466 találat a(z) egyesület cimkére
Egyesület Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület saját tőkéje negatív, mi a további teendője? Elképzelhető, hogy a 2016-os adóévre a beszámoló elkészítését követően még tud beadni támogatási kérelmet az NGM-hez, de ez még nem biztos. Köszönöm válaszukat!
Egyesület támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület önkormányzattól – amely tagja is az egyesületnek – visszatérítendő támogatást kapott a működési kiadások fedezésére. Hogyan kell ezt az összeget számvitelileg elszámolni az egyesületnél? Köszönöm válaszukat!
Használt személygépkocsi behozatala Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfalevonásra nem jogosult egyesület Németországból használt személygépkocsit hoz be. Kérdésünk az lenne, hogy milyen adót, adókat kell megfizetni az autó után Magyarországon? Válaszát előre is köszönöm!
Turisztikai kártya értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Helyi önkormányzat turisztikai kártyát vezet be illetékességi területén. Ezeket a kártyákat az önkormányzattól függetlenül működő turisztikai egyesület fogja értékesíteni. Mi módon kell a turisztikai egyesületnek a könyveiben szerepeltetnie egyrészt a beszerzést, másrészt az értékesítést? Milyen bizonylatot kell kiállítani a vevő részére az értékesített kártyáról? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel: Timi
Egyesületek, alapítványok: holnap kezdi tárgyalni az Országgyűlés a támadott előterjesztést Cikk
Szerdán kezdi meg „A külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról” szóló törvényjavaslat általános vitáját az Országgyűlés.
Egyesületi tag tagi kölcsöne Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem tájékoztatását, hogy egy egyesület tagja nyújthat-e kamatmentes kölcsönt a saját egyesületének, illetve ez tagi kölcsönnek minősül-e? Köszönöm!
Egyesület jelképes összegű továbbszámlázasa Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm megtisztelő válaszát az alábbi url címet feltett kérdésemre (http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_22_egyesulet_jelkepes_osszegu_tovabb_bee)További kérdésként merült fel számunkra, hogy ezen eszközök átadásának bizonylatolása milyen módon történik? A kapott eszközökről, ha társaság adományozza nekünk, akkor bizonyára számlát kell kiállítania a társaságnak felénk. Ha azonban magánszemélytől kapjuk, akkor milyen okmányt, szerződést kell készíteni? Illetve ha mi adjuk tovább a rászorulóknak, akkor minden esetben számlát kell adnunk, vagy egyéb módon történik a bizonylatolás? Segítségét még egyszer köszönöm!
Vegyes tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyesület használt könyv értékesítése tekintetében különbözet szerinti adózó. A beszerzéseit részben nem adóalanyoktól, részben általános szabályok szerint adózó adóalanyoktól szerzi be. Mindezek mellett egyéb tevékenységet (reklámszolgáltatás) is végez, ami az általános szabályok szerint áfaköteles. Hogyan történik az áfa elszámolása ezekben az esetekben? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Léderer Györgyné
Egyesület tagjaira kötött betegségbiztosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adva van egy egyesület. Az egyesület kötött 3 tagjára az egyik biztosítónál betegségbiztosítást. Ezek a tagok a tagdíjjal együtt megfizették az egyesület felé ezt az összeget. Szabályos ez így? Köthet ilyen jellegű biztosítást egyesület? Várom a véleményét. Köszönettel.
Ingatlannal rendelkező egyesület adózása (tao) Kérdés
Adott egy, a cél szerinti (környezetvédelem, megújuló energia) tevékenységéhez szükséges, és használt ingatlannal rendelkező egyesület (nincs a fordulónapon köztartozása, 10%-ot meghaladja a vállalkozási bevétele). A társaságiadó-alapjának levezetésekor figyelembe kell-e venni mint ingatlanhoz kapcsolódó bevételt azt a tételt, amelyet a környezetvédelemmel kapcsolatos rendezvényszervezés jogcímen szerzett (tehát cél szerinti a bevétel), de az adott ingatlanban bonyolították le a rendezvényt? Az új, 2016-tól élő előírások szerint a tao-alapot növeli az ingatlanhasznosítással kapcsolatos bevétel, illetve figyelembe vehetőek a kapcsolódó költségek is (értékcsökkenés, egyéb költség). Mivel az ingatlan létrehozása KEOP-pályázatból valósult meg, ezért az elszámolt amortizációval arányosan halasztott bevételt is számolt el az egyesület a beszámolási időszakban. Ez a tétel vajon a tao-alapba beszámító-e? Várom megtisztelő válaszukat.
Egyesület támogatása Kérdés
Üdvözlöm! Olyan kérdésem lenne, hogy egyesület (esetünkben sportegyesület) köthet-e támogatási szerződést, kaphat-e támogatást/adományt, amennyiben nem közhasznú szervezet? Válaszát előre is köszönöm!
Egyesület megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy egyesület, amely már évek óta nem működik, tevékenységet nem folytat, bevétele és kiadásai sincsenek. Egy kevés adóssága van a gazdátlansága révén. Bírságot szabtak ki rá, illetve a bank is felmondta a folyószámla-szerződését. Szeretne megszűnni, de még az erről szóló határozatot sem tudják összehozni, mert a tagokat nehéz megtalálni, és egy gyűlésre invitálni. Milyen lehetőség adódik az egyesület törlésére? Régen még közhasznú volt, de idővel hivatalból ezt a státuszt is törölték. Mivel már nem köteles kettős könyvvitelt vezetni, áttérhet a pénzforgalmi nyilvántartásra, és adhat le PK-141-es bevallást év végi zárásként? Az áttérést kell jelezni valamelyik hatóságnak? Válaszát előre is köszönöm!
Egyesület repi elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most átvett egyesület 25. évfordulójára ünnepséget szervezett. Erre is érvényes az összes bevétel 10 százalékára az adómentesség? Ha túlhaladja, ugyanúgy adózik, mint a gazdasági társaságok, vagy van valamilyen speciális szabály is? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Farsangi bál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk farsangi bált szervez. A tagok a bálra belépőt fizetnek, amely egy kalkulált érték, várhatóan fedezi a terembérletet, a fellépő művészek költségét, valamint az ételfogyasztást, s meghatározott mennyiségű ital fogyasztását. A tombolatárgyak egy részét az egyesület vásárolja meg, egy részét pedig felajánlásként kapjuk más vállalkozásoktól. (A főnyeremény értéke 75 ezer forint értékű utazás.) Kérdéseim: – Ha a belépők értéke fedezi a rendezvény költségeit, felmerülhet-e a reprezentáció kérdése az szja-törvény 70. § (2/a) bekezdése szerint? – Ha a belépők ára nem fedezi a teljes költséget (kismértékben veszteséges a rendezvény), akkor a különbözet után lehet-e számolni az ugyanezen paragrafusban foglaltakkal? – Hogyan kell adózni a felajánlásból átadott, illetve az általunk vásárolt tombolatárgyak után, ha a nagy részének az értéke még az 5 ezer forintot sem éri el. – Helyes-e az a véleményem, hogy ezt, az év során egyszer szervezett rendezvényt, nem vállalkozási tevékenységként kell figyelembe venni az éves mérlegbeszámoló összeállítása során? Ezt a rendezvényt kivéve csak cél szerinti tevékenységet végzünk. Válaszát előre is köszönöm.
Egyesület számlaadási kötelezettsége Kérdés
Egyesületünk sporteseményeket szervez, melynek ellenértékét – a nevezési díjat – kedvezményesen átutalással vagy a helyszínen készpénzben fizetheti meg a versenyző. Áfaalanyként, alanyi mentesen végezzük a szolgáltatásnyújtást. Helyes-e az a gyakorlat, hogy a szolgáltatást igénybe vevő, nem adóalany, számlát nem kérő magánszemély a készpénzben megfizetett helyszíni nevezésről nyugtát kap az ügylet ellenértékéről, míg a banki átutalással, a versenyt hónapokkal megelőzően kifizetett előlegről nem kap sem számlát, sem nyugtát, az előleg megfizetésének dokumentuma maga a banki bizonylat. A kérdéshez felhasználtam A számla, nyugta kibocsátásának alapvető szabályai (2016) 18-as füzet 1.2 pont alatt olvasottakat a 900 ezer forintot meg nem haladó értékesítésekről.