514 találat a(z) bér cimkére
Katás bt. végelszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., aminek a végelszámolása 2017.09.21-én elkezdődött. A bt. 2017.09.20-ig a kata hatálya alá tartozott, 2017.09.21-től a tao hatálya alá tartozik. A bt. kültagjának nincs 36 órát meghaladó munkaviszonya, így 2017.09.20-2017.11.30-ig 161 ezer forint után a bérszámfejtést megcsináltam, a 08-as bevallást beadtam. Eladtuk a tárgyi eszközeit, így a folyószámláján a fizetendő áfa is megjelent. Ami kötelezettség a NAV felé, az kb. 200 ezer forint, a pénztárában 205 ezer forint van. Mit lehet itt tenni, hogy a végelszámolással szűnjön meg a cég? A kültagnak kötelező bért fizetni vagy csak a járulékokat kell megfizetni kötelezően? Ekkor csökkenne a tartozása. Köszönöm a válaszát.
Béremelés a felsőoktatásban
Cikk
2018. január 1-jétől újabb 5 százalékkal emelkedik az állami fenntartású felsőoktatási intézményekben foglalkoztatott oktatók, kutatók, tanárok garantált illetménye, egyetemi tanári illetményminimum havi bruttó 554 400 forintra nő – közölte az EMMI a kormányportálon.
Akik több pénzt kapnak januártól
Cikk
Januártól nő a rendőrök illetménye, továbbá átlagosan 12 százalékkal nő a vasutasok, a postai alkalmazottak, a regionális közlekedési társaságoknál és a víziközműcégeknél dolgozók bére is.
Új rendelet egészségügyi dolgozók illetmény-, illetve bérnöveléséről
Cikk
Új kormányrendeletet hirdettek ki tegnap egyes egészségügyi dolgozók illetmény-, illetve bérnöveléséről.
Betegszabadság számítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő, a kérdésem az lenne, hogy a betegszabadság alapjául szolgáló bérbe beletartóznak a pótlékok is, vagy csak az alapbér? Jelenleg rendelkezem egy 200 000 forintos bruttó alapbérrel, amire minden hónapban megkapom a megfelelő műszakpótlékot, vasárnapi pótlékot stb. Munkáltatóm szerint csak az alapbér válik a 15 nap betegszabadság alapja. Ha a pótlékok is beleszámítanak, akkor egy novemberi betegség esetén, mely hónapok pótlékait kell még figyelembe venni? Köszönöm!
Béremelési hullám, érdekes fordulatok a munkaerőpiacon
Cikk
A gazdaság válság óta a legnagyobb béremelési hullám figyelhető meg a magyar gazdaságban. Elemzések szerint a bérek növekedése mögött két tényező áll: a munkaerőhiány és a minimálbér, valamint a garantált bérminimum emelése. Ha az adatok mögé nézünk, akkor érdekes fordulat látszik a kiscégek körében – derül ki a Policy Agenda elemzéséből.
Felszálló ágon a magyar gazdaság, nőnek a beruházások és a bérek
Cikk
Javította a magyar gazdasági növekedésre vonatkozó idei és a jövő évi várakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) az Economic Outlook című, ma megjelent legfrissebb kiadványában közöltek szerint. A nemzetközi szervezet a magyarországi bérek erőteljes növekedésére és a beruházások felfutására számít, amely a tavaly novemberi hatéves bérmegállapodásnak és adócsökkentésnek köszönhető – emelte ki a jelentésből a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Szakképzettség munkakör betöltéséhez
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbiakban kérném a segítségüket: munkáltató előírhatja-e az adott munkakörhöz szakképzettség meglétét? Alkalmazhatja-e ugyanabban a munkakörben a szakképzettséggel rendelkező, illetve a szakképzettséggel nem rendelkező munkavállalót ugyanazon a feor számon, csak más bérrel, tekintettel arra, hogy egyik munkavállalónak van erre irányuló végzettsége, a másiknak pedig nincs? Köszönettel!
Óriási béremelésre számíthatnak az országgyűlési köztisztviselők:
Cikk
Átlagosan 45 százalékkal növekedhet az Országgyűlés Hivatalánál dolgozó köztisztviselők bére a tervezett életpályamodell bevezetésével – mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője, az életpályamodell bevezetéséről szóló, a parlamentnek szerdán benyújtott előterjesztés társszerzője az MTI-nek.
Átírná a munka törvénykönyvét a szakszervezeti szövetség
Cikk
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) egy Fehér könyv nevű dokumentumban foglalta össze tagjai elvárásait a kormányzati szerepre készülő pártok számára, javaslatokat fogalmazva meg többek között a munka törvénykönyve módosítására, a bérek további emelésére.
Praxis vásárlása, orvos bér
Kérdés
Egy egészségügyi területen tevékenykedő kft. praxist vásárolt. A praxissal megszerzésével kapcsolatosan van-e illetékfizetési kötelezettsége? Ha igen, akkor hova és hogyan kell a vásárlást bejelenteni, hogyan veti ki és mely hatóság veti ki az illetéket? Van-e olyan speciális egészségügyi dolgozókra vonatkozó jogszabály, mely a garantált bérminimum felett ír elő bérezési kötelezettséget (állami intézményekre vonatkozóan mely jogszabály rendelkezik a kötelező bérezési szintekről)? A kft. egészségügyi állami – OEP-finanszírozott – közintézményeknek és a lakosság felé is számláz.
Külföldi kikuldetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem külföldi kiküldetéssel kapcsolatban a következő: kft. havidíjas alkalmazottja –ügyvezető – 4 napos külföldi kiküldetésen volt, ami csütörtöktől vasárnapig tartott. A 4 napra járó kiküldetési napidijon felül szombat vasárnapra jár-e neki munkabér vagy túlóra, vagy a szombat-vasárnapi munkavégzésért jár-e plusz pihenőnap? Mivel külföldi kiküldetésen volt, az utazási időre jár-e dijazás? Köszönettel a választ.
Elkezdődtek a bértárgyalások a Tesconál
Cikk
A Tesco és a vállalatnál működő szakszervezetek, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) megkezdték a jövő évi béremelésről szóló tárgyalásokat – olvasható a vállalat és a munkavállalói érdekképviseletek közös közleményében, amit csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Szakmai gyakorlat
Kérdés
A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény 44. § (1) szerinti hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott hallgató 8 hetes szakmai gyakorlatának idejére mekkora összeget kell a szakmai gyakorlóhelynek minimálisan kifizetnie?
Állásidőre járó bér
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Hogyan kell eljárni olyan esetben, amikor a munkáltató több műszakos munkarendben, munkaidőkeretben foglalkoztatja a munkavállalókat és egyik munkanapon a szolgáltató karbantartási munkája miatti egésznapos áramszünet kapcsán nem tudnak munkát végezni a dolgozók. Ilyen esetben kiadhat-e jogszerűen szabadságot a munkáltató? Vagy semmiképpen nem lehet szabadságot kiadni és állásidőre járó munkabért kell fizetni? És van-e különbség annak kapcsán, ha ez a nap mondjuk nem hétköznapra esik, hanem hétvégére? Válaszukat előre is köszönjük!