adóalapba tartozó bevétel, vagy a nyújtott szolgáltatás értékhatár nélkül adóalapba nem tartozó bevétel? A tagdíj 150 ezer forint, az egyesület által nyújtott szolgáltatás ellenértéke 250 ezer forint. Keletkezik-e a magánszemélynek adóköteles bevétele? Válaszát köszönöm szépen.
Nonprofit kft. adományozása egyesületnek Kérdés
Tisztelt Szakérő! Nonprofit egyszemélyes kft.-t szeretne ügyfelem adományozni egy egyesületnek. A kft. tényleges vagyona a jegyzett tőke fele, részben tárgyi eszközök, berendezések, részben pénzeszköz. A kft. tulajdonában van egy személyautó, aminek könyv szerinti értéke nulla, de használatban van, cégautóadó-fizetés és költségelszámolás is van utána. Kérdésem, hogy van-e adóvonzata az adományozás ilyen fajtájának bármely félnél, és milyen bejelentési kötelezettsége van a kft.-nek és az egyesületnek a hatóságok felé? Köszönettel: Rákné Nyíri Andrea
Civilszervezetek, figyelem! Be kell vallani a 7,2 millió forintnál több külföldi támogatást Cikk
Elfogadta a parlament kedden a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvényt.
Kötelező szabályzatok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint a kötelező szabályzatok az alábbiak: számviteli politika, számlarend, bizonylati rend, pénzkezelési, leltározási, selejtezési és értékelési szabályzat. A kérdésem, hogy ez valóban így van-e, illetve hogy az egyéni vállalkozókra és a civil szervezetekre is ezek a szabályzatok vonatkoznak-e? Köszönöm a segítséget!
Egyesület Kérdés
Az egyesület kulturális és harcművészet elsajátítására alakult meg. Amikor a fiatalok a tevékenység elsajátítására jelentkeznek az egyesület alapító tagjainál, az minek minősül: alaptevékenység végzésének? Erre az egyesület beszedi a pénzt, mivel ezen gyakorlatok bérelt helyiségekben történnek. A beszedett pénzt ki kell számlázni, vagy az alaptevékenység bevétele, és mint támogatást bevételezni kell a pénztárba? Nem vállalkozási bevétel? Ha nem vállalkozási bevétel, hanem alaptevékenység (a gyakorló fiatalok támogatása), akkor az nem képez társaságiadó-alapot. Kérjük válaszukat, hogyan járjon el az egyesület.
Egyesületnek adott adomány értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Művészeti tevékenységgel foglalkozó közhasznú egyesület tagja művészeti alkotást kíván adományként (ajándékként) az egyesület részére átadni. A művészeti alkotást a későbbiekben az egyesület értékesíteni szeretné, a befolyó összeget a működési költségek fedezetére kívánja fordítani. Kérdésem, hogy a művészeti alkotás bekerülési értékét hogyan kell meghatározni, értékesítéskor vállalkozási tevékenységnek kell-e minősíteni?