833 találat a(z) GYES cimkére
Szünetelés vagy mentesülés? – hatásuk csedre és gyedre katás vállalkozóknál
Cikk
Szokás mondani az egészségbiztosítási ellátásokhoz való jogosultságok kapcsán, hogy minden egyes részlet számít ahhoz, hogy megfelelő tanácsot adhasson egy tb-szakértő az ellátás igényléséhez. Nagyon igaz ez arra vonatkozóan is, hogy mit lehet kezdeni a vállalkozással a gyermek születése után, és mindez hogyan hat majd a következő gyermek után járó, vagy éppen nem járó ellátásokra.
Szabadság csed, gyed, gyes után
Kérdés
Gyed, illetve gyes és bölcsőde együtt: amit mérlegelni kell a munkába visszatérés előtt
Cikk
Magyarországon a szülők gyermekük 3 éves koráig otthon maradhatnak a gyermek gondozása céljából, nem kötelesek visszatérni a munkahelyükre. Biztosítási jogviszonytól, előzetes jövedelmi szinttől is függ, milyen összegű ellátásra jogosult a szülő ebben a 3 évben. A gyermekgondozási díj, vagyis a gyed maximalizálva van, a gyes régóta bruttó 28 500 forint, így anyagi okok miatt is sokan döntenek amellett, hogy hamarabb térnek vissza a munkaerő-piacra. A gyermek napi gondozására megoldást kell találni, ennek lehetséges módja a bölcsőde. Cikkünkben azt járjuk körbe, milyen feltételekkel működhet együtt a gyed/gyes és a bölcsőde, mire kell figyelni, mikor jár, mikor nem az ellátás.
Csedigénylés gyes alatt
Kérdés
Gyed, munkaviszony
Kérdés
Gyes melletti járulékfizetési kötelezettség 2020-ban
Kérdés
Ellátások halmozása gyermekvállaláskor: mit lehet és mit nem?
Cikk
Gyakran merül fel kérdésként szülőktől, mely ellátásokat (csed, gyed, gyes, táppénz, gyáp) lehet együtt igénybe venni, akár ugyanannál a szülőnél, akár családon belül, a szülők között megosztva. Ezek között kalauzoljuk el olvasóinkat.
Heti 36 órás munkaviszony melletti egyéni vállalkozó gyes melletti járulékfizetése
Kérdés
Gyesen lévő kismama újra gyermeket vár
Kérdés
Gyed, gyes táppénz
Kérdés
Kata gyes mellett
Kérdés
Munkanélküli várandós kismama: mit tehet, hogy ellátást kapjon?
Cikk
Normál esetben egy várandós kismama felmondási védelem alatt áll, előfordulhatnak azonban olyan helyzetek, amikor mégis munkanélkülivé válik. Lehet, hogy határozott időre kötött szerződése volt, amely hamarabb járt le, mint a gyermek születése, lehet, hogy a vállalat, ahol dolgozott időközben megszűnt, ezzel együtt az ő jogviszonya is. Az is előfordulhat, hogy a felmondási védelem ellenére a kismama aláírta a közös megegyezést, így munkanélkülivé vált, és persze ott az az eshetőség is, hogy eleve nem volt semmilyen jogviszonya, de közben várandós lett. Milyen esetekben van megoldás, mit tehet egy munkanélküli várandós kismama, hogy ne csak gyest kapjon?