hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Szaporodnak az internetes csalások

  • adozona.hu

Első fokon, nem jogerősen a Dunaújvárosi Járásbíróság 2 év 6 hónap börtönre ítélt egy férfit, aki 2018 januárja és 2020 februárja között 107 embert ejtett tévedésbe internetes oldalakon kínált nem létező termékekkel – tájékoztatta a Székesfehérvári Törvényszék csütörtökön az MTI-t.

Az üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények ügyében meghozott ítélet előkészítő üléseken született meg – közölték. A tettét beismerő vádlottra – a börtönbüntetés mellett – öt és fél millió forint értékben vagyonelkobzást rendeltek el és kártérítés megfizetésére is kötelezték. Az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
    
A megállapított tényállás szerint a vádlott különböző internetes oldalakon műszaki cikkeket és pénzérméket kínált eladásra, valamint mások internetes hirdetéseire jelentkezett azzal, hogy az általuk keresett termékkel rendelkezik, továbbá balatoni szállások kiadását is hirdette. Sem a termékekkel, sem a szálláshelyekkel nem rendelkezett, célja a tévedésbe ejtett sértettek által előzetesen átutalt – 6300 és 240 ezer forint közötti – pénz megszerzése volt, amelyeket megélhetésére és játékszenvedélyére fordított – írja az MTI.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy borsodi kisvárosban hamis ruházati termékeket és kiegészítőket árusító garázsbutikra csaptak le. A különféle márkajelzéssel ellátott hamisítványokat az interneten árulták – írja honlapján a NAV.

A NAV Borsod megyei munkatársai hamisnak tűnő táskákat és egyéb kiegészítőket kínáló oldalra lettek figyelmesek az interneten. A revizorok a népszerű közösségi oldal több észak-borsodi adok-veszek csoportjában regisztráltak, majd üzenetben felvették a kapcsolatot az eladóval. Az adóellenőrök a leegyeztetett időpontban megjelentek a megadott címen, ahol táskát és sálat vásároltak. Ezzel egy időben megérkeztek a helyszínre a pénzügyőrök is, akik 280 különféle márkajelzésű (Chanel, O’bag, Hugo Boss stb.) mintegy 800 ezer forint értékű hamis árut foglaltak le.

Az eladónak nem volt engedélye az interneten való árusításra, ráadásul a vásárlásról a NAV munkatársai bizonylatot sem kaptak.

A NAV iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény miatt eljárást indított, emellett az árus mulasztási bírságra is számíthat – olvasható a nav.gov.hun.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Anya kapcsolt vállalkozása a leány kapcsolt vállalkozásának minősül-e?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink