874 találat a(z) bejelentés cimkére
Civilszervezeteket figyelmeztet az Országos Bírósági Hivatal
Cikk
2017. június 27-étől a civilszervezeteknek be kell jelenteniük a bíróságon, ha az adott évben 7 200 000 forintot elérő támogatást kaptak külföldről. Ha a bejelentést elmulasztják, a bíróság bírságot szabhat ki – figyelmeztet az Országos Bírósági Hivatal.
Telephely bejelentése bérbeadáskor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély bérbe adja ingatlanát egy másik magánszemélynek. Be kell-e jelenteni a bérbeadónak a bérbe adott ingatlant telephelyként az adóhatóság felé? Ha igen, kérem legyen szíves megírni a jogszabályi hivatkozási helyet és a nyomtatványt, amin ezt jelezni kell a NAV felé. Válaszát előre is köszönöm!
Bt-ben kültag a képviselő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy bt., ahol a beltag nyugdíjas, de a társasági szerződés szerint a képviselő a kültag, aki rendelkezik máshol heti 40 órás főállású munkaviszonnyal. Tehát a kültag után nem kell járulékokat fizetni. Az egyik kérdés az lenne, hogy a beltag után (aki nyugdíjas), jövedelmet nem vesz fel, kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni így, hogy nem ő a képviselő? A másik kérdés pedig az lenne, hogy a 08-as bevalláson a beltagot be kell-e jelenteni? Gondolom, a kültagot igen, a képviselet miatt, még ha nem is vesz fel jövedelmet. Köszönöm szépen a segítségét!
Pénzmosás megakadályozása
Kérdés
T. Szakértő! A NAV honlapján megjelent a VPOP_KSZ17 és VPOP_PMT17-es nyomtatvánnyal kapcsolatos tájékoztatás. Nem egészen értem. Ezeket a nyomtatványokat mindenkinek be kell adni? Egyéni vállalkozóknak is vagy csak társaságoknak? Ez csak egyszeri alkalom? Ha bejelentek egy személyt, akkor neki később milyen kötelezettségei vannak? Köszönettel Fidler Gáborné
Építés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás 2 épület között féltetőt építtet néhány méter hosszan, hogy a kipakolt áru ne ázzon meg. Hogyan minősül az áfa szempontjából, kell-e építési naplót vezetni és bejelentésköteles-e az építési hatóság felé? Üdv. K.
Személyesen közreműködő tag
Kérdés
Tisztelt Szakértő, tisztelt Széles Imre! A 2017.05.25-i társas vállalkozó 08-as bevallása címmel kapcsolatban az Ön válaszában az szerepelt, hogy ha a tagok nem működnek személyes közre a társaságban, akkor sem bejelentési, sem bevallási kötelezettség nincsen. Kérem szépen, hogy ennek a törvényi hivatkozását megküldeni szíveskedjen! Erre vonatkozóan ellentmondásokat találtam például több cégnél felmerült a kérdés, hogy a két tag közül az egyik nem vesz részt a társaság működtetésében, mégis tagi jogviszonyára tekintettel bevallási és járulékfizetési kötelezettség terheli. (NAV honlapon lévő tájékoztató füzet alapján.) Ezért kérem a segítségét, hogy hogyan tudjuk bizonyítani a személyes közreműködést hiányát. Előre is köszönöm
Munkavállaló visszamenőleges bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném abban, hogy ha egy munkavállaló a bejelentés után szembesül azzal, hogy nem a megbeszélt időponttól volt bejelentve, hanem később, akkor kérheti-e a munkáltatót, hogy módosítsa a bejelentést? Ha igen, a munkáltatónak milyen büntetési tételekkel kell számolnia? Előre is köszönöm válaszát.
Egyszemélyes kft. öröklése, továbbműködtetése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelem, egy egyszemélyes kft. tulajdonos-ügyvezetője a napokban elhunyt. Élettársi kapcsolatban élt 17 éve, a kapcsolatból van egy 14 éves gyermeke. Hogyan működik ez esetben a cég tulajdonjogának öröklése? A hagyatéki tárgyalás lefolytatásáig lehet-e külön a céggel kapcsolatban intézkedni, hogy az zavartalanul működhessen tovább (van bejelentett alkalmazott, aki folytatná a tevékenységet)? A helyzetet bonyolítja, hogy a kft. hatósági tevékenységet végez, autókat vizsgáztat. Azt az információt kaptuk, hogy ha van a tevékenység végzéséhez szükséges végzettségű alkalmazott, akkor 90 napig folytathatja a tevékenységet. Ez azt jelenti, hogy a 90 nap letelte után fel kell függeszteni a tevékenységet a hagyatéki ügy lezárásáig? További kérdés, hogy a NAV felé lejelentsük-e azt, hogy a cég örökösödés alatt áll? Ha igen, ez milyen módon lehetséges? A változás-bejelentő lap (201), a régi ügyvezető jogviszonyának lezárása (1041) és a könyvelő meghatalmazásának módosítása (EGYKE) csak akkor lesz lehetséges, ha lezárult a hagyatéki tárgyalás? Válaszukat előre is köszönjük!
Kata ügyvezető jogviszonya
Kérdés
Az adóalanyiság választásának bejelentésével egyidejűleg a kisadózó vállalkozásnak kisadózóként KÖTELEZŐ bejelentenie azon magánszemély tagját, tagjait, aki vagy akik bármilyen jogviszonyban – ide nem értve a munkaviszonyt – végzett tevékenység keretében (ideértve különösen a személyes közreműködést, a megbízási jogviszony alapján végzett vezető tisztségviselői és más tevékenységet) részt vesz vagy vesznek a kisadózó vállalkozás tevékenységében. Kérdésem az lenne, hogy fenti szabály kizárja-e, hogy a munkaviszonyban álló ügyvezetőt (a társasági szerződésben ez került megjelölésre) bejelentse a bt. mint katás magánszemély? Vagy a jogszabály "engedő", vagyis azt mondja ki, hogy munkaviszonyon kívüli jogviszony esetében KÖTELEZŐ a bejelentés, munkaviszony esetén választható? Katás bt. esetében is külön kell vizsgálni az ügyvezetőség és a személyes közreműködés járulékfizetési kötelezettségét? Tehát, ha mint ügyvezetőt bejelentem a kata alá, és megfizeti a havi 50 ezer forintot, és emellett személyesen is közreműködik, ez utóbbi jogviszonya keletkeztet járulékfizetési kötelezettséget? Hiszen, ha külön kell vizsgálni, akkor nem minősül főállás melletti társas vállalkozónak, így személyes közreműködése alapján járulékot kellene fizetnie.
Kacsolt vállalkozások: szerződés bejelentésének elmulasztása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két vállalkozás között – melyek kapcsoltnak minősülnek – ingatlanbérleti szerződés áll fenn 2014 óta. Az éves forgalom a két cég között 50 millió forint alatti, ha jól értelmeztük transzferár-dokumentáció készítése nem szükséges (?). A nagyobb probléma, hogy a kapcsolt vállalkozások közötti szerződés megkötését nem jelentették be a cégek a NAV-nak. A kérdés, hogy lehet-e ezt utólag pótolni, és ha igen, hogyan, eredeti dátummal? Illetve ki a bejelentésre kötelezett: a bérlő vagy a bérbeadó? Valamint számíthatunk-e bírságra, még akkor is, ha a mulasztást mi vettük észre, és mi is javítanánk? Válaszát köszönöm.
Tállai: az adótraffipax hírére javul az adózói morál
Cikk
Márciustól május végéig mintegy 120 előre bejelentett helyszínen végzett ellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, az adótraffipax nemcsak a nyugtaadás gyakoriságát és a könyvelt bevételt, de a bejelentett alkalmazottak számát is növelte – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára, a NAV vezetője az MTI-t.
Cégkapu bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy hol és milyen nyomtatványon kell regisztrálni a cégek, azaz a társaságok és az egyéni vállalkozók, valamint a társasház cégkapu rendszerét? Azt olvastam az interneten egy tájékoztató anyagban, hogy "a jogszabály a gazdálkodó szervezetek fogalmát használja, így a kötelezettség vonatkozik a cégektől kezdve az ügyvédi/közjegyzői irodákon át az egyéni vállalkozókra is". Köszönöm: Margit
Munkáltatója bejelenti alkalmazottait? Itt megnézheti!
Cikk
Összesen több mint 4200 olyan adózó szerepel a NAV legfrissebb, alkalmazottakat bejelentés nélkül foglalkoztatók listáján.
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban, hogy egy cégünk hallgatói munkaszerződéssel építész gyakornokot venne fel kötelező gyakorlat letöltésére. Kell-e együttműködési megállapodást kötnie az iskolával? Milyen díjazás illeti meg a gyakornokot? Van-e bejelentési kötelezettség? Illetve a munkáltatónak milyen kritériumoknak kell megfelelnie, hogy gyakornokokat foglalkoztathasson nyári gyakorlatra? Segítségét előre is köszönöm!
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben egy házaspár 50-50%-ban tulajdonosok, és egyben a kft. munkaviszonyos munkavállalói. Minden évben készpénzben befizetett (fejenként 1,5 millió forint) tagi kölcsönt nyújtanak a kft. részére, amit a kft. a megadott határidőre vissza is fizet a tulajdonosok felé. Kapcsolt vállalkozásnak minősül ez a felállás? Ha igen, hogyan kell a NAV felé való bejelentést visszamenőlegesen megtenni, és milyen szankciók várhatóak az elmaradt bejelentésért? Érinti-e az ipa és a társasági adó számítását? Válaszát előre is köszönöm!