249 találat a(z) élelmiszer cimkére
Megtiltotta az EU a titán-dioxid felhasználását az élelmiszerekben Cikk
Az EU 2022. január 18-án megjelent rendelete alapján 2022. augusztus 7-éig állíthatók elő a titán-dioxid (E171) élelmiszer-adalékanyag felhasználásával készített élelmiszerek, amelyek legkésőbb a minőségmegőrzési vagy fogyaszthatósági idejük lejártáig maradhatnak a forgalomban. A döntést az indokolja, hogy az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) legfrissebb értékelése szerint nem biztonságos a színezék felhasználása az élelmiszerekben, olvasható a Nébih honlapján.
Pékáruk, szendvicskrémek, levesek, szószok: az EU betiltotta az E171 használatát Cikk
Az Európai Bizottság betiltotta a titán-dioxid élelmiszer-adalékanyagként (E171) történő használatát, a tilalom hat hónapos átmeneti időszakot követően július elején lép majd életbe – közölte a brüsszeli testület pénteken.
Az oltási igazolvány érvényességéről, a karantén rövidítéséről és néhány élelmiszer árstopjáról is beszélt Gulyás Gergely a kormányinfón Cikk
Rekordon a megbetegedések száma, oltási igazolvány lesz a védettségi igazolványból, rövidül a karanténkötelezettség – jelentette be a mai kormányinfón Gulyás Gergely. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a tegnap bejelentett élelmiszerárstopról is beszélt.
FAO: 10 éves csúcsra emelkedtek tavaly az élelmiszerárak Cikk
Tavaly átlagosan 28,1 százalékkal nőttek az élelmiszerárak globálisan, az ezek mozgását követő index 10 éves csúcsra emelkedett – áll az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön ismertetett jelentésében.
Áruminta és kis értékű termék áfakezelése Cikk
A mindennapi életben gyakran előfordul, hogy – jellemzően kereskedelmi cégek, de akár termelő vállalkozások is – árumintát juttatnak ügyfeleik részére. Cikkünkben átvesszük mit is tekint a jogszabály árumintának, illetve kis értékű terméknek, és ismertetjük ezen termékek előzetesen felszámított adója mikor vonható le és mikor nem.
Jövőre már élelmiszerekért is lehet SZÉP-kártyával fizetni Cikk
A SZÉP-kártya felhasználási lehetőségeinek bővítéséről számolt be a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök.
Sarc a kiskereskedelmi láncoknak! A lejárati idő előtt két nappal kötelező lesz ingyenesen átadni az élelmiszereket Cikk
Kötelezővé tenné a kormány, hogy a 100 milliárd forintot meghaladaó nettó árbevételű élelmiszer-kiskereskedők a minőségmegőrzési időtartam lejárta előtt legalább 48 órával karitatív szervezeteknek vagy az újonnan létrehozandó Élelmiszermentő Központ Nonprofit Kft.-nek felajánlják. Emellett emelkedne a kiskereskedelmi adó mértéke az adóalap 100 milliárd forintot meghaladó része után – derül ki az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény és a kiskereskedelmi adóról szóló 2020. évi XLV. törvény módosításáról szóló törvényjavaslatból, amit az agrárminiszter terjesztett a parlament elé.
Így értékeli az MNB a novemberi inflációs adatokat Cikk
2021 novemberében az éves összevetésben számított infláció 7,4 százalék volt. A maginfláció és az indirekt adóktól szűrt maginfláció 5,3 százalékon alakult. Az előző hónaphoz képest az infláció 0,9, míg a maginfláció 0,6 százalékponttal növekedett. Az infláció emelkedése a termékek és szolgáltatások széles körében jelentkezett, olvasható a Magyar Nemzeti Bank elemzésében.
FAO: Tízéves csúcson az élelmiszerárak Cikk
Részben a kínálat szűkössége, valamint a szemestermények és a tejtermékek drágulása miatt novemberben már a negyedik egymást követő hónapban nőttek az élelmiszerárak a világon az előző hónaphoz képest.
Edenred utalvány adózása Kérdés
Kiskereskedelmi üzletek forgalma: az árakkal együtt a fogyasztás is nőtt Cikk
2021. augusztusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 4,6, naptárhatástól megtisztítva 4,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest. Augusztusban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 1,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 7,8, az üzemanyag-kiskereskedelemben 2,3 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakihoz viszonyítva. 2021. január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 2,4 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Elfogyott az ásványvíz a brit boltokból, állandósulhatnak a hiányok Cikk
Állandósulhatnak az egyre érzékelhetőbb hiányok a brit élelmiszer-kiskereskedelemben, mivel hozzávetőleg 500 ezer dolgozó hiányzik, és emiatt már nem működőképes a folyamatos ellátást lehetővé tévő, mindig éppen időben érkező beszállítási modell – jelentette ki Ian Wright, a brit Élelmiszer- és Italszövetség (Food and Drink Federation, FDF) vezérigazgatója az Institute for Government (IfG) nevű, a kormányzati tevékenység elemzésére szakosodott független londoni gazdasági tanácsadó és kutatóműhely szakmai rendezvényén.
Egekben az élelmiszerek, az építőanyagok és az üzemanyagok ára Cikk
Idén júliusban átlagosan 4,6 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,5 százalékkal nőttek.
Nőtt az ipari termelés júniusban Cikk
2021 júniusában az ipari termelés volumene 22 százalékkal meghaladta az előző év júniusának alacsony bázisszintjét. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 18,6 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 májusához képest 0,3 százalékkal csökkent. A termelés volumene meghaladta a járvány előtti, 2019. júniusi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Koronavírus: túl sok az élelmiszertartalék az otthonokban Cikk
Sok családban még mindig feleslegesen nagy az élelmiszertartalék, a háztartások 20 százaléka arra számít, hogy nem tudják a lejárati időn belül elfogyasztani a termékeket, ami több mint kétszerese a járvány első hulláma idején tapasztalt adatnak – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).