874 találat a(z) bejelentés cimkére
Hiányos tb-kiskönyv
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amikor elkezdtem dolgozni, nem tudtam, hogy van tb-kiskönyv. Később az első két munkahelyemen ilyet nem is kaptam. Most ott tartok, hogy a tb-kiskönyvben csak a legutóbbi két munkáltató van bejegyezve. Nem gondoltam, hogy ez probléma lehet, hiszen a XXI. században vagyunk, az ügyfélkapu nyilvántartása alapján minden munkahelyem bejelentette a foglalkoztatásomat. Mégis azt olvastam, hogy lehet belőle probléma. Kérdésem, hogy Ön szerint mit kell vagy érdemes tenni? Kérjem meg a volt munkáltatóimat, hogy utólag (persze mostani dátummal) adjanak ki kiskönyvet, igazolva a munkaviszonyt? Vagy egyszerű, papíralapú igazolást kérjek? Mit tehetek, ha valamelyik nem létezik, vagy csak nincs kedve/ideje segíteni? Segítségét köszönöm!
Közhasznúságra való bejelentkezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk, amely kulturális tevékenységet folytat (ha a feltételeknek megfelel) közhasznú szervezet szeretne lenni. Kérdésem, hol kell elkezdeni az eljárást (törvényszéki bíróságon)? És ha megkapta a minősítést, akkor a bejelentést a közhasznú jogállásról a 17201, vagy a 17201CSZ bejelentés és változás bejelentési nyomtatványon a NAV felé szintén nekünk kell megtenni? Segítségét előre is megköszönöm. Tisztelettel: Mihály Gáborné
Megjelent az augusztusi VálaszAdó
Cikk
A tavaszi adócsomag változásokat hozott a helyi adózásban is, egyebek mellett új fogalmakat vezetett be.
Megbízási jogviszony bejelentése a T1041-es bejelentő lapon
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017.06.02. napjától 2018.12.31. napjáig terjedő időtartamra megbízási szerződést kötött oktatási tevékenység végzésére. A megbízási díj összege jelentősen meghaladja a minimálbér 30 százalékát, tehát a megbízott biztosítottá válik. Az világos,hogy a 08-as bevalláson minden hónapban bevallom a megbízottól levont szja-t és járulékokat, valamint a megbízó terheit, a szochót és a szakképzési hozzájárulást. Azt azonban nem tudom eldönteni,hogy a T1041 bejelentő lapon mikor kell a jogviszonyt bejelenteni. Valahol azt olvastam, hogy utólag a biztosítás megszűnésekor kell a T1041-en a bejelentést megtenni, de ez a több mint másfél évet lefedő megbízás esetében nem tudom,hogy jó megoldás-e? A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Cím! Kft.-nek kapcsolt vállalkozása-e az az egyéni vállalkozó, aki a kft.-ben 50 százalékos tulajdonos? (Adótörvény szerint, illetve a számviteli törvény szerint?) Bejelenteni csak akkor kell, ha van közöttük gazdasági tevékenység? A szerződéstől számított 15 napon belül? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Villanyszerelők bejelentése
Kérdés
Hivatkozva a 2017.07.31-ei tájékoztatásukra, hol lehetne erről bővebb információt kapni? Például pontosan hová, kinek, mit kell bejelenteni? Adott egy kft., aki villanyszerelési tevékenységet végez és villanyszerelőket alkalmaz. Ez esetben a cégnek, illetve a munkavállalóknak, esetleg egyéni vállalkozó alvállalkozóknak milyen kötelezettségei vannak a bejelentéssel kapcsolatban? Köszönettel: Léderer Györgyné
Itt a válasz, mikor kell biztosítottként bejelenteni a foglalkoztatottat
Cikk
Az utóbbi időben több kérdés is érkezett arra vonatkozóan, hogy adott foglalkoztatottat mikortól (tehát milyen dátummal) kell biztosítottként bejelenteni.
Hatalmas lehet a bírság a transzferár-bejelentés elmulasztása miatt
Cikk
Az adóhivatal akár 20 millió forint büntetést is kiszabhat egyes vállalatokra, ha azok nem teljesítenek egy új előírást. Egy május végén hatályba lépett jogszabály ugyanis új bejelentési kötelezettségeket ír elő a Magyarországon működő multinacionális vállalatoknak a transzferárazással, pontosabban az országonkénti jelentéssel kapcsolatban.
Az MKOE szerint tiltott személyes adat kezelését írnák elő a pénzmosási bejelentéssel
Cikk
A NAV Pénzügyi Ellenőrző Információs Irodája (PEII) – nem részletezett okokból – a korábban papíralapon, 3000 forint illetékbélyeg kíséretében, a már bejelentett „kijelölt személy” nevét és beosztását ismételten bejelentetné. A kijelölt személyhez pedig ezúttal képeznének egy azonosítószámot is – írja közleményében a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete (MKOE).
Adóellenőrzés: ezekre a helyszínekre és témákra összpontosítanak a héten
Cikk
Elsősorban a turisták által kedvelt helyszíneket, rendezvényeket, a számla- és nyugtaadást, az áruk eredetét ellenőrzik a NAV ellenőrei a héten az adóhatóság „adótraffipaxa” szerint.
Efós kérdések
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Oktatással foglalkozó cégünknél oktatóink egy részét egyszerűsített foglalkoztatás (efo) keretében alkalmazzuk, havonta 8 alkalommal. Az eddigi gyakorlat az volt a könyvelőnkkel, hogy megírtam neki előre az időpontokat, ő pedig bejelentette az embereinket, minden napra külön szerződéssel és igazolással. A kifizetés készpénzben történt. Könyvelőt váltottunk, aki azt javasolta, hogy elegendő az előre jelentett napokra havonta egy munkaszerződés és egy igazolás, ezzel nagyban csökkentve a papírmunka mértékét, valamint, hogy a kifizetés történhet átutalással is. Szabályos mindkét eljárás? Ha havonta egy szerződés van, akkor ez nem fog az egész hónapra vonatkozni, csak arra a 8 napra? Várom válaszát! Üdvözlettel: Szendrei Veronika
Illeték
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély földet vett, pontosabban szőlőt. Adómentességet kapott mint földműves, vállalta 5 évig a művelést. Viszont az egyik területet kivonatta művelés alól, ez egy szántóföld. Illetéket akar fizetni a tulajdonos. Ez a terület 250 000 forintra lett árazva. Miként kell ezt rendeznünk? Milyen nyomtatványon kell bejelentést tenni az illeték kivetéséhez? Köszi szépen a választ! Tisztelettel: Hné Zsuzsanna
Adóigazolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Indiai cég Magyarországra küldi az alkalmazottait, hogy itt képviseljék a céget, és dolgozzanak neki. A járulékokat ott fizetik, a bért onnan kapják, azon személyek esetében, akiknél ennek a kiküldetésnek az időtartama meghaladja az adóévben a 183 napot, Magyarországon a jövedelmük után szja-fizetési és bevallási kötelezettségük keletkezik, továbbá mivel kifizető nincs, aki ezt levonja, amolyan "önadózói" státuszba kerülnek, amiből pedig az következik, hogy negyedévente adóelőleget kell fizetniük. Ez meg is történt az illető az első két negyedévre teljesítette adófizetési kötelezettségét. Azonban mi a teendő abban az esetben, ha a 183 napnál többet dolgozik itt, de nem egész évben? A további béréből már csak ott adózik? Kérhet adóigazolást az adóhivataltól a befizetett adóról? Kell a távozását jelenteni valakinek? Ha igen, hogyan? Válaszát előre is köszönöm.
Egy munkavállaló, több munkáltató
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017.07.04-i "Erre jók az atipikus munkaviszonyok" cikkükben egy munkavállaló több munkáltató általi foglalkoztatásához kérném további gyakorlati segítségüket az alábbi kérdésekben: 1) Hogyan, melyik munkáltatónak kell az alkalmazottat a T1041-en bejelenteni? 2) Ha az alkalmazott az egyik munkáltatónál sofőrként dolgozna, a másiknál sofőrként és összeszerelői munkakörben (betanított munkás) is, akkor is alkalmazható ez a foglalkoztatási forma, vagy csak ha kizárólag ugyanazon munkakörben foglalkoztatják? 3) Jelenléti ívet hogyan kell írni? 4) Muszáj azonosan dolgoznia, például hétfőn és pénteken az egyik munkáltatónál, keddtől csütörtökik a másik munkáltatónál, vagy hetente/naponta változhat a beosztás? 5) Havonta változhat, hogy melyik munkáltatónál hány órát dolgozik? Például az egyik hónapban az első munkáltatónál csak 20 órát, a következőben pedig ugyanannál a munkáltatónál 100 órát?
Itt ellenőrizheti, rajtakapták-e munkáltatóját bejelentés nélküli foglalkoztatáson
Cikk
Összesen 4156 adózó szerepel a NAV alkalmazottakat bejelentés nélkül foglalkoztatók legfrissebb listáján.