hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

SZÉP-kártya: rekordmértékű első féléves forgalom

  • MTI

A kártyakibocsátók adatai szerint idén az első félévben rekordmértékben növekedett a SZÉP-kártya forgalma – közölték a kibocsátók az MTI érdeklődésére.

A K&H Bank adatai szerint rekordmértékű, 31 százalékos növekedést ért el az első félévben a SZÉP-kártya felhasználás a tavalyi év azonos időszakához képest: az élelmiszervásárlás, az alszámlák közötti átjárhatóság és az elfogadóhelyek számának bővülése járult hozzá leginkább a kártyák intenzív használatához, a forgalom így megközelítette 15 milliárd forintot. A következő hónapokban is folytatódhat a növekedés, hiszen a nyári szabadságoknak köszönhetően júliusban és augusztusban a legnagyobb a SZÉP-kártya forgalom, az alszámlák közötti átjárhatóság pedig december végéig marad – írták.

Adataik szerint az alszámlák szerinti bontásban a szálláshely forgalma 78 százalékkal, a szabadidő 19 százalékkal, a vendéglátás pedig 18 százalékkal nőtt 2021 első félévéhez képest. A február 1-től július 1-ig terjedő időszakban élelmiszervásárlára a költések 26 százalékát fordították, ami azt mutatja, hogy a kártyabirtokosok jelentős része élt ezzel a lehetőséggel.

Az év végi egyenleghez képest mintegy 12 százalékkal kisebb összeg van a K&H SZÉP-kártyákon – közölte Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetője.

Az MKB Bank adatai szerint idén az első félévben 20 százalékkal többet költöttek a SZÉP-kártyákról, mint az akkor költési rekordnak számító tavalyi azonos időszakban. A félévi költések 20,7 százaléka volt élelmiszervásárlás. Január-júniusban több mint 3500-zal emelkedett az MKB SZÉP Kártyát elfogadó helyek száma. Ebből azonban 1800 kizárólag élelmiszerelfogadásra szerződött – közölte a pénzintézet.

Az OTP Bank első félévi SZÉP-kártya forgalma 168,4 milliárd forintra nőtt, az előző év azonos időszakában regisztrált 123,4 milliárd forintról. Júniusban 31,5 milliárd forint értékben költöttek a kártyabirtokosok, ez ugyan kissé elmarad a tavaly júniusi 33,6 milliárd forinttól. Az alszámlák közül az OTP SZÉP-kártyások a legtöbbet a vendéglátásra költötték az első félévben: 106,8 milliárd forint volt a költések értéke, ezt követi a szálláshely 46 milliárd és a szabadidő 15,8 milliárd forinttal.

A sorrend júniusban is ugyanez, a legtöbbet, 19,3 milliárdot a vendéglátás alszámlákról költötték el a kártyatulajdonosok – közölte az OTP, olvasható az MTI közleményében.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kondipark adóvonzata

Nagy Norbert

adószakértő

Adószámos magánszemély

Lepsényi Mária

adószakértő

Sátor bérbeadás

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink