Adóalany mennyi készpénzt fogadhat el magánszemélytől, anélkül, hogy erről bárhova is jelentést kellen küldenie? Kérdés
Kedves Szakértők! Készpénz még engedélyezett mértékű elfogadása vetődött fel egy olyan cégnél, ahol javarészt átutalással érkeznek a bevételek, de van egy kevés kivétel, akik mindenképpen ragaszkodnak, hogy ők csak készpénzben tudnak fizetni, ők magánszemélyek, a cég banki pénztárában sem szeretnének fizetni(Art. 38. § 3a) és 3b) bekezdésben foglaltak adóalanyokra vonatkoznak). A cég nyílászárók kereskedelmével, beépítésével foglalkozik, s ügye egy megrendelés értéke akár 3 millió forint is lehet (például családi ház több nyílászárójának cseréje). Mi lenne az elfogadható megoldás, hogy a bírságokat és lehetőség szerint a készpénzkifizetési bejelentéseket is el lehessen kerülni? Köszönöm