249 találat a(z) élelmiszer cimkére

Elkezdődött a nyári élelmiszerlánc-ellenőrzés Cikk

Megkezdődött a július 1-je és augusztus 20-a között már évek óta rendszeresen elrendelt nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés. Erdős Norbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár az akcióval kapcsolatban azt mondta, hogy idén is fokozottan ellenőrzik a nyári fesztiválokon, a rendezvényeken és a vásárokon működő kereskedelmi és vendéglátó létesítményeket, valamint a mozgó egységeket, olvasható a Nébih honlapján.

Nőtt az ipari termelés Cikk

2021 áprilisában az ipari termelés volumene 58,8 százalékkal meghaladta az előző év áprilisának rendkívül alacsony bázisszintjét, amely a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedésekkel volt összefüggésben. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 59,2 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021. márciushoz képest 3,2 százalékkal csökkent. A termelés volumene kissé meghaladta a járvány előtti, 2019. áprilisi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Így értékeli az MNB az áprilisi inflációt Cikk

2021 áprilisában az éves összevetésben számított infláció 5,1 százalék volt, míg a maginfláció és az indirekt adóktól szűrt maginfláció 3,1 százalékon alakult. Az előző hónaphoz képest az infláció 1,4 százalékponttal, míg a maginfláció 0,3 százalékponttal emelkedett. Az infláció emelkedését döntően az üzemanyagok áremelkedése okozta, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közzétett elemzésben.

Brutálisan drágult az élelmiszer Cikk

2021. áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 5,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,8 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság nem találja biztonságosnak az E 171 színezék felhasználását Cikk

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) frissítette a titán-dioxid (E 171) biztonsági értékelését, mely szerint a színezék élelmiszer-adalékanyagként történő felhasználása már nem tekinthető biztonságosnak. A folyamat következő lépéseként a további intézkedésekről, a szabályok, előírások módosításáról az Európai Bizottság dönt majd, olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal honlapján.

Étrend-kiegészítőként adták a valójában potencianövelő, gyógyszerhatóanyagú kapszulát Cikk

Újabb, férfiaknak ajánlott étrend-kiegészítő kapszulában mutatott ki szildenafil és tadalafil gyógyszer-hatóanyagot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, ezért a hivatal kötelezte a forgalmazót – minőségmegőrzési időre való tekintet nélkül – a termék kereskedelmi forgalomból való azonnali kivonására és a fogyasztóktól való visszahívására, egyúttal megtiltotta ezen megnevezésű termék további forgalmazását és importálását, olvasható a Nébih oldalán.

Az élelmiszervásárlási szokásokat szondázza a Nébih lakossági kutatásában Cikk

Másodjára is felmérés készül az élelmiszervásárlási és élelmiszerfogyasztási szokásokról – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Ennyi magyar élelmiszer van a kiskereskedelmi láncok polcain Cikk

A magyar élelmiszerek kínálatával kapcsolatos friss adatokat publikált oldalán a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A felmérés alapján a Magyarországon jelenlévő 10 legnagyobb kereskedelmi lánc üzleteiben – elsősorban a nemzetközi vállalkozásoknál – visszaesett a hazai termékek aránya, a legfontosabb élelmiszer-kategóriákban mintegy 70 százalék. A friss áruknál a hazai előállítók megőrizték korábbi pozícióikat, de a magasabb hozzáadott értékű termékek esetében a polcok felét ma már külföldi áruk foglalják el.

Drasztikus drágulás: egekben az étolaj , a cukor, a liszt, a dohánytermékek ára Cikk

Februárban átlagosan 3,1 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest. Az élelmiszerek összességében 3,4 százalékkal drágultak, ezen belül drasztikusan, 25 százalékkal emelkedett az étolaj ára, az idényáras zöldségekért, gyümölcsökért átlagosan 5,8 százalékkal kellett többet fizetni, mint egy évvel korábban, a sertéshús viszont 7,3, a baromfihús pedig 0,6 százalékkal olcsóbb lett – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Lejárt szavatosságú élelmiszert szállító fuvarozókat kapcsolt le a NAV Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy teherautóban több mint háromszáz kilogramm ismeretlen eredetű élelmiszert találtak.

7,2 százalékkal drágultak egy év alatt az élelmiszerek Cikk

2020. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 2,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál – közölte a KSH. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,3, 2020-ban pedig az előző évhez képest átlagosan 3,3 százalékkal nőttek.

3,5 százalékkal nőtt az ipari termelés Cikk

2020 novemberében az ipari termelés volumene 3,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit a nyers adatok szerint. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 1,6 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az előző hónaphoz képest 1,2 százalékos csökkenés történt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Útmutató a bevásárláshoz járvány idején Cikk

Élelmiszertartalékolási útmutatót állított össze a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), az ingyenesen letölthető kiadvány gyakorlati tanácsokat tartalmaz, amelyek nem csak veszélyhelyzetekben hasznosak, de hatékonyan segítik a tudatos otthoni "készletgazdálkodást", így az élelmiszerpazarlás csökkentését is – közölte a hivatal.

Megdöbbentő adat: másfélszeresére drágultak a gyümölcsök egy év alatt Cikk

Augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az előző hónaphoz képest összességében nem változtak az árak. Az adat megfelel az elemzők korábbi várakozásának. Az éves maginfláció a júliusi 4,5 százalékról 4,7 százalékosra nőtt. A nyugdíjas fogyasztói kosárra számolt infláció az előző havival megegyező, 4,3 százalékos maradt.

Brutális drágulás, egekben az élelmiszerárak Cikk

Júliusban átlagosan 3,8 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett jelentős mértékben – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink