206 találat a(z) Túlóra cimkére
Munkaidő vagy túlóra 2. Kérdés
Munkaidő vagy túlóra Kérdés
Túlóra kompenzálása szabadidővel 4 órás munkaidőre változott munkaidőben Kérdés
Folyamatos munkavégzés esetén fizetett ünnep elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bérelszámolást végzem egy folyamatosan üzemelő benzinkút részére. Az lenne a kérdésem, hogy március 15-ére, mivel idén vasárnapra esett, kell-e a ledolgozott órán felül plusz 8 órát elszámolni fizetett ünnep címén, és ha ezzel a 8 óra fizetett ünneppel az összes óra meghaladja a 176 órát (mivel 22 munkanap van márciusban), akkor arra kell-e túlórát fizetni? Például 174 órát dolgozott a dolgozó, 03.15-ére elszámolom neki a 8 óra fizetett ünnepet, az 182 óra, tehát el kell-e számolni a dolgozónak 6 óra túlórát? Mennyi abban az esettben a fizetett ünnep időtartama, ha a dolgozó 03.15-én 12 órát dolgozott 12 vagy 8 órát kell pluszba számfejteni neki? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnicsné Andrea
12 órás munkaidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló heti 48 órát dolgozik, hétfő, kedd, csütörtök, péntek beosztásban, 6:00-18:00 munkaidőben. Ez havi 192 óra ledolgozott munkaórát jelent. Jelenleg órabéres besorolásban van. Átsorolható fix béres besorolásba a munkavállaló, vagy maradhat órabéres? Ha órabéres marad, jogszerű-e? Kell-e túlórát fizetni vagy bármilyen más összeget a 180 órát meghaladó munkavégzés esetén? Válaszát köszönöm!
Lehetnek-e az ápolók készenléti jellegű munkakörben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nyugdíjasotthonban az ápolók, gondozók, 24/72 munkaidő beosztásban dolgoznak, munkaszerződésük szerint heti 40 órás munkaidőben. Így az általános munkarendhez viszonyítva a két hónapos munkaidőkeret végére midig túlórájuk keletkezik. Ennek elkerülése végett, módosítani szeretnénk a munkaszerződésüket, és a tevékenységüket készenléti jellegűnek minősíteni. A készenléti jellegű munkakörnél a munkaidő akár heti 60 órára is emelhető, de mi csak heti 48 órára emelnénk a munkaidőt. Így nem képződne rendszeresen túlórájuk, ezáltal nem illetné meg őket a túlórára tekintettel rendes munkaidőre járó munkabér. Ezzel a megoldással csak bérpótlékokra lennének jogosultak, amit viszont egyhavi fixösszegű átalányként fizetnénk. Természetesen a munkaszerződést közös megegyezéssel módosítanánk. Helyes lenne ez így? Vagy ez a tevékenység csak megszakítás nélküli tevékenységnek minősíthető? Ki dönti ezt el, hogy melyik tevékenységbe sorolható az ápolói tevékenység? Ha ez így megoldható, akkor a másik kérdés az, hogy a konyhai és egyben takarító személyzet szintén nem napi 8 órát dolgozik, hanem napi 12 órázik. Kettőt dolgoznak, kettő szabad. Ha az otthon tevékenysége készenléti jellegűnek minősül, akkor őket is be lehet tenni a készenléti jellegű munkakörbe, a heti 48 órás munkaidőbe? A részmunkaidősöknél lehet-e részarányosan számolni a minimálbért, a heti 48 órából számolt minimál órabérrel? Köszönettel várom válaszukat!
Alkalmi munka bérezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy egy bentlakásos idősotthonban alkalmi munkában foglalkoztatott ápoló, aki este 6 órától másnap reggel 6 óráig dolgozik, milyen bérpótlékokra jogosult? Kell-e esetében túlórapótlékot fizetni, hiszen egybefüggően 12 órát dolgozik, vagy mivel két naptári nap alatt dolgozza le, ezért minden nap újnak számít a napi 8 óra tekintetében? Kell-e vasárnapi pótlékot fizetni a vasárnapra átnyúló órákra? A főállású ápolók folyamatos váltott 12-12 órás 2 két műszakban látják el a feladatot. Köszönettel várom válaszát.
Túlórapótlék Kérdés
A munkavállaló október 23-án 12 órát dolgozott. Mennyi túlórapótlék illeti meg?
A karácsonyi hajrában egyre több munkáltató kéri a 400 óra túlórát Cikk
Az utóbbi hetekben jelzések érkeztek az érdekvédőkhöz, hogy az ősz eleje óta egyre több, nem kizárólag autóipari cégnél kérdezik, vállalnák-e a dolgozók a 400 óra túlórát – írja a magyarhang.hu.
Túlóra megváltása pihenőidővel (csúsztatás) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a túlóra elrendelésére hétköznap (rendes munkanapokon) kerül sor, az így ledolgozott idő egy az egyben (3 óráért 3 óra pihenőidő) megváltható pihenőidővel? Ebben az esetben semmilyen bérpótlékot nem kell elszámolni és kifizetni, amennyiben így egyeznek meg a felek? Nem hétvégi munkavégzésről van szó, kizárólag hétköznapiról. Válaszát előre is köszönöm!
Túlóra Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az iránt érdeklődöm, hogy túlórának számít-e az a ledolgozott idő, amikor a munkavállaló azért túlórázik, mert szabadságra fog menni, olyan időszakban, amikor határidős munkája lenne. Hogy ez a munkája el legyen végezve, előre dolgozik, hogy mindent rendben hagyjon a munkahelyén. Jogos-e, ha ezeket a plusz órákat lecsúsztatja? Válaszát előre is köszönöm.
Túlóra-elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalók szerződés szerint munkaidőkeretben dolgoznak. A keret lejárta után a munkáltató elszámol, de csak egy részét fizeti ki a túlórának. A bérpapíron csak a rendezett túlóra alapja és összege, illetve az elszámolt munkaóra kerül feltüntetésre. A kérdés az, hogy meg kell-e indokolnia a munkáltatónak, miért maradt el egy rész elszámolása, ha igen, azt meddig kell megtennie és milyen módon, írásban vagy szóban is elegendő? Ha kifizeti a munkáltató, annak mi a rendezési határideje, vannak-e időbeli kötöttségei. Köszönöm előre is megtisztelő válaszát.
Felszolgálói díjból kártérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ismerősöm keresett meg, aki szállodában dolgozik, munkája díjazásaként a bérén felül felszolgálói díjban részesül. Munkáltatója bevezette azt a rendszert, ha büntetni akarja a dolgozókat, akkor a felszolgálói díjból vesz el 5-10 ezer forintot azért, mert például karba tette a kezét a felszolgáló a vendégtérben. Kérdésem ezzel kapcsolatban, alkalmazhat-e a munkáltató ilyen jellegű szankcionálást? Másik kérdés a következő: a dolgozók munkaidőkeretben vannak, a keret lezárásakor a munkáltató sokallta a túlóra összegét, ezért csak felét fizette ki. A dolgozók sem a visszatartás okáról, sem arról nem kaptak tájékoztatást, hogy az összeg rendezve lesz-e feléjük. Erről a munkáltatónak írásban vagy szóban kell-e tájékoztatni a dolgozókat, illetve mi az az időtartam, amíg a munkaadó húzhatja a kifizetést az elvégzett túlmunkáért? Köszönöm előre is a válaszát
Önként vállalt rendkívüli munkavégzés nyilvántartása, számfejtése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató megállapodást kötött a munkavállalóval az évi 250 óra feletti önként vállalt 150 óra rendkívüli munkavégzésre. Kérdés: ezeket a túlórákat kell-e külön nyilvántartani, illetve más jogcímen számfejteni, mint az éves túlórákat? Köszönöm a válaszát.
Hosszú hétvége jön: munkavégzés, bérpótlék, szabadság ünnepnapkor Cikk
Idén augusztus 10-én dolgozniuk kell az általános munkarendben foglalkoztatott munkavállalóknak, cserébe augusztus 17-20-a között élvezhetik a négynapos hosszú hétvégét. Áthelyezett munkanapra mikor adható ki szabadság, s hogyan rendelhető el túlóra hat munkanapos héten?