874 találat a(z) bejelentés cimkére

Lakásbérbeadás előtti teendők Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagyon sok lakásbérbeadással kapcsolatos kérdést és választ elolvastam, de a következő kérdésre nem találtam sehol meg a választ: A bérbeadást megelőzően van-e teendője a bérbeadónak? Például: 2017. 01.01-jétől szeretném bérbe adni a lakásomat. Előtte milyen bejelentési kötelezettségem van a NAV felé, és milyen nyomtatványon? A befizetéshez szükséges csekket személyesen kell kérnem ? Megköszönve válaszukat, maradok tisztelettel F.E.

Jövedéki termék szállítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jövedéki raktárból kiszállításra kerülő motorolajat a szállító jármű rakterében elkülönítve kell-e szállítani, ha sem a súly, sem pedig az összeghatár nem éri el az ekáer-bejelentési kötelezettséget? Válaszát előre is köszönöm! Üdv: Oláh Krisztina

Ők azok, akik be nem jelentett dolgozókat foglalkoztatnak Cikk

Csaknem 4500 adózót tartalmaz a NAV legfrissebb listája, amelyen azok szerepelnek, akik be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatnak.

Figyelem, nekik kell azonnal jelentkezniük a NAV-nál! Cikk

Még idén be kell jelentkeznie a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz, és december 16-ától egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie annak a diáknak, akinek a diákigazolványa október végén lejárt, nem tanul tovább és nem is dolgozik.

Kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó bejelentése 1041 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja eddig alkalmazottként dolgozott, most igénybe vette a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjazási lehetőségét. A 1041-en bejelentve a munkaviszony törlése. Be kell-e jelenteni a 1041-en mint kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozót (személyes részvétel nincs, csak ügyvezető, a társaságnak van alkalmazottja ), ha igen, milyen kóddal? Válaszát köszönöm. F.M.

Családi gazdálkodás létrehozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 12. 06-án jogerős határozattal a kormányhivatal nyilvántartásba vette családi gazdálkodásomat 3 fővel (én+élettársam+3 éves kislányunk). Szeretném megkérdezni, hogy a nyilvántartásba vételt követően milyen bejelentési kötelezettségem van az adóhatóság felé, ezt mennyi időn belül kell megtennem és melyik nyomtatványon? Hivatkozok itt az alább idézett, az adóhatóság által közzétett "Mezőgazdasági őstermelő magánszemély adózásának alapvető szabályai 2016" elnevezésű nyomtatványra: "Az azonos jövedelemszámítási kötelezettségre tekintettel, ha a családi gazdaság tagjai által választott adózási mód eltér a családi gazdaság nyilvántartásba vétele előtt választott adózási módtól, akkor ez olyan adókötelezettséget érintő változást jelent, amit be kell jelenteni az adóhatósághoz a családi gazdaság nyilvántartásba vételétől számított 15 napon belül." Valamint szeretném megkérdezni, hogy a családi gazdaságot 2016. 12. 06-án vették nyilvántartásba, de előzőleg a családi gazdálkodást érintő bevételeket és kiadásokat mint egyéni vállalkozó számoltam el. Ezeket visszamenőleg 2016. 01. 01-jétől áttehetem a családi gazdálkodásba? Idézem itt újra a fent már megjelölt kiadványt: "Így az év első napjától beérkezett valamennyi őstermelésből származó bevétel (a családi gazdaság nyilvántartásba vétele előtt megszerzett és a családi gazdaság által 1 főre felosztott) a megállapodás szerinti jövedelemszámításra vonatkozó szabályok szerint lesz adóköteles." Válaszát köszönöm!

Áfalevonás lakóingatlan értékesítése esetén Kérdés

Kft. ügyfelem 3 db lakást épít értékesítés céljából, az anyagot ő vásárolja meg hozzá, majd értékesíteni fogja ha készen lesz. A tevékenységében benne van az ingatlanforgalmazás. Magát a felépítést kivitelező végzi. Kérdésem: a most beszerzett anyagok áfáját levonhatjuk úgy, hogy nem jelentettük be a NAV felé, hogy áfásan értékesítjük a lakóingatlanokat? Ezeket, ha készen vannak, áfásan adjuk el. Csak nem szeretném, ha a NAV utólag belekötne, hogy miért vontuk le a beépített anyagok áfáját és a kivitelezőtől kapott számla áfatartalmát, mert akkor inkább 2017. január 1-jétől bejelentem, hogy áfásan értékesítem. Válaszukat köszönöm

Áfa alanyi mentesség 2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy az olyan adóalany, aki azért került ki 2016-ban az alanyi áfamentes körből, mert átlépte a 6 millió forintos értékhatárt, és 2017-ben vissza akar térni az alanyi mentes körbe, mert a 8 millió forintos értékhatárt nem fogja átlépni, akkor be kell jelenteni valamin ezt a szándékát a cégnek? És ha igen, akkor milyen nyomtatványon tudja ezt megtenni?

Megváltozott tao szabályok a szerzői jogdíjjal kapcsolatban Kérdés

A szerzői jogdíjról szóló 1990. LXXVI. törvény 1. § (2) c) pontja megfogalmazza a szoftver fogalmát. Kérdésem, hogyan keletkezik a szerzői jogi védelem? "9. § (1 ) bekezdés a szerzőt a mű létrejöttétől kezdve megilleti a szerzői jogok - a személyhez fűződő és a vagyoni jogok - összessége." Ez automatizmust jelent a Tao törvényben is, illetve jelent-e megerősítést a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához történő bejelentés? (Önkéntes műnyilvántartás.) Másik kérdés: A Tao törvény szerint milyen kedvezmények vehetők igénybe abban az esetben, ha a saját előállítású szoftver nem került bejelentésre mint "bejelentett immateriális jószág" a NAV felé? Az iparűzési adóban hogyan bizonyítom a jogdíjbevétel létezését? Kapcsolódó számviteli kérdés: a szoftveremet folyamatosan továbbfejlesztem, a közvetlen előállítási költségeket ráaktiválhatom a már állományba vett szellemi termékre (szoftverre)? Köszönettel: Hataláné Csáki Katalin könyvvizsgáló

Alanyi mentes határ átlépése pénztárgép használatakor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy pénztárgépet használó kft. átlépte az alanyi mentes határt, de még utána is áfamentesen adta ki a nyugtákat. Helyesen járunk-e el akkor, ha a 6 millió forint feletti forgalmat áfásnak tekintjük és az áfabevallásban szerepeltetjük, vagy van esetleg egyéb teendőnk a szokásos bejelentésen túl? Válaszát előre is köszönöm.

Szakmai gyakorlat igazolása Kérdés

A Szent Gergely Népfőiskola és/vagy Projektközpont Szolgáltató Kft. távoktatásos képzéséhez kapcsolódóan 120 órás gyakorlatot kérnek a hallgatóiktól. Az intézmény nem tartozik a 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá (a felnőttképzésről) és nem egyetem vagy főiskola, amit tartalmazna a felvi.hu. Intézmény oldaláról: "Intézményünk 2013. szeptember 01-től kizárólag olyan képzési programokat valósít meg, amelyek általános andragógiai programok, így intézményünk működésére a 2013. évi LXXVII. törvény helyett a fogyasztóvédelem általános szabályai érvényesek. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak. Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak.Felnőttképzési Intézményünk tagja a Magyar Népfőiskolai Társaságnak." A képző intézmény részéről: a szakmai gyakorlathoz nem kell együttműködési megállapodást kötni (két/három oldalú intézmény-foglalkoztató-hallgató), csupán igazolást kérnek a gyakorlat teljesítéséről.A szakmai gyakorlat 120 órája max 15 napot foglal magában. Kérdések: 1) Van bármilyen bejelentési kötelezettség bármely hatóság felé? 2) Kell bármilyen járulékot fizetni bármely hatóság felé? 3) Leigazolhatom a szakmai gyakorlatot minden szerződés- és bejelentéstől mentesen, mivel nem éri el a 6 hetet? Ha nem mik az előírások

Társas vállalkozó bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társas vállalkozók, illetve ügyvezetők bejelentésével kapcsolatban kérném segítségét. Akkora az információ halmaz, hogy már teljes a bizonytalanság. Kérném segítségét a 1041, illetve 08 bevallással kapcsolatban. A társas vállalkozót (tulajdonos) 1041-en küldjük (1451, 1452) 08-as bevallásban kell szerepeltetni, ha nincs jövedelme? Ügyvezető munkaviszonyban, akkor 1041, de csak munkaviszonyban, vagy ha tulajdonos is, akkor kell neki 2 db 08 lap? Megbízásos ügyvezető - 1202 bejelentve, ha ingyen vállalja kell 08-as, illetve ha tulajdonos is, akkor szintén 2 db 08 lap kerül beküldésre?

Őstermelés mellett egyéni vállalkozó Kérdés

7-es adószámmal őstermelő vagyok. Főállásban dolgozom heti 40 órás munkaviszonyban. Katás egyéni vállalkozó szeretnék emellett lenni, de nem mezőgazdasági tevékenységben. Mit kell tennem? Elég-e a NAV-nál változásbejelentőn bejelenteni a vállalkozást, vagy a kormányhivatalnál kell vállalkozói igazolványt váltani? Előre is köszönöm a válaszát.

Kiválás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik kft. november 1-jétől kiválás útján jött létre. Mint jogutódnak milyen bejelentési, bevallási kötelezettségei vannak? Milyen számviteli teendők vannak ebben az esetben? Van-e könyvvizsgálati kötelezettsége a jogutódnál? Az alkalmazottak továbbfoglalkoztatása a jogutódnál történik, erről a T1041-es bejelentő lapot beküldtük. A munkaszerződés módosításon kívül van-e még egyéb kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm!

Mezőgazdasági terület vállalkozásban Kérdés

A http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_9_Ostermeles_hrsz_axl címen feltett kérdéshez még kiegészítést szeretnék kérni: A földek bejelentésére adott válasza a mezőgazdasági tevékenységüket egyéni vállakozóként végzőkre is igaz (vagyis nem kell bejelenteni a NAV felé)? Iparűzési adó szempontból sem kell bejelenteni az önkormányzathoz? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egészségügyi biztosítás adózása

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Iparűzési adó alapja

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink