338 találat a(z) bérpótlék cimkére
Háromszoros fizetés is járhat a munkaszüneti napi munkavégzésért Cikk
Megerősítette a Kúria a 2020. november 2. napján közzétett ítéletében, hogy a hétköznapra eső munkaszüneti napon is munkát végző munkavállaló számára a munkabérén felül távolléti díj is fizetendő. Sőt, munkavégzés esetén a munkavállalót bérpótlék is megilleti. Cikkünkben ismertetjük a döntés (Kfv.VII.37.342/2020/7.) részleteit.
24 óra munka, 24 óra pihenés: munkaidő, túlóra, szabadság Cikk
Lehet-e heti 45 órás munkaszerződést kötni? Ekkor hogyan alakul a túlóra és a szabadság? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Kiküldetés ünnepnapon és szabadság kötelező kiadása a pótmunkanapon Cikk
Havi fix béres dolgozónak Ausztriába kell mennie betanulni a cégcsoport központjába augusztus 17-21-éig, tekintettel arra, hogy Ausztriában augusztus 20. nem ünnepnap, illetve augusztus. 21. nem pihenőnap. A napi díjon felül augusztus 20-ára 100 százalékos, augusztus 21-ére pedig 50 százalékos bérpótlékot kell számfejteni a dolgozó részére? Illetve így, hogy a dolgozó augusztus 21-én munkát végez, augusztus 29-ére nem kell szabadságot kiírnia, ha nem kíván dolgozni? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Sajátjogú nyugdíjas foglalkoztatása munkaidőkeretben Cikk
Sajátjogú nyugdíjas foglalkoztatható-e hathavi munkaidőkeretben, kamionsofőr munkakörben? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Bérpótlék Kérdés
Alapbérbe épített pótlékok Kérdés
Munkaidőkeretes munka ünnepnapon, havibéreseknél Kérdés
Jár-e vasárnapi bérpótlék plázában dolgozóknak? Cikk
Kell a vasárnapi pótlékot fizetnie a munkáltatónak, ha munkaidőkeretben, eltérő munkarendben, üzletközpontban foglalkoztatott dolgozóit vasárnapra is beosztja munkavégzésre? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Bérpótlék Kérdés
Munkavégzés húsvétkor 2020-ban Cikk
Bár a munkajogi szabályok e körben nem változtak, azonban a koronavírus felülírta a nagypéntek és a húsvét ünnepét. Tavaly ilyenkor nagy erőkkel dolgoztak a munkavállalók az éttermekben, kávézókban és a kirakodóvásárokon, de a virágboltok és a mozik is működhettek, a piacokon hosszú sorokat kellett végigvárni egy-egy szép házi sonkáért vagy finom sajtért. Az emberek templomban imádkoztak és adtak hálát. Az éttermekben jelenleg nem lehet helyben ételt fogyasztani, a piacot több önkormányzat bezáratta, az egyházak pedig azt javasolják, hogy a hívek otthonról kapcsolódjanak be a vallási eseményekbe.
Ünnepnapi bérpótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogyan kell/kellene eljárni olyan esetekben mikor a munkavállaló ünnepnapon kezd dolgozni, de a munkaideje vége már nem ünnepnapra esik, vagy ha nem ünnepnapon kezd el dolgozni, és a munkaidő vége ünnepnapra esik. Ilyen esetben hogyan jár az ünnepnapi bérpótlék? Esetleg ez munkáltatótól függ, hogy a teljes munkaidőre fizeti a bérpótlékot vagy csak az adott napra, mikor a munkaideje ünnepnapra esik? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Somogyi Zoltán
Folyamatos munkavégzés esetén fizetett ünnep elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bérelszámolást végzem egy folyamatosan üzemelő benzinkút részére. Az lenne a kérdésem, hogy március 15-ére, mivel idén vasárnapra esett, kell-e a ledolgozott órán felül plusz 8 órát elszámolni fizetett ünnep címén, és ha ezzel a 8 óra fizetett ünneppel az összes óra meghaladja a 176 órát (mivel 22 munkanap van márciusban), akkor arra kell-e túlórát fizetni? Például 174 órát dolgozott a dolgozó, 03.15-ére elszámolom neki a 8 óra fizetett ünnepet, az 182 óra, tehát el kell-e számolni a dolgozónak 6 óra túlórát? Mennyi abban az esettben a fizetett ünnep időtartama, ha a dolgozó 03.15-én 12 órát dolgozott 12 vagy 8 órát kell pluszba számfejteni neki? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnicsné Andrea
Bérpótlék fizetése korábbi évekre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most derült ki, hogy cégünknél a bérszámfejtésnél az elmúlt években a munkaidőkereten felüli túlórákra fizetett pótlékot helytelenül számolták ki. Kérdéseim, hogy ebben az esetben – minden dolgozónak jár-e a különbözet, azoknak is, akik már kiléptek azóta? – meddig kell visszamenőlegesen számolni? Mi most a 2017-18-19. évet néztük. – kamattal növelt összeget kell fizetnünk? Válaszát előre is köszönöm!
Meddig tartható készenlétben a munkavállaló? Cikk
Lehet-e valaki egész hónapban készenlétben? Munkát nem végez. Nem akarjuk elküldeni, és fizetés nélküli szabadságra sem akarjuk küldeni, de pillanatnyilag nem tudunk részére munkát biztosítani. A bére 20 százalékát számfejtenénk csak részére, hogy biztosítása legyen. Ez megoldható lenne így? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.