310 találat a(z) bizonylat cimkére
POS terminál bizonylata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Üzletünkben napi szinten jelentős a bankkártyás forgalom, és ezzel együtt a POS terminál által kibocsátott vásárlási bizonylat másolati példánya. Naponta lezárjuk a terminált, az összesítő alapján kiadásba helyezzük a kártyás vásárlások ellenértékét. Szeretném megkérdezni, mennyi ideig kell megőrizni a bankkártyás vásárlások bizonylatait? Köszönöm válaszát.
Elektronikus szolgáltatás számlázása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozóként egy applikációt fejlesztettem, melyet a Google Play-en keresztül tölthetnek le világszerte a vásárlók. Ez elektronikus úton nyújtott szolgáltatás a részemről. A Google megállapodásban vállalta, hogy felszámítja, kiterheli az adott tagállam áfáját és be is fizeti az adott állam költségvetésébe. Részemre csak az áfával csökkentett ellenértéket téríti éppen ezért. Kérdés nekem mint fejlesztőnek milyen bizonylatot kell kiállítanom? Kell-e egyáltalán bármilyen számlát vagy más bizonylatot kiállítanom? Kérem, írják le azt is, hogy terhel-e engem mint fejlesztőt bármilyen adókötelezettség ezzel kapcsolatban? (Bizonylatkiállítás, adatszolgáltatás, bevallás, bármi más?) Köszönöm segítségüket
Bejövő számla részben levonható áfatartalommal
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha bejövő számla 100 ezer forint feletti áfatartalommal bír, de az adótartalom csak egy része helyezhető levonásba (például mobiltelefonszámla, autószerviz-költség stb.), akkor az adóbevallás részletezésében (M-lap) mely nettóértéket és adóértéket kell szerepeltetni az adott bizonylathoz? A ténylegesen lekönyvelt nettó/adóértéket, vagy a bejövő bizonylatban szereplő nettó/adóértéket? Köszönettel: Kovács Anita
Cégautó 2. rész. Külföldi számla, beruházási kedvezmény, lízing
Cikk
Cikkünk második részében a céges személygépkocsik társaságiadóalap-, illetve adókedvezménnyel foglalkozunk, továbbá ismertetjük a cégautó használatához kapcsolódó külföldről származó bizonylatok kezelését.
Iskolát támogató egyesület bevételeinek bizonylatolása
Cikk
Egy iskola támogatására alapított egyesület a rendezvényein adományokból bevételre tesz szert. Hogyan kell ezt dokumentálnia? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Kötelező-e bevételi és a kiadási pénztárbizonylat
Kérdés
Szeretném megkérdezni, ha program könyvelése a fökönyvi kartonon kikontirozva húzza le a kimenő bejövő számlák könyvelését, kell-e külön használni a bevételi és kiadási pénztárbizonylatokat? Köszönettel
Elévülés
Kérdés
Ismét az adótartozás elévülésről kérdezem: mint a választ megkapva, milyen visszaigazolást kapunk a NAV-tól, hogy elévülés miatt törölte a tartozást? Csak a folyószámla-kivonaton láttuk, az elegendő igazolás? És akkor azt bevételként kell figyelembe venni és adózni utána? Újabb tartozást felhalmozni?
Értékmegőrző szolgáltatás bizonylatolása 2.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdés címével megegyező címmel feltett kérdésemre 2018.05.10-én választ kaptam: http://adozona.hu/kerdesek/2018_5_2_Ertekmegorzo_szolgaltatas_bizonyl_ple A szakértői válaszból kiderült, hogy az átvett (1.500 Ft) összegből a kaució (1.000 Ft) összegéről kaució átvételi elismervény kiállítása szükséges. Ehhez kapcsolódóan még egy kérdésem lenne. Az értékmegőrző szekrény használati díjaként átvett (500 Ft) összegről elégséges kézzel kiállított nyugta, vagy kötelező pénztárgéppel kiállított nyugtát adni? Köszönöm a választ!
Magánszemély ingatlan-bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként történő hosszú távú ingatlan-bérbeadás esetén, amennyiben a bérlő utalással fizeti a szerződésben megállapodásra került összeget, akkor szükséges a bérbeadónak bizonylatot vagy bármi ehhez hasonlót kiállítani az utalásról? Válaszukat előre is köszönöm!
Üzletág-átruházás a gyakorlatban (adózás és számvitel)
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az üzletág-átruházással kapcsolatban lenne számvitelt és adózást érintő kérdésem is. Egy társaság komplett termelési üzletágát kívánja átruházni a vevő társaságra berendezésekkel és élő munkaerővel együtt, úgy, hogy csak két termelőberendezést és az értékesítést tartja meg. Az átvett berendezésekkel és munkaerővel – a két termelőberendezés nélkül is – megvalósítható az önálló gazdasági tevékenység tartós folytatása. A kérdésem az, hogy a gyakorlatban hogyan megy végbe az üzletág-átruházás? Milyen eszközlistát szükséges készíteni? Mi alapján kerül bele az eszközök értéke? Hogyan kell számvitelileg kezelni az ügyletet átadó és átvevő oldalon? Kell-e számlát kiállítani? Ha nem, akkor milyen egyéb bizonylat szükséges? Ha az üzletágvétel pénzintézeti finanszírozással történik, ezzel kapcsolatban mire kell figyelni? Az üzletág-átruházásánál melyek az áfamentesség feltételei? Ezt hogyan lehet biztosítani? És mire kell az ügylet során odafigyelni? Válaszát előre is köszönöm.
Temetési segély vagy kegyeleti hozzájárulás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottjának édesapja elhunyt. Kérdés: Milyen módon és összegig tudja adómentesen támogatni a munkavállalót a munkáltató, milyen iratokkal, bizonylatokkal kell alátámasztani, illetve van-e valamilyen bevallási, jelentési kötelezettség utána? Válaszát megköszönve, tisztelettel,Szabóné
Bizonylatok nélkül nyitás készítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. megkeresett, hogy készítsem el a tavalyi évben elmaradt bevallásait. Kiderült, hogy nemcsak a bevallásai, de a 2016. évi beszámolója sem készült el, és az előző évek bizonylatai is hiányoznak (!). Csak a számlatömbjei vannak meg. A vállalkozás egyébként tevékenységet nem végez. Kértem, hogy keresse fel az előző könyvelőjét, és kérje el a bizonylatokat. Ő közölte vele, hogy nála nincs már semmi, mindent kidobott (!!!). Nem találkoztam még ilyen üggyel, és nem tudom, hogy főkönyvi kivonat, kartonok és egyéb bizonylatok stb. nélkül hogyan is indulhatnék el, hogy legalább a valósággal megegyező nyitást készítsek. A beszámolókból túl sok adatot nem tudtam meg (például, hogy a követelések, kötelezettségek miből állnak). A 2016-2017. évi banki kivonatokat le lehet kérni, és legalább a számlatömbjei megvannak. Kérem segítségét, mit lehetne ezzel kezdeni, hogy megfeleljen a jogszabályoknak, ha lehet egyáltalán? Köszönöm.
Ingatlanbérbeadás bizonylatolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Erre a kérdésre adott válaszát gondolnám tovább :) http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_30_Ingatlan_berbeadas_bizonylatolasa_ejw Számviteli bizonylatnak megfelel, ha banki átutalással rendezik a bérleti díjat és maga a bankszámlakivonat a bizonylat? Köszönöm.
Ajándékutalvány kezelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Masszázstevékenységet folytató egyéni vállalkozónál ajándékutalványt lehet vásárolni. Elfogadható megoldás-e az, ha az ajándékutalvány megvásárlásakor a készpénzes számlatömbjében állít ki számlát, ajándékutalvány-vásárlás szövegrésszel és a számla aljára ráírja, hogy áfa hatályán kívüli értékesítés? Amikor beváltásra kerül az utalvány, akkor ugyanúgy a készpénzes számlatömbben állít ki számlát, masszázsról? Hogyan kell bizonylatolni azt az esetet, amikor az egyéni vállalkozó ajándékutalványt ajánl fel nyereményként egy rendezvényen? Köszönöm válaszukat!
Foglaló bérleti szerződésben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás bérel üzlethelyiséget, amelyet további bérletbe kíván adni. Ahhoz, hogy a bérbevevői ne álljanak el a szerződéstől, foglalót szeretne tőlük kapni, amit a bérleti szerződésben is foglalóként nevesít, és a későbbi bérleti díj összegébe beszámításra kerül. A bérleti szerződést február hónapban kötnék meg, de a bérleti jogviszony áprilistól indulna. Ebben az esetben az átutalt foglalóról milyen bizonylatot kell kiállítania a társaságnak, és milyen teljesítési időpontban? A foglaló ugyanúgy működik, mint az előleg (vagyis ahogyan a bérleti szerződésben van a fizetési ütemezés, úgy az első számlában levonásra kerül a fizetett foglaló összege)? Köszönöm válaszukat!

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 14. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...