1291 találat a(z) ügyvezető cimkére
Nyugdíjas tag ügyvezető
Kérdés
Saját jogú öregségi nyugdíjas, ügyvezetői munkakörben dolgozna. Milyen jogviszonyban lehet ügyvezető? Eddig műszaki vezetői beosztásban mint nyugdíjas tag kapott jövedelmet, ami után az egészségügyi szolgáltatási járulék lett befizetve.
Kft. saját üzletrész átadása ajándékozási szerződéssel munkaviszonyban lévő tag ügyvezető részére
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A korábbiakban már megválaszolt(http://adozona.hu/kerdesek/2015_5_10_Kft_sajat_uzletresz_ingyenes_atad_qwj ) kérdést szeretném egy kicsit tovább folytatni. Azt szeretném tudni, hogy mennyiben módosul a válasz, ha a társaság ajándékozási szerződéssel adja át a munkaviszonyban lévő tag ügyvezető részére ezt az üzletrészt: Köszönettel: P.Ildikó
Cégvezető
Kérdés
Üdvözlöm, abban kérném a segítséget, hogy: ismereteim szerint cégvezetést csak munkaviszonyban lehet ellátni, de.....lehet-e részmunkaidős? Válaszukat köszönöm, Wienser Ildikó
Ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja egyben a cég ügyvezetője is. 2015. 12. 31-én megszűnt a heti 36 órás munkaviszonya egy másik kft.-ben, és 2016. 01. 04-én új munkaviszonyt létesített egy harmadik cégben. A kieső 3 napra kell a saját kft.-ben járulékot fizetnie (ünnepnap+hétvége)? Köszönettel.
Sürget az idő: az ügyvezetői teendők ellátása az új Ptk. szerint + tb
Cikk
Március 15-e nemcsak a kötelező törzstőkeemelés határideje, a kft.-knek dönteniük kell arról is, hogy ügyvezetőjüket milyen jogviszonyban foglalkoztatják. Ismertetjük, hogy ennek során milyen szempontokra és tb-terhekre kell figyelni.
Ügyvezető munkaszerződése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vezető állású munkavállalónak minősül-e az az ügyvezető, akinek munkabére nem éri el a minimálbér hétszeresét? Általában a kisvállalkozások ügyvezetőinek bére sokkal kisebb, mint a minimálbér hétszerese, így milyen munkaszerződést kell készíteni a részükre? Hogyan alakul a felelősségük, munkarendjük, alkalmazhatjuk-e rájuk a magasabb vezetőkre vonatkozó szabályokat? Mária
Külsős ügyvezető
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2012-ben alakult kft. már a megalakulása óta külsős ügyvezetőt alkalmaz megbízásos jogviszonyban. 2012-ben vezető tisztségviselőként jelentették be heti 36 órát elérő munkaviszony mellett (van máshol főállása is). Ettől az időponttól a havi 08-as bevallások 35-ös kóddal (társas vállalkozás tagja) kerültek beadásra. Kérdésem az lenne, hogy ez így megfelelő-e, mivel az ügyvezető nem tagja a társaságnak? Ha nem megfelelő, visszamenőleg javítani kell-e, vagy az időközben történt jogszabályváltozások befolyásolják-e ezt a bejelentést? Szeretnénk rendbe tenni ezt a bejelentést, ha nem jó így. Mit tegyünk? Megbízásos jogviszony szerint más nem önálló tevékenységnek számít és nem számolható el a 10 százalék költség a jogviszony után, illetve adható-e neki Erzsébet-utalvány kedvező adózással (ha egyébként a cafetéria rendszer további feltételeinek megfelel)?
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el a képviseletet és személyesen is közreműködik. A vállalkozásnak a számára kifizetett bér után kell szakképzési hozzájárulást fizetnie? Előre is köszönöm válaszát!
Tagi jogviszony járulék
Kérdés
Kedves Szakértő! Bizonytalanság miatt kérdezem, hogy ha egy cég ügyvezetője, egyben a cég tagja is, aki tagi jogviszonyban látja el a teendőket, s 2016-tól 140 000 ft/hó bruttó jövedelem után számoljuk a járulékokat, mekkora járulék- és adóösszegeket kell havonta járulékonként, adónként megfizessen pontosan összegszerűen? A tevékenység (víz-gáz szerelés, nem igényel középfokú végzettséget!)
Ha a társas vállalkozó nem vesz fel jövedelmet
Kérdés
Tisztelt Cím! A kérdésem az lenne, hogy megteheti-e az egyszemélyes kft. ügyvezetője, hogy a kft. vagyoni helyzetére tekintettel úgymond "ingyen" dolgozik, azaz nem vesz ki jövedelmet? Úgy tudom, hogy ebben az esetben a levonandó járulékokat meg kell fizetnie. A szociális hozzájárulási adót és a szakképzési hozzájárulást ebben az esetben a cégnek meg kell fizetnie? Év közben is dönthet úgy, hogy nem vesz ki a továbbiakban jövedelmet? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel : B. Krisztina
Változás az ügyvezetésben
Kérdés
Újra ügyvezetés, 2016. 03. 16-tól új Ptk. A kötelező továbbképzésen kapott tájékoztatás szerint tagi jogviszonnyal nem lehet a fenti időponttól ügyvezetői tisztséget gyakorolni. Ha egy kft. tagja eddig 1210 Feor kóddal volt bejelentve, mint tag, és erre a jogviszonyára kapott havi jövedelmet (garantált bérminimumon felül), akkor most ki kell jelenteni ebből a Feorból, és, mint tagi személyes közreműködőt, milyen kóddal kell bejelenteni? Egy vállalkozás tagja, „mindenes” a saját cégében, hogyan válasszon Feort? A tagi közreműködésén felül köteles jövedelmet kapni az ügyvezetésért? Eddig úgy tudtam,hogy a tag társas vállalkozónak minősül, ha nincs heti 36 órás munkaviszonya, vagy nem nyugdijas. Mi változott? Ha tagként a garantált bérminimum után adózik, most az ügyvezetői tisztség után is a garantált bérminimum után fog duplán adózni, ha nem köt részmunkaidős munkaviszonyt a saját cégével? Vagy megbízási jogviszonnyal ebben az esetben is lehet, és az lehet nulla? Mi a változás miatt a lényeg? Ha egy egyszemélyes kft. tagja főállásban máshol dolgozik, megbízási jogviszonyt hogyan köt magával? Köteles magának fizetni az ügyvezetésért? Kérem szíves tájékoztatásukat ez ügyben.
Kata és a munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás betéti társaság beltagja jelenleg nem végez munkát a vállalkozásában (tételes adót sem fizet), mert csedben részesül. Egyik nyugdíjas kültagja kisadózóként bejelentve végzi a bevételszerző tevékenységet. A kismama a csedet követően gyedet igényel, és munkát szeretne végezni a vállalkozásában. Van-e bármi törvényi akadálya annak, hogy beltag-kültag csere után, mint kültag munkaviszonyban álljon a vállalkozásával, és a munkaviszonya után szochokedvezményt vegyen igénybe? Olvasatomban az ügyvezető beltagot mindenképp kisadózóként kell bejelenteni, munkaviszonyban nem állhat. Köszönettel:
Ügyvezető megbízása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Társas vállalkozás megbízás keretében, ügyvezetői feladatok ellátására megbízási szerződést köt egy magánszeméllyel, aki a vállalkozásnak nem tagja. Megköthető-e a szerződés úgy, hogy a magánszemély az ügyvezetői feladatokat ellenérték fizetése nélkül, azaz nulla forintért látja el? Válaszukat előre is köszönöm!
Kölcsön elengedésének adója
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném véleményüket kérni az alábbi témában: kft. kölcsönt adott ügyvezető magánszemély részére. A kölcsön több éve szerepel a könyvekben, az ehhez kapcsolódó kamat minden évben előírásra került. Közben a magánszemély már nem ügyvezető a társaságnál és a társaság szeretné elengedni ezt a kölcsönt és a hozzá tartozó kamatot. Ebben az esetben milyen adók terhelik a kölcsön elengedését (mindkét fél részéről)? Válaszát előre is köszönöm. Szabó Fruzsina
Ügyvezető bejelentése
Kérdés
Amennyiben: 1. NEM tag ügyvezető 0 forint megbízási díjért, megbízási szerződés keretében látja el a kft. ügyvezetését, be kell-e jelenteni a XXT1041 jelű nyomtatványon? 2. TAG ügyvezető más társaságnál heti 36 órát elérő jogviszony mellett a minimálbért el nem érő megbízási díj ellenében látja el az ügyvezetést. Be kell-e jelenteni az XXT1041 jelű nyomtatványon? 3. EU-tagállamban igazoltan biztosított ügyvezetőt be kell-e jelenteni az XXT1041 jelű nyomtatványon, ha minimálbért meghaladó a megbízási jogviszonyára tekintettel kifizetett összeg? Válaszát előre is köszönöm.