50 találat a(z) átalány cimkére
Ne feledkezzen meg róla! Közeledik az adóelőleg-fizetési határidő
Cikk
A 2021. évre vonatkozó – negyedik negyedévi adóelőleget az szja-törvény hatálya alá tartozó magánszemélyeknek 2022. január 12-éig kell megfizetniük. Idesorolhatók az egyéni vállalkozók, az őstermelők és azok a magánszemélyek, akik nem tartoznak az előzőek szerinti körbe, de jogszabály esetükben adóelőlegfizetési-kötelezettséget ír elő, mert pl. nem kifizetőtől származik az összevonandó jövedelem (bérbeadás).
Kiküldetési rendelvény szerinti gépkocsi költségtérítés
Kérdés
Otthoni munkavégzésre juttatott átalány
Kérdés
Egyéni vállalkozó, aki magánszálláshelyet szolgáltat
Kérdés
Telefonszámla kiszámlázása
Kérdés
Adminisztációs díj terhelése késedelmes fizetés esetén
Kérdés
Munkaidőkeret készenléti munkakörben
Kérdés
Távmunka átalány költségtérítés
Kérdés
Távmunka átalány költségtérítés
Kérdés
Kártérítés
Kérdés
Átalányadózó őstermelő támogatása
Kérdés
Belföldi kiküldetési átalány
Kérdés
Kérdésünk a hat órát meghaladó belföldi kiküldetés esetén adható 3000 forintos napidíjátalányra vonatkozik. A 6 órát meghaladó időtartamnak egybefüggőnek kell-e lennie, vagy ha a gépkocsivezető a 6 órát meghaladó időtartamban többször visszatér a telephelyre árufelvételre, akkor is elszámolható részére az átalány? Köszönettel: Rékli Julianna
Présház magánszálláshelyként történő hasznosításának lehetősége
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Balatonfelvidéken lévő présházamat (mezőgazdasági területen lévő "gazdasági épület") 2 év óta rövid távú bérbadással hasznosítom a nyári szezonban magánszemélyként. Számlát is adószámos magánszemélyként adok, és a jelen rendelkezések szerint a 12 milliós áfa alanyi mentesség miatt a kiadást áfa nem terheli. Személyi jövedelemadót átalányban fizetek (szobánként évi 38 400 Ft-ot). A 239/2009 Korm. rendelet 2019. júniusi változása miatt, ha jól értelmezem, a présházbesorolás miatt ez nem tekinthető "magánszálláshelynek" így felborult az egész eddigi konstrukció, nem adhatom bérbe az évek során bevezetett és megkedveltetett házamat. Mit javasolnak megoldásként? Az önkormányzat tájékoztatása szerint vagy át kellene minősíttetni (üdülővé - amire az építésügyi szabályok szerint gyakorlatilag nincs lehetőség, mivel a terület nem üdülőövezet) vagy pedig kft.-ként (nem magánszemélyként és nem egyéni vállalkozóként) kellene bérbe adni, mivel ekkor az új módosítás szerint "egyéb szálláshelynek" minősülhet, amely bármilyen épület lehet. Kérdésem egyrészt az, hogy az eddigieket jól értelmeztem-e, másrészt pedig "megoldásként" szóba jöhet-e, ha a családon belüli kft.-nek hosszú távra bérbe adom a présházat, és így a kft. fogja rövid távon bérbe adni azt januártól kezdve? Ha ezt a megoldást választjuk, abban az esetben én mint magánszemély áfamentesen, de 15% szja-val adhatom bérbe a kft.-nek, a kft. pedig a rövid távú bérbeadást 18% áfával kell hogy számlázza (plusz társasági adó, helyi iparűzési adó)?
Környezetvédelmi termékdíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Uniós országokból behozott termékek csomagoló anyagai után van-e lehetőség általánydíjat fizetni abban az esetben, ha a behozó kiskereskedőknek értékesíti tovább a termékeket? Köszönettel.
Pótlékátalány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne. Dolgozóink esetenként szombaton és vasárnap is dolgoznak, vendéglátóhelyet és élelmiszerboltot üzemeltetek. A hétvégi pótlék számítása bonyolultnak tűnik, ezért van-e rá lehetőségem, hogy pótlékátalányt alkalmazzak, amit a munkaszerződésbe is foglalok? Nem szeretnék munkaidőkeretet és elszámolási időszakot bevezetni. E bevezetése nélkül van-e lehetőség a pótlékátalány alkalmazására. Ehhez kapcsolódó kérdésem még, hogy mi alapján számítsuk ki a havi pótlékátalányt? Van-e valami más szabály arra vonatkozóan, hogy mikor alkalmazhatok a hétvégi pótlék helyett átalányt? Válaszát előre is köszönöm!